558 переглядiв

Закінчила свою роботу тимчасова депутатська комісія щодо тарифу на воду

DSC07596

Як відомо, 21 січня 2021 року рішенням сесії Ізюмської міської ради була створена тимчасова депутатська комісія для дослідження економічного обґрунтування нових тарифів на водопостачання та водовідведення, які були ухвалені у грудні 2020 року рішенням виконкому №0994 від 22.12.2020 р. «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання  та централізованого водовідведення». Разом з тим рішенням сесії у січні було призупинено дію нових тарифів на місяць.

До складу комісії на чолі з секретарем Ізюмської міської ради Костянтином Петровим увійшли голови від усіх фракції, а також директор, юристи, економісти водоканалу.

На першому засіданні члени комісії, аби ознайомитись з роботою технологічних споруд, відвідали об’єкти комунального підприємства, зокрема, очисні споруди, головну  каналізаційну насосну станцію, водопровідну насосну станцію 2-го підйому Ізюмського водозабору, яка введена в експлуатацію в 1967 році та забезпечує подачу питної води споживачам міста Ізюм.

На наступних засіданнях присутні мали змогу ознайомитись із проведеними заходами на об’єктах підприємства протягом останніх трьох років, в тому числі, заходами енергозбереження.

Усього було проведено 5 засідань комісії, на яких піднімалося багато питань: складові тарифу, обсяги виробництва, витрати, які пов’язані з роботою підприємства тощо.

Як було зазначено на одному із засідань комісії, протягом 2020 року водоканал намагався стримувати тариф, і міська влада прикладала максимум зусиль для цього, зокрема, неодноразово  виділялись кошти з міського бюджету. Тож на останньому засіданні комісії більшість її членів ухвалила висновок, в основу якого лягло те, що тариф на водопостачання та водовідведення, який діяв з 2018 року – 39,00 грн., вже не є економічно обґрунтованим і не покриває витрати на електроенергію та заробітну плату, рівень яких за останні два роки значно зріс. А економічно обґрунтований тариф – це 59,00 грн. Але для ізюмчан це завелика сума, тому з урахуванням соціальної складової  та у  відповідності до фінансового стану жителів громади вирішено було залишити тариф на рівні 49,00 грн.  Далі цей висновок розглядався на постійній депутатській комісії з питань планування бюджету та фінансів. Там після обговорень, пропозицій від депутатів з різних фракцій цей висновок прийнятий до відома. Деякі депутати навіть підняли питання, що запропонований економічно обґрунтований тариф 59 грн. та скоригований до 49,00 грн. з урахуванням соціальної складової, призведе до банкрутства підприємства. Але і директор підприємства Михайло Зубко і секретар Ізюмської міської ради Костянтин Петров запевнили, що тариф 49,00 грн. покриє усі витрати, які входять у собівартість води і принаймні не сильно вдарять по гаманцям ізюмчан, як тариф 59,00 грн., який вважається економічно обґрунтованим.

Ізюмському водоканалу рекомендовано й надалі покращувати ефективність та продовжувати оптимізацію виробництва, аби затверджений виконкомом тариф 49,00 грн. покривав усі витрати та протягом тривалого часу залишався незмінним.

ТИМЧАСОВА КОМІСІЯ ІЗЮМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ: ЗВІТ ТА ВИСНОВКИ

 

 

Електронна платформа Громадський бюджет