Офіційний сайт міста Ізюм

189 переглядiв

Інформація щодо монетизації субсидій

 MVT02429

Постановою Кабінету міністрів України від 27 грудня 2018 року №1176 внесені зміни до Положенням про порядок призначення житлових субсидій.

Основні зміни стосуються, так званої, монетизації субсидії або грошової форми її надання і застосовуються до громадян, що звертаються за призначенням житлової субсидії з січня 2019 року.

Слід зазначити, що громадяни, які користуються субсидією з 2018 року, подавати нові заяви та декларації будуть з травня місяця, тобто для призначення житлової субсидії на неопалювальний період.

Тим, хто звернувся за призначенням житлової субсидії з січня 2019 року, самостійно відкривати рахунок у Ощадбанку немає необхідності. На кожного одержувача субсидії автоматично буде відкрито персональний обліковий запис в банку, на якому буде відображатися загальна сума нарахованої субсидії (без розбивки на житлово-комунальні послуги). 

Кошти з облікового запису будуть спрямовуватися на оплату послуг у послідовності: за спожитий газ, тепло, електроенергію, воду і т.д.

Ощадбанк щомісяця за допомогою SMS-повідомлення інформуватиме субсидіантів про те скільки і за які послуги необхідно сплатити.

Після закінчення опалювального сезону – у червні – суми невикористаних коштів перераховуватимуться на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії. Рахунок кожному Ощадбанк відкриє автоматично, без додаткового звернення у банк.

Громадянам,  яким житлова субсидія призначена до 31 грудня 2018р., субсидія надається шляхом виплати одержувачам у готівковій формі – починаючи із житлової субсидії, нарахованої за лютий 2019 р.

Виплата житлових субсидій у готівковій формі здійснюється

Особам, які одержують пенсії, – Мінсоцполітики через Пенсійний фонд України, шляхом перерахування коштів на пенсійні рахунки в уповноважених банках або через виплатні об’єкти АТ Укрпошта, де особа одержує пенсію.

Особам, які не одержують пенсії, – Мінсоцполітики через АТ Ощадбанк шляхом перерахування коштів для здійснення грошових переказів через платіжну систему  Швидка копійка.

Постанова КМУ 62  від 06.02.2019