345 переглядiв

Громадський бюджет: як ізюмчани можуть залучити бюджетні кошти для впровадження своїх ідей

Скрин 02

Питання взаємодії з громадськістю є одним із ключових у роботі міської влади. Тож керівництвом міста постійно ведеться робота та впроваджуються різні форми залучення жителів до обговорення важливих питань щодо реалізації різних важливих проєктів у житлово-комунальній, соціальній, освітній, культурній, спортивній сферах життя громади.
З ініціативи Ізюмського міського голови Валерія Марченка цього року частину коштів місцевого бюджету вирішено було спрямувати на реалізацію проєктів у рамках Громадського бюджету Ізюмської міської об’єднаної територіальної громади. На думку Валерія Віталійовича це гарна можливість пробудити громаду, підняти найактивнішу її частину і дати шанс ізюмчанам безпосередньо взяти участь у розподіленні коштів і вирішенні власних нагальних потреб.
«Ми неодноразово бували в європейських містах-побратимах Польщі та Латвії, де обмінювались досвідом. Бачили як такі ініціативи працюють на благо громади і вирішили спробувати у себе, – говорить очільник міста. – Громадський бюджет безумовно сприяє більш прозорому і якісному використанню коштів. Водночас люди бачать і вірять, що вони справді можуть щось змінити».
Тож на конкурс цьогоріч подано 13 мініпроєктів місцевого значення, які на думку їх авторів є доцільними та необхідними для громади. Всі вони були перевірені робочою групою з представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій та активістів на відповідність прийнятому Положенню. На розсуд громадськості відібрано шість пропозицій: «Ізюмський ВЕРНІСАЖ – туристична родзинка Ізюмщини» (група художників та майстрів народної творчості), «Доступність та охайність» (ГО «Ізюмська міська рада ветеранів Харківської області), «До лікаря із задоволенням» (громадянка Картєчєва Валерія Олександрівна), «Ізюмський пресклуб – дискусійний майданчик для мешканців об’єднаної територіальної громади» (ГО «Асоціація регіональних ЗМІ»), «Дитячий СПОРТЛЕНД» (батьківський комітет ДНЗ №16), «Портал в майбутнє» (ОСББ «Портал-16»). З їх змістом можна ознайомитись на офіційному сайті Ізюмської міської об’єднаної територіальної громади за посиланням: http://city-izyum.gov.ua/gromadskiy-byudzhet-vidomosti-pro-pro-3/.
З 23 липня 2020 року кожен житель Ізюмської міської ОТГ має можливість проголосувати за вподобаний проєкт у спеціально відведених пунктах, розташованих у приміщеннях міського Палацу культури (м. Ізюм, пр. Незалежності,64-в), Палацу молоді та підлітків «Залізничник» (м. Ізюм, в’їзд Ювілейний,3), Будинку культури «Сучасник» (м. Ізюм, вул. Московська,39), Центральної міської бібліотеки (м. Ізюм, вул. Соборна,47/56), Кам’янського сільського будинку культури (c. Кам’янка, вул. Шкільна,7А). При собі слід мати документи, що посвідчують особу та факт проживання на території Ізюмської міської об’єднаної територіальної громади.
Віддати свій голос та слідкувати за результатами голосування можна й через електронну систему ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ (https://budget.e-dem.ua/6310400000), використовуючи BankID чи ЄЦП.
Зазначимо, що проголосувати можна лише один раз і тільки за один мініпроєкт до 6 серпня 2020 року. Пропозиції, які наберуть найбільшу кількість ваших голосів, будуть реалізовані з місцевого бюджету. На це з міської скарбнички заплановано 500 тисяч гривень.
Тож не зволікайте й активно долучайтеся до голосування. Використайте свій шанс, бо, як відомо, лише об’єднавши зусилля можна досягти більшого та кращого результату!

Електронна платформа Громадський бюджет