Офіційний сайт міста Ізюм

393 переглядiв

Інтерв’ю з начальником управління культури Ізюмської міської ради Оленою Ясновою

 

 MAH03694.MP4_snapshot_04.45_[2016.11.22_11.43.39]

Культура – поняття, яке означає певний історичний рівень розвитку суспільства, творчих сил і здібностей людини. На сьогоднішній день  культура відіграє дуже важливу роль у житті кожного з нас. Культура нашого рідного міста – цілісна система відтворення творчого, інтелектуального, духовного потенціалу ізюмчан. Діяльність управління культури Ізюмської міської ради  спрямована на розвиток української національної культури, забезпечення свободи творчості молоді, вільного розвитку культурно-мистецьких процесів, професійної та аматорської творчості.

      За участі творчих колективів міста з року в рік проводяться   загальноміські заходи, ініціюються та впроваджується в життя цікаві ідеї проведення святкових концертів до визначних подій та професійних свят.

 Тож, про результати та здобутки, новації та завдання управління культури Ізюмської міської ради  розповідає начальник Олена Яснова.

 

1.Олено Іванівно, які установи представляють сьогодні культуру міста?

Мережа закладів культури нашого міста, що затверджена рішенням сесії Ізюмської міської ради від 28 листопада 2014 року № 2756  складається із 4-х закладів клубного типу: Міський Палац культури, Палац молоді та підлітків «Залізничник», культурно-дозвільний комплекс «Спартак», будинок культури «Сучасник»,  Ізюмської  міської  централізованої  бібліотечної системи, яка налічує 2 центральні бібліотеки та дві бібліотеки-філії, Ізюмського краєзнавчого музею імені М.В.Сібільова. Також до структури Управління входять два початкових спеціалізованих мистецьких навчальних заклади: Ізюмська дитяча музична школа та Ізюмська дитяча художня школа імені С.І.Васильківського.

 

2.Розкажіть про основі свята та заходи, які відбулись в нашому місті протягом року. Які свята стали новими для ізюмчан, або набули нового формату їх проведення?

Кожен рік традиційно розпочинається одним з головних свят – зустрічі Нового року на центральній площі міста. В тому році вперше за ініціативи керівництва міста було змінено час проведення концертно-розважальної програми, що дало змогу зустріти Новий рік всім бажаючим разом на Центральній площі. До речі, в цьому році ця нова традиція буде продовжена.

Безумовно, основними є ті свята, без яких вже неможливо представити наше місто: свято Архієрейської ялинки, свято Масляної, День Перемоги, День міста, День Конституції України, День Державного прапора та День Незалежності України, День Гідності та Свободи і багато інших.

Цього року в проведення кожного свята  було втілено багато нових ідей та творчих задумів, використано художні прийоми більш  яскравої сценічної   театралізації, започатковано традицію театралізованих видовищ – таких як свято Масляної на центральній площі. З’явились нові конкурси, що відразу знайшли відгук і підтримку громадян (наприклад, конкурс «Парад візочків «Казкова країна», який з успіхом пройшов під час святкування 25-ї річниці незалежності України).

 Вперше на День міста та День Незалежності України були проведені два масові паради  – флеш-моби, в яких прийняли участь не тільки учасники творчих колективів, а  й активна молодь міста.

В форматі масової святкової урочистої програми відбулося відзначення і Дня Захисника України. Урочисті заходи на сцені Міського Палацу культури доповнювали яскраві виставки робіт учнів навчальних закладів, присвячені воїнам  АТО. Набуло масштабу і професійне свято День підприємця України, яке вперше відбулося на центральній сцені міста.

В новому форматі були проведені і такі професійні свята, як День художника України, Всеукраїнський день бібліотек, День театру та День музики.

Хочу зазначити, що втілення всіх творчих задумів протягом року стало можливим саме завдяки фінансовому забезпеченню та підтримці місцевої влади в залученні спонсорської допомоги і оперативному вирішенні технічно-організаційних питань.

 

3.Чи належним чином фінансується управління культури? Як і куди розподіляються кошти?

  На сьогодні в повному обсязі забезпечено видатки на заробітну плату працівників та  на оплату за комунальні послуги. Поряд з цим хочу зазначити, що цей рік став по-справжньому фінансово вдалим для наших закладів. За рахунок можливостей бюджету, а найголовніше – завдяки підтримці нашої галузі керівництвом міста та депутатським  корпусом вперше за останні роки  на покращення матеріально-технічної бази закладів та проведення інших заходів по управлінню протягом року додатково було виділено  957,0 тис. грн. З них:

  • 240,0 тис.грн – на проведення загальноміських та державних заходів;
  • 62,3 тис.грн – співфінансування грантового проекту «Разом в майбутнє» по втіленню заходів з енергозбереження в Ізюмській дитячій музичній школі (заміна вікон, дверей);
  • 56,0 тис.грн. – проведення поточного ремонту водовідливів Міського Палацу культури;
  • 56,6 тис. грн. – проведення ремонту опалювальної системи, заміна трьох вікон, ремонт підлоги в двох навчальних класах, придбання вогнегасників в Ізюмській дитячі художній школі;
  • 10,0 тис. грн.. – на підписку періодичних видань для ЦБС
  • Також за рахунок бюджету було здійснено придбання в усі заклади культури будівельних матеріалів для проведення поточних ремонтів, своєчасно проведено заходи по ремонту та підготовці до опалювального сезону. Поступово проходить і укомплектування закладів програмним забезпеченням, комп’ютерною технікою, вогнегасниками, канцелярськими та господарчими товарами, енергозберігаючими лампами.

Окремо хочу позначити, що справжнім подарунком від керівництва міста для культури стало виділення коштів в сумі 346,0 тис.грн на придбання нового сучасного музичного та світлового обладнання (мікшувальний пульт, 6 акустичних систем з підсилювачами, 6  радіомікрофонів, мультикор, обладнання для обробки звуку, світлове обладнання).  Відділ духових інструментів нашої музичної школи отримав довгоочікувані – дві професійних труби.

На суму 35,0 тис.грн. були придбані сценічні українські стилізовані костюми, що безумовно, надасть більшої яскравості та національного колориту нашим святам.

  Не залишився поза увагою і наш осередок збереження історико-культурної спадщини – краєзнавчий музей. Нарешті, найближчим часом для відвідувачів в постійній експозиції буде представлено унікальне Напрестольне Євангеліє у срібному з позолотою окладі – подарунок Петра І на початку 18 століття Свято-Преображенському собору. На спеціалізовану відкриту виставкову вітрину та обладнання її охоронною сигналізацією було виділено 14,0 тис.грн.

Сподіваюсь, така фінансова підтримка буде продовжена і досить скоро всі наші заклади вийдуть на сучасний матеріально-технічний рівень.  Це  не тільки  значно підвищить якість надання культурно-освітніх послуг, але і в цілому сприятиме позитивному культурному іміджу нашого рідного міста.

 

4.Розкажіть про те, як пройшов конкурс на заміщення вакантних посад директорів закладів культури. Хто тепер керує цими установами?

Відповідно до Закону України «Про культуру» в серпні цього року було проведено відкриті конкурси на посади керівників закладів культури клубного типу, Ізюмської міської централізованої бібліотечної системи, Ізюмського краєзнавчого музею імені М.В.Сібільова. За результатами конкурсів змінилось керівництво Міського Палацу культури – директором призначено О. А. Деканенко, директором ПМтаП «Залізничник» призначено Л. Є. Гришко, директором Ізюмської міської ЦБС – О. В. Завгородню, завідувачем міської дитячої бібліотеки – Л. І. Сучкову.

Успішно пройшли конкурс та підтвердили свій професійний рівень директор Ізюмського краєзнавчого музею О. В. Махортова, директор КДК «Спартак» Р. З. Савка, директор БК «Сучасник» С. Г. Живолуп.

  Хочу із задоволенням сказати, що керувати закладами культури прийшли молоді, амбітні та перспективні люди.  Кожен з них не один рік показував своє професійне зростання, свої творчі здобутки, свій потенціал. Тому вже за перші кілька місяців їхньої роботи ми побачили позитивні результати. До того ж,  старші колеги, які вже мають величезний досвід роботи у сфері культури, допомагають новим керівникам. Нам вдалося поєднати нові  віяння,  ідеї, ініціативність з практичністю та невичерпним  ентузіазмом. Адже всі ми знаємо, що наша мета єдина — культурний інноваційний розвиток нашого міста, сприяння реалізації творчого потенціалу дітей та молоді, сприяння утворенню умов для їх навчання та розкриття творчих здібностей, їх заохочення, збереження та розвиток історико-культурного та духовного надбання Ізюма. І, що вкрай важливо, виховання у молоді любові до рідної землі, до України та її традицій.

 

5.Які завдання сьогодні і на наступний рік, що вже незабаром настане, стоять перед Вами, як керівником управління культури?

В усі часи головним завданням є забезпечення на високому рівні в межах наданих повноважень реалізації державної політики у сфері культури, сприяння зростанню професійного рівня по всім напрямкам діяльності та покращенню  умов для розвитку всіх мистецьких та аматорських жанрів  шляхом вирішення питання проведення необхідних капітальних ремонтів закладів, кардинального оновлення їх матеріально-технічної бази, значну частину якої становлять музичні інструменти, сценічні костюми, світлове та звукове обладнання для роботи та для проведення на сучасному рівні загальнодержавних та місцевих свят.

  Поряд з цим пріоритетом вважаю продовження роботи з грантовими проектами в напрямку залучення інвестиційних коштів як на заходи з енергозбереження, так і з метою удосконалення роботи  закладів.  До речі, на сьогодні по галузі подані 5 проектів : один до Фонду  Міністерства регіонального розвитку України (придбання виставкового обладнання для краєзнавчого музею) та чотири до Фонду з підтримки територіальних громад України  (проект фінансується урядом Німеччини) з метою оновлення матеріально-технічної бази МПК, ПМтаП «Залізничник», ЦБС та краєзнавчого музею.

  Безумовно, для мене, як керівника, вкрай важливим є не тільки  дбайливе ставлення до нашого кадрового складу в усіх сферах культури, а й підтримка їх професійного зростання, їх участі в семінарах, практикумах, майстер-класах та інших заходах з підвищення професійного рівня і набуття нового досвіду. Тому питання підвищення професійної майстерності було і буде на постійному контролі.

  Також, оскільки вимогою сьогодення для галузі культури, як і до всіх інших, є запровадження інноваційних форм роботи з метою покращення системи навчання, якості надання культурно-освітніх послуг, урізноманітнення проведення масових заходів одним з основних напрямків вважаю роботу з вивчення та узагальнення передового галузевого професійного досвіду для його, адаптованого до наших умов, використання.  Таку вимогу постійно ставлю не тільки перед керівниками, а і перед усіма творчими працівниками і саме  завдяки їх ініціативі та безперервному зростанню їхньої майстерності культура нашого міста  знаходиться на такому високому рівні. Це підтверджується чисельними нагородами всіх рівнів та визнанням глядачів.

  Наостанок, я хочу виказати подяку керівництву міста,  в особі Ізюмського міського голови Валерія Марченка, за підтримку всіх наших творчих ініціатив і за всебічну матеріальну допомогу управлінню культури. Зазначу, що в цьому році фінансування управління культури склало 957 тис. грн., що в 7 разів більше ніж в минулому році, коли фінансування склало лише 144, 2 грн. Таке рішення міської влади не тільки дало змогу значно покращити матеріально-технічну базу управління, а й сприяло поліпшенню умов розвитку творчого потенціалу талановитих ізюмчан.