411 переглядiв

Інтерв’ю з директором Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Ізюм» Юлією Вродзинською

01

Продовжується реформування первинної ланки медицини, бо, відомо, що великі структурні зміни не можуть відбутися в один день і навіть в один місяць. Медична реформа зачіпає кожну місцеву громаду, сотні медичних закладів, тисячі медичних працівників та кожного пацієнта – фактично у змінах задіяні ми всі.
Як працюється медикам нашого регіону у такий період під час інтерв’ю ми дізналися у директора Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Ізюм» Юлії Сергіївни Вродзинської.

– Юліє Сергіївно, Ви нещодавно очолили колектив центру первинної медико-санітарної допомоги нашого міста. Як Вам працюється на новій посаді та у новому колективі?
– Так, керівником КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Ізюм» Ізюмської міської ради я стала у липні 2019 року. Але оскільки специфіка роботи мені була знайома, то особливих труднощів я не відчула. Хочу подякувати підтримці колективу у вирішенні складних питань щодо функціонування закладу.

– Скільки працівників нині налічує Ваша установа і яку мережу закладів охоплює?
– У КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Ізюм» працює 105 осіб: 28 сімейних лікарів, 53 медичні сестри загальної практики сімейної медицини, 6 молодших медичних сестер та 18 чоловік обслуговуючого персоналу.
Завдяки закупленому комп’ютерному обладнанню програмному забезпеченню до нього підприємство працює в електронній системі контролю та управління потоком пацієнтів «Поліклініка без черг» та «SimplexMed», яка призначена для автоматизації процесів у медичних закладах.
У місті Ізюм та Ізюмському районі визначено 7 амбулаторій ЗПСМ: два – у місті по вул. Покровській,34 та пров. Залізничному, п’ють – у селах Вірнопілля, Кам’янка, Куньє, Левківка, Липчанівка.
Зазначу, що нині в Ізюмі продовжується реконструкція приміщення будівлі міської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини №2 по пров. Залізничному,4. За фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ на сьогодні вже повністю виконані зовнішні ремонтні роботи на загальну суму 1 млн. 523 тис. 346 грн.: замінені вікна, двері, відремонтовано дах, утеплений фасад, облаштовано систему водостоку, зроблено вимощення навколо будівлі. За рахунок коштів підприємства проплачено виготовлення проектно-кошторисної документації в сумі 129,0 тис грн. Також згідно з Програмою «Економічного і соціального розвитку міста Ізюм на 2019 рік» на внутрішню реконструкцію приміщення цієї будівлі з міського бюджету виділено 1 млн. грн.
Маю надію, що до кінця 2019 року амбулаторія повністю буде введена в експлуатацію. І шість сімейних лікарів будуть здійснювати прийом пацієнтів і надавати якісні медичні послуги у оновленому, зручному та комфортному приміщенні.
Також за рахунок коштів міської скарбнички повність оновлено фасад поліклініки по вулиці Покровській,34 (міська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини №1).
Сподіваюсь, що всі ці позитивні кроки і зміни мають задовольнити наших пацієнтів та покращить рівень медичного обслуговування.

– Чи триває укладання декларацій з сімейними лікарями?
– Із загальної чисельності населення (а це 48 368 жителів) станом на 1 жовтня 2019 року вже підписали декларації з сімейними лікарями 45 390 жителя тобто 93,84%.
Кількість відвідувань в амбулаторіях на прийом до лікарів станом на 1 жовтня цього року склала 76 186. Без медичної допомоги не залишився ніхто. Це питання контролюється Національною службою здоров’я України, з якою наше підприємством уклало договір 15 січня 2019 року. Станом на 1 жовтня цього року від НСЗУ наш заклад отримав коштів у повній сумі. Тож гасло «гроші йдуть за пацієнтом» працює.

– А як бути тими хто досі не визначився з якихось причин з обранням сімейного лікаря? За якою процедурою вони отримують медичну допомогу.
– Звісно, краще коли у вас є сімейний лікар. Тоді і потрапити на прийом значно простіше і зручніше, бо, по-перше, економиться час пацієнта і, що найголовніше, ви постійно перебуваєте під контролем одного спеціаліста, який добре знає стан вашого здоров’я, а отже і результат лікування буде значно кращим.
Але, якщо сімейного лікаря немає, то це не значить, що ви не отримаєте кваліфікованої медичної допомоги. Ні, кожен з спеціалістів нашої медичної установи обов’язково прийме, вислухає та призначить лікування. Причому, наголошую, у супереч розповсюдженим міфам, безкоштовно. Просто потрапити на прийом до лікаря у цьому разі для пацієнта буде трохи незручно: у порядку живої черги після того, коли закінчиться основний прийом. Записатися на прийом до лікаря можна безпосередньо в реєстратурі нашої медичної установи або за телефоном: +38 099 390 40 07.
Але все ж таки іще раз повторюю: аби зекономити свій час і здоров’я раджу всім ізюмчанами і жителям району мати свого сімейного лікаря.
Хочу сказати і про те, що якщо за певних причини лікар, якого ви обрали за сімейного, вас не влаштовує, то завжди можна змінити вибір. При укладанні декларації з новим лікарем, якого ви оберете, попередня декларація деактивується автоматично.

– Розкажіть, будь ласка, про медичні програми, які нині працюють і є доступними для мешканців нашої громади?
– З 1 квітня 2019 року в КНП «ЦПМСД м. Ізюм» запрацювала урядова про-грама реімбурсації «Доступні ліки» за електронними рецептами, виписаними сімейними лікарями. У рамках програми пацієнти можуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою. Станом на 1 жовтня 2019 року за даною програмою виписано 7822 рецептів, з них 5852 відпущено аптечною мережею. У місті Ізюмі зареєстровано 8 аптечних закладів-учасників програми. З них на сьогодні ліки за електронними рецептами відпускаються у 4 аптеках, які мають договори з Національною службою про реімбурсацію лікарських засобів за програмою «Доступні ліки», а саме:
– КП ХОР «Обласний аптечний склад» (вул. Соборна, 33);
– ТОВ «Добра аптека плюс» (провул. Соборна,3);
– ТОВ «МЕД-СЕРВІС» (вул. Соборна,39).
– ФОП Луговська Людмила Павлівна (вул. Покровська,50).
До того ж за цільовими місцевими програмами з міського бюджету виділено:
– для перевезення хворих на процедури гемодіалізу 144,3 тис. грн.;
– для забезпечення лікарськими засобами пільгових категорій населення міста Ізюм 89,5 тис. грн. (відпущено 136 рецептів, в тому числі онкохворим – 117 рецепта на суму 84,7 тис. грн.);
– для забезпечення туберкулінодіагностикою дитячого населення міста Ізюм 20 тис. грн. (762 дози).

Хочу сказати, що міська влада завжди йде на зустріч всім нашим пропозиціям і допомагає у вирішенні будь-яких питань у сфері охорони здоров’я. За це керівництву нашого міста велика подяка і від лікарів, і від пацієнтів. Сподіваємося на подальше взаєморозуміння та плідну співпрацю.

 

Електронна платформа Громадський бюджет