414 переглядiв

Інтерв’ю з директором КП “Благоустрій міста Ізюма” Юрієм Брилем

Бриль

Зазвичай, коли говорять про гарне і впорядковане місто та добре організований господарський лад в ньому, вживають слово «комфорт». А стабільне забезпечення благоустрою дозволяє досягти певного рівня привабливості міста, природного затишку та душевного спокою кожного, хто в ньому проживає.
Питання забезпечення належного санітарного стану міста, його впорядкування та благоустрій є одними із головних напрямків діяльності комунального підприємства «Благоустрій міста Ізюма» на чолі з його директором Юрієм Брилем.
– Юрію Олександровичу, що зроблено Вашим підприємством за 9 місяців цього року? Зокрема, за кошти місцевого бюджету.
– Комунальним підприємством, крім основного виду діяльності по вивезенню та похованню побутових відходів, за 9 місяців 2019 році за підтримки місцевого бюджету виконано досить значний обсяг робіт.
Так, розвезено пісок на кладовища та дитячі майданчики, виконано поточний ямковий ремонт асфальтобетонного покриття на 34 вулицях, з громадських місць та місць масового відпочинку міста зібрано та вивезено за рахунок місцевого бюджету 7,2 тис. куб. м сміття;
у міському парку відремонтовано та пофарбовано лавочки, відремонтовано сцену, урни та ін.;
відремонтовані, пофарбовані 23 автобусні зупинки та одну виготовлено;
на автодорогах міста встановлено та замінено зіпсовані 108 дорожніх знаків;
проведено роботи по відводу талої та дощової води по вулиці Наддонецькій;
проведено роботи по улаштуванню тротуару по вулиці Київській; відремонтовано пішохідний міст по вул. Революції;
відремонтовано тротуар у парку «Залізничник».
Також нами постійно ведуться роботи по зрізанню аварійних дерев, станом на сьогоднішній день видалено 164 дерева та безкоштовно доставлено дрова 21 сім’ї.
Нашим підприємством постійно проводяться роботи по покосу бур’янів, чагарників; викошено близько 100 га площі.
З початку 2019 року замінено майже півтори тисячі ламп, протягнуто 16 тис. м. кабелю та та встановлено майже 500 світильників вуличного освітлення;
відновлено 48 пішохідних переходів та оновлені написи «ДІТИ» по вулицям міста;
поточний ремонт сходів у міському парку;
встановлено залізобетонну огорожу на кладовищі по вул. К.Орлова та дерев’яний паркан навколо кладовища по вул. Архангельська;
на центральній площі висаджено та утримується 14 тис. квітів.
Хочу зазначити, що в селі Кам’янка з часу входження його до Ізюмської об’єднаної територіальної громади працівники нашого підприємства теж почали проводити роботи з благоустрою території. Так, відремонтовано місток через річку Греківка, який сполучав дві половини села та який був аварійний і непридатний до використання. Також ми розпочали роботи по відновленню вуличного освітлення, якого навіть на центральній вулиці села не було дуже давно.
Тож бачимо, що керівництво міста відтепер спрямовує свої зусилля не тільки на благоустрій міста Ізюм, а й на села, що входять до Кам’янського старостинського округу. Ну а ми, в свою чергу, виконуємо поставлені перед нами задачі.

-Тож на яку загальну суму проведено вищезазначені роботи?
-На зазначені вище роботи за 10 місяців 2019 року з міського бюджету було виділено майже 7 млн грн. Підкреслю, що у минулому році за аналогічний період було виділено трохи більше 5 млн. грн . Також накм з міського юджету додатково було виділено 1,217 тис. грн. на окремі заходи по впорядкуванню території, придбання обладнання та інші види господарської діяльності, зокрема, на пісок та дитячі майданчики, програму «Безпечне місто» та облаштування гуртожитка для переселенців, матеріали для ремонту будинків, бензокоси, бензопили, бульдозер для полігону тощо.
Тож бачимо, позитивну динаміку надання нашому підприємству коштів для надання послуг ізюмчанам та наведення порядку в місті.
Більш детально з переліком робіт, закупленими матеріалами можна ознайомитись на сайті «Благоустрою» https://izium-blahoustrii.info-gkh.com.ua/.
-Відомо, що ваше підприємство поновило автопарк в цьому році. Що це за техніка і як вона використовується, як показала себе?
Для якісного надання населенню міста житлово-комунальних послуг у будь-яку пору року комунальне підприємство “Благоустрій міста Ізюма” має власний автопарк, який налічує 29 одиниць спецтехніки, серед якої сміттєвози, вишки, техніка для посипання доріг під час ожеледиці соляно-піщаною сумішшю, прибирання снігу. Для ремонту, впорядкування та обслуговування дорожнього покриття в цьому році підприємством була закуплена нова техніка – асфальтна та універсальна машини для очистки та зволоження асфальтового покриття, а також техніка для ямкового ремонту, яку ми успішно вже використовуємо. Придбали ми техніку на загальну суму майже 6 млн. грн. 3 млн. грн міський бюджет вже проплатив , а ще 3 млн буде сплачувати на умовах лізингу упродовж року.

-Розкажіть про впровадження мережі автоматизованої системи відео спостереження в нашому місті. Чи є позитивні результати?
-На даний момент в місті встановлено майже півсотні камер і два центри моніторингу за ситуацією.
І це тільки початок, адже реалізація проекту продовжується і в майбутньому планується охопити відеофіксацією практично всю територію нашої громади.
А поки що на Офіційному сайті міста Ізюм розміщено посилання на шість веб-камер, що встановлені на Центральній площі. Освоєно по програмі «Безпечне місто Ізюм» 465,6 тис.грн. Загалом, завдяки цій програмі вдалось зафіксувати порушення щодо благоустрою міста, зокрема руйнування елементів пішохідного мосту. Порушників притягнуто до адміністративної відповідальності та стягнуто штраф. Сподіваємось, що у подальшому наявність камер буде стримувати хуліганів через страх бути побаченими та покараними.

-Чи в повному обсязі підприємство готове до зимового періоду?
-У підприємства для виконання послуги по зимовому утриманню доріг наявна наступна техніка:
Навантажувач зі зворотною лопатою, трактор з відвалом, трактор з лопатою, відвалом та піскорозкидувачем, два автомобілі з піскорозкидувачем та плужним снігоочисником, КАМАЗ самоскид.
Також нами придбано комбіновану машину МАЗ з лопатою відвалом та піскорозкидувачем.
На вищезазначеній техніці наразі проводяться роботи по підготовці до зимового періоду.
Для посипання доріг міста протиожеледною сумішшю придбано сіль та пісок та виготовлено 750 м³ піщано – соляної суміші, яку також буде розвезено на аварійно-небезпечні ділянки, схили, автобусні зупинки.
Затверджено Управлінням ЖКГ графіки очищення від снігу та посипання протиожеледною сумішшю вулиць міста першої, другої, третьої та четвертої черги.

-Відомо, що цього року обслуговування багатоквартирних будинків, балансоутримувачем яких був КЖРЕП-1, лягло на Ваші плечі як переможцю конкурсу. Чи в повній мірі вдалось підготувати будинки до опалювального періоду і як пройшов початок опалювального сезону?
-Комунальне підприємство щоденно виконує заходи по усуненню аварійних ситуацій в багатоквартирних будинках систем водопостачання , водовідведення, теплопостачання та електропостачання, прибирання прибудинкової території.
Протягом серпня, вересня та жовтня підприємством проводились роботи по підготовці багатоквартирних будинків до зимового періоду:
•придбано 560 м. металевих труб різного діаметру, відводи, різьби, крани, вентилі для поточних ремонтів внутрішньобудинкових систем теплопостачання;
•ремонти під’їздів, склінню в під’їздах, дахів та зливної каналізації з дахів будинків);
•поточні ремонтні роботи водопостачання та водовідведення;
Під час запуску опалення все ж на теплових мережах в деяких будинках були виявлені пошкодження, що виникають через їх багаторічну зношеність. В результаті не всі будинки одночасно вдалось забезпечити теплом. Але проблему було усунуто. Сьогодні можу сказати, що в 100 % багатоповерхівках є опалення.
Взагалі, коли ми готували будинки до опалювального періоду, в жодному з них не було нових труб, лише зношені, старі та не енергоефективні. Тому ми проаналізуємо рівень оплати будинків за утримання, і там де найбільш добросовістно абоненти сплачують, ми плануємо замінити старі металеві труби на екопласт. Це надасть змогу не втрачати тепло ще у підвалах, а довести його у кожну оселю.

-Щодо договорів на вивіз твердих побутових відходів. Кілька років тому ізюмчани не досить активно їх укладали. Як ситуація складається сьогодні? Яка спостерігається динаміка?
-За останні кілька років ізюмчани стали більш дбайливо ставитись до міста, дотримуючись чистоти. Про це говорить позитивна динаміка заключення договорів на вивіз побутових відходів.
Так, на кінець 2015 року року кількість укладених договорів населення з КП “Благоустрій міста Ізюма” на вивіз побутових відходів склала 10698, станом на 01.10.2016 року кількість договорів зросла на 1755 і вже становила 12453, а станом на 01.10.2019 р. – кількість договорів складає 16018. Як бачимо, за 4 роки громадяни міста заключили з КП «Благоустрій міста Ізюма» ще 5320 договорів на вивіз побутових відходів.
Саме завдяки надходженню цих коштів та коштів з місцевого бюджету у підприємства є можливість проводити роботи з благоустрою міста.
Кур’єри КП «Благоустрій міста Ізюма» проводять роз’яснювальну роботу з населенням, заключають договори на дому. Ізюмчани хочуть жити в чистому та красивому місті. Кожен розуміє, що треба починати з себе. В абонентському відділі завжди можна сплатити за послугу без комісії за адресою вул. Соборна, 42.
Дякуємо вам, ізюмчани, за сумлінніть та відповідальність! І закликаємо й надалі дотримуватись Правил благоустрою міста Ізюм!

-Відомо, що неодноразово Ваше підприємство отримувало нагороди за успіхи та першість у галузі. Розкажіть про це і завдяки чому ви досягли цих нагород за ці роки?
-За підсумками діяльності Всеукраїнським галузево-аналітичним центром за вагомий внесок у розвиток економіки регіону, здобуття права першості в галузі та відмінну динаміку розвитку підприємства згідно з КВЕД 38.11 «Збирання безпечних відходів» КП «Благоустрій міста Ізюма» отримало національні сертифікати та медалі «КОМПАНІЯ РОКУ-2016», «КОМПАНІЯ РОКУ-2017» та «КОМПАНІЯ РОКУ-2018».
Цього року ми теж отримали нагороду. За результатами щорічного дослідження Національного бізнес-рейтингу КП «Благоустрій міста Ізюма» визнано одним з провідних підприємств України у своїй галузі серед державних і комунальних підприємств, а підтвердженням високого статусу, надійності й ефективності ведення діяльності стала престижна нагорода «Лідер галузі – 2019».
Такі нагороди стають можливими завдяки професійній й наполегливій роботі нашого колективу та підтримки місцевої влади.

-Які Ваші плани на найближчий час?
-Наступного року наше підприємство розпочне поточний ремонт центрального парк. Також у планах придбати обладнання – телескопічний сучкоріз, бензопилу та газонокосарку, поновити наш автопарк, придбавши парк сміттєвози.
Також з початку наступного року наше підприємство планує зайнятися виконанням ремонтних робіт в багатоквартирних будинках, балансоутримувачем яких ми нещодавно стали. Роботи дуже багато. Це і ремонт дахів, і ремонт внутрішньобудинкових систем тепло- і водопостачання, водовідведення, ремонт та утеплення під’їздів та багато іншого.
Разом з тим, головна мета на 2020 рік – працювати злагоджено, плідно та ще краще на благо всієї міської Ізюмської об’єднаної територіальної громади.

Електронна платформа Громадський бюджет