Офіційний сайт міста Ізюм

294 переглядiв

Інтерв’ю з начальником фінансового управління Іриною Решетняк

Решетняк-0-08-37-399
       1.Ірино Семенівно, які результати виконання бюджету за 10 місяців 2017 року?

       Із задоволенням хочу повідомити, що в поточному році, як і в попередньому, бюджет міста виконується з перевиконанням.

       За 10 місяців до міського бюджету надійшло коштів  в сумі  434 мільйони, що на 106 мільйонів більше в порівнянні з відповідним періодом  минулого року.

       З початку року до міського бюджету надійшло 334 мільйони  міжбюджетних трансфертів, що на 79 мільйонів більше, ніж за відповідний період 2016 року. Це такі трансферти, як медична та освітня субвенції, субвенція  на відшкодування лікарських засобів для лікування окремих видів захворювань, субвенції на надання пільг та житлових субсидій населенню, на виплату державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, дітям-інвалідам та інша субвенція з обласного бюджету.

       По податках і зборах, тобто без урахування трансфертів,  бюджет міста за 10 місяців виконано в сумі 100 мільйонів гривень, що перевищує минулорічні показники майже на 28 мільйонів. 

       Основним джерелом податкових надходжень є податок на доходи  фізичних осіб,  його обсяг дорівнює  46 млн. грн. та перебільшує показник минулого року на 15 з половиною млн. грн. Найбільшими платниками цього податку є такі бюджетні установи, як управління освіти Ізюмської міської ради та Ізюмська центральна міська лікарня, та державне підприємство «Ізюмський приладобудівний завод».

       Стосовно наступного бюджетного року, можу сказати, що значних змін в формуванні дохідної частини місцевих бюджетів не очікується.

       Але є декілька нововведень, які значно вплинуть на формування та виконання міського бюджету. Прогнозується збільшення рівня мінімальної заробітної плати майже в 1,2 рази, внаслідок чого очікується збільшення надходжень до бюджету по податку на доходи фізичних осіб.

       Також, в зв’язку із прийняттям освітньої та медичної реформ змінені підходи до формування бюджету в частині медичної та освітньої субвенцій, а саме: обсяг медичної субвенції розрахований лише на вторинну медицину та не враховує видатки на надання первинної медичної допомоги, яка буде фінансуватися через відповідний державний заклад охорони здоров’я; обсяг освітньої субвенції розрахований на основі формули, в якій враховано кількість ставок педпрацівників та наповнюваності класів.

       Іще одне нововведення. В запропонованих змінах до Бюджетного кодексу заплановано передачу на рівень місцевих бюджетів фінансування оплати пільг населенню за житлово-комунальні послуги, а також погашення заборгованості за такими послугами, що утворилася за минулі роки, в результаті чого міська рада змушена буде за власний рахунок фінансувати пільгові категорії громадян, перелік яких визначено державою.

       Запевняю Вас, що в 2018 році в місті  буде продовжуватись робота по вишуканню додаткових джерел надходжень, що дасть змогу збільшити  обсяг отриманих коштів в дохід бюджету.

       2.В минулому році перевиконання міського бюджету склало 21 млн. грн. В цьому році є перевиконання?

       Відповідно до Бюджетного Кодексу України, по результатах виконання міського бюджету за І квартал та в подальшому щомісячно, дохідна частина міського бюджету по податках і зборах, була виконана більше ніж на 105 відсотків. Загальна сума перевиконання за 10 місяців склала майже  32 мільйони гривень.

       Слід відмітити плідну працю керівництва міста, завдяки якій прийнято ряд рішень, направлених на зміцнення міського бюджету і збільшення надходжень до нього, а також проведено певні дії, а саме: стовідсотково проінвентаризовано договори на оренду землі  на предмет продовження строків дії, розмірів ставок орендної плати та  прийнято новий порядок укладення договорів оренди землі, внаслідок чого майже на 2 млн. грн. збільшились надходження по платі за землю.

       Внаслідок роботи створених в місті робочих груп та комісій по визначенню збитків, заподіяних територіальній громаді міста Ізюм, до бюджету міста за 10 місяців додатково надійшло 121 тисяча гривень.

       Окремо хочу зазначити, що за дорученням міського голови, фінансовим управлінням Ізюмської міської ради на депозитному рахунку було розміщено тимчасово вільні кошти загального фонду міського бюджету в сумі 5 млн. грн., внаслідок чого отримано додатково більше ніж півмільйона гривень від плати за розміщення цих коштів.

       3.На що спрямували отримані кошти в результаті перевиконання бюджету?

       За десять місяців поточного року розподілено 30 млн. грн., отриманих в результаті перевиконання дохідної частини міського бюджету. Ці кошти додатково направлені на першочергові потреби бюджетних установ, які фінансуються з міського бюджету, а також на покращення та розвиток інфраструктури міста.

       Найбільшу суму коштів від перевиконання в цьому році отримала галузь освіти, це 12 млн. грн.; на ремонт та утримання доріг направлено 5 млн.. грн.; на культуру більше 3-х мільйонів, на утримання органів місцевого самоврядування – 3 млн., по  2  мільйони –  на соціальний захист, житлово-комунальне господарство, фізичну культуру та спорт та близько мільйона на внески до статутних фондів міських комунальних підприємств.

       Окремо хочу зазначити, що для запобігання виникненню негативних наслідків, міська влада змушена частково брати на себе обов’язки по виконанню державних повноважень, таких як: надання компенсації за перевезення пільговиків, погашення державної заборгованості за надання пільг окремим категоріям громадян з оплати послуг зв`язку, утримання загальноосвітніх навчальних закладів, оплату за енергоносії по закладам охорони здоров’я. Протягом року на які вже використано 18 мільйонів гривень.є

       4.Які проблеми виникають при формуванні та виконанні місцевого бюджету?

       Я вважаю, що цьогоріч основними проблемними питаннями для нашого бюджету є недостатність коштів медичної субвенції на оплату праці з нарахуваннями працівникам охорони здоров’я та на забезпечення життєдіяльності лікарень, неможливість використання коштів освітньої субвенції не лише на оплату праці педагогічних працівників, а на повне утримання загальноосвітніх закладів, наявність заборгованості за середньостроковими позиками перед державним бюджетом, яка знаходиться на обліку в казначействі, механізм погашення або списання якої досі не визначений, та відсутність фінансового забезпечення компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян та інших передбачених законодавством пільг.                                                                                           

       5.Яка головна задача управління на найближчу перспективу і на чому саме зосереджена найбільше Ваша увага?

       На даний час головним завданням фінансового управління, на мою думку, є вчасна та якісна підготовка проекту міського бюджету на наступний 2018 рік, а також успішне закінчення поточного бюджетного року з максимально можливим забезпеченням потреб всіх головних розпорядників коштів міського бюджету.

       6.Багато людей вважає , що професії, пов’язані з фінансовими питаннями, досить складні. Особливо коли необхідно займатись фінансовими питаннями цілого міста. Як Вам це вдається? Де Ви знаходите сили для щоденної відповідальної роботи, від якої залежить сталий розвиток нашого міста?

       Безперечно, фінансові питання є одними з найскладніших, особливо зараз, в період великих перетворень нашої країни.

       Та, незважаючи на всі труднощі, я завжди впевнено і з гарним настроєм виконую поставлені задачі. Намагаюсь знаходити компроміси.

      В мене є згуртований надійний колектив управління, тому проблемні питання вирішуються в робочому порядку.

       Крім того, я постійно відчуваю підтримку та розуміння з боку міського голови, завдяки якій я впевнено можу сказати, що наше місто продовжуватиме свій розвиток.