173 переглядiв

Земельний податок на присадибні ділянки зменшено в 10 разів – про це повідомив на брифінгу заступник Ізюмського міського голови Костянтин Петров

photo

Шановні ізюмчани!
Відповідно до норм Податкового кодексу, статті 12, місцеві ради повинні до 1 липня прийняти ряд рішень, пов’язаних з оподаткуванням землі, нерухомого майна, встановлення місцевих податків і зборів. Тому 25 червня на черговому засіданні сесії Ізюмської міської ради було прийнято рішення «Про встановлення ставок, пільг і сплати земельного податку на 2020 рік», «Про встановлення ставок та пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2020 рік» і «Про встановлення місцевих податків і зборів на 2020 рік».

Аби уникнути будь-яких непорозумінь і невірних трактовок норм цих рішень, хочу зазначити, що відсоткова ставка незмінна, і протягом останніх трьох років не змінюється і по нерухомому майну, і по землі, і по місцевим податкам. Тобто всі податкові ставки було перезатверджено на наступний 2020 рік. І всі вони залишились без змін, окрім одного – земельного податку. Коли проходила процедура оприлюднення проекту рішення «Про встановлення ставок, пільг і сплати земельного податку на 2020 рік», надійшла пропозиція від депутатів зменшити навантаження на простих людей, які експлуатують свої присадибні ділянки.  В результаті чого ставка зі сплати земельного податку на присадибні ділянки була зменшена  з 0,2 % від нормативно-грошової оцінки до 0,03 %. Наприклад, якщо в цьому році фізичній особі необхідно було сплатити 500 грн земельного податку на присадибну ділянку, то наступного 2020 року ця сума зменшиться і буде дорівнювати 50 грн.  
Крім того, у зв’язку з тим, що відбулось  приєднання сіл Кам’янської сільської ради до Ізюмської міської ради – Кам’янки, Сухої Кам’янки, Тихоцьке та Синичено, необхідно було  вирішити питання оподаткування на території цих сіл. Тому, згідно з роз’ясненням Мінфіну, Ізюмська міська рада прийняла тимчасове рішення, яким подовжила термін дії рішення минулого року Кам’янської сільської ради і фактично цим самим рішенням ми встановили відсотки на оподаткування на 2020 рік по цим селам. Там також без жодних змін. Тобто всі ті ставки, які в них діють в 2019 році, вони будуть діяти і в 2020 році.