104 переглядiв

Звернення Ізюмського міського голови Валерія Марченка з нагоди вшанування пам’яті жертв голодоморів

hqdefault

Дорогі земляки! В останню суботу листопада ми разом із українцями всього світу шануємо пам’ять жертв голодоморів в Україні. 

Сьогодні голодомор – не історична давнина, а глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять і його очевидців і сучасне покоління. У період з квітня 1932 по листопад 1933 рр., тобто приблизно за 500 днів, в Україні загинули мільйони безневинних людей.

Ізюмська громада  відчула на собі всю біль голодомору, тому кожен з нас втратив частку свого коріння. Серед нас майже не залишилось живих свідків, які пам’ятають Голодомор і можуть розповісти про той жахливий час.
Закликаю всіх жителів  Ізюмської громади  28 листопада 2020 року протягом дня  взяти участь у міській акції «Не згасне в серці пам’яті свіча» із покладанням квітів, свічок та лампадок  до пам’ятного знаку Жертв Голодомору 1932-1933рр., що на горі Крем’янець. І за традицією, цього дня   в 16-00 прошу приєднатися до загальноукраїнської акції “Запали свічку пам’яті” та запалити свічки на підвіконнях своїх осель. Це знак нашої скорботи. Це святий вогник, який зігріє душі загиблих. Це світло очищення задля нашого майбутнього.

Голодомор – сумна і страшна сторінка української історії. Вшануймо пам’ять мільйонів синів і доньок України, мільйонів невинних людей – наших земляків, без жалю винищених Голодомором! Вічна пам’ять загиблим і вічна слава Україні!

З повагою, Ізюмський міський голова Валерій Марченко.

Електронна платформа Громадський бюджет