225 переглядiв

Інтерв’ю з начальником управління культури Ізюмської міської ради Оленою Ясновою

01

У житті громади сьогодні культура відіграє важливу роль. Це своєрідна цілісна система, яка відтворює творчий, інтелектуальний та духовний потенціал. Діяльність управління культури Ізюмської міської ради спрямована на розвиток української національної культури, реалізацію вільного розвитку мистецьких процесів та творчості молоді. Про результати роботи за 9 місяців 2019 року – в інтерв’ю начальника управління культури Ізюмської міської ради Олени Іванівни Яснової.

– Олено Іванівно, не секрет, що працівники культури ізюмської громади, взявши пріоритетом орієнтування тільки на вагомі якісні показники, об’єднуючи зусилля всіх своїх закладів та залучаючи аматорські та громадські творчі сили, завжди впевнено демонструють свій високий професійний рівень.
– Так, абсолютно точно. Під час проведення загальноміських святкових заходів, на сценічних конкурсних та виставкових майданчиках міст України, серед яких Харків, Київ, Одеса, Львів, і навіть за межами нашої держави – Польща ми завжди намагаємося бути кращими. Ось, наприклад, лише цьогорічні результати виступів – 50 конкурсів та фестивалів, 179 призових місць, 46 дипломів учасника.
Щодо закордонних поїздок, з приємністю зазначу, що з 12 по 17 серпня поточного року, завдяки підтримці міської влади, учні та викладачі Ізюмської дитячої музичної школи з творчою програмою відвідала Латвійське місто-побратим Тукумс. Там вони взяли участь у запланованих Муніципалітетом численних культурно-мистецьких заходах. Як зазначили представники культури з латвійської сторони, своїми виступами ізюмчани показали високий рівень професійної підготовки у музичній школі. Делегація отримала масу позитивних емоцій і від численних екскурсій та прогулянок в Латвії. На зазначену поїздку з місцевого бюджету було виділено майже 43 тис. грн.
Як завжди, на високому творчому рівні проведені масштабні загальноміські та державні свята – Новоріччя, Архієрейська ялинка, Масляна, День пам’яті та примирення і день Перемоги, День вишиванки, День Європи, День міста, День Державного Прапора та День незалежності України.
Також, вже третій рік поспіль, з нагоди Дня захисника України творча команда нашого міста готує виїзний святковий концерт для бійців 27-ї Сумської реактивної артилерійської бригади.
На проведення святкових заходів з початку року з місцевого бюджету освоєно 446,1 тис. грн.
І по переду жителів громади чекає ще багато цікавих різноманітних заходів. Буквально днями, 25 жовтня, відзначимо 60-річницю заснування міського Палацу культури. Запрошую охочих доєднатися до святкування, тим більше, що на всіх чекає яскрава концертна програма.

– Олена Іванівно, управлінням культури постійно приділяється увага покращенню умов для розвитку мистецьких і аматорських жанрів через оновлення їх матеріально-технічної бази. Один із шляхів – участь у різних грантових проектах. Відомо, що серед цьогорічних переможців обласного конкурсу «Разом у майбутнє» є і заклад культури Ізюма.
– 27 вересня в Ізюмській дитячій художній школі імені С.І.Васильківського відбулась урочиста презентація проекту цього конкурсу під назвою «Інноваційні ресурси закладу художньої майстерності – новий освітній та просвітницький етап сучасного сприйняття мистецтва». Як переможець художня школа отримала 2 інтерактивні дошки з відповідним комп’ютерним обладнанням та муфельну лабораторну піч для роботи в майстерні з декоративної кераміки. Також для запровадження інноваційного освітнього процесу було придбано гончарне коло. І за рахунок міського бюджету оновлено меблі.

– А щодо інших проектів? Відомо, що Ізюмський краєзнавчий музей імені М.В.Сібільова став одним з переможців у «Азимуті культурного розвитку». Розкажіть, будь ласка, що це за проект?
–    Для нашого міста він новий. Підготовлений фахівцями Харківського історичного музею імені М.Ф.Сумцова та спеціалістами управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків виконавчого апарату Харківської обласної ради. Розуміючи, що саме музеї є скарбницею історичної та культурної спадщини, а музейні експонати — носіями безцінної інформації про історію та культуру краю, виникла ідея сформувати єдине культурне середовище Харківщини, розвиваючи музеї нового типу у форматі «музей – відвідувач – громада». Саме на переформатування роботи комунальних історико-краєзнавчих музеїв регіону і направлені заходи проекту «Азимут культурного розвитку».
Аби обговорити етапи подальшого написання проекту для грантодавців нещодавно представники Харківської обласної ради, Харківського історичного музею імені М.Ф.Сумцова завітали до нашого міста, зустрілись зі мною та директором Ізюмського краєзнавчого музею Ольгою Махортовою.
Проект дасть можливість музейним працівникам отримати сучасні теоретичні знання та практичні навички, вивчити кращі світові та національні практики музейної діяльності для переформатування своєї роботи та популяризації історико-культурної спадщини в умовах сьогодення.

– Не менш важливим для повноцінного функціонування є поточні та капітальні ремонти закладів культури. Скільки коштів з місцевого бюджету виділено на ці потреби?
– З початку року в закладах культури за рахунок міської скарбнички вже проведено ремонтних робіт на загальну суму майже 2 млн. грн.
Зокрема:
– у МІСЬКОМУ ПАЛАЦІ КУЛЬТУРИ частково відремонтовано покрівлю, чоловічу вбиральню з облаштуванням кабінки для осіб з обмеженими фізичними можливостями, центральний вхід обладнано перилами для зручності відвідувачів, проведені поточні ремонти внутрішніх приміщень та системи опалення;
– у КДК «СПАРТАК» проведений ремонт внутрішніх укосів після заміни вікон в минулому році, ремонт частини фасадів будівлі, капітальний ремонт сцени в глядацькій залі.
– у ПАЛАЦІ МОЛОДІ ТА ПІДЛІТКІВ «ЗАЛІЗНИЧНИК» проведено поточний ремонт будівлі, частковий поточний ремонт покрівлі та поточні ремонти внутрішніх приміщень;
До того ж, додатково на вересневій сесії міської ради виділені 284 тис. грн. на встановлення снігоутримуючих систем та облаштування водовідведення на даху «Спартаку» і поточний ремонт частини будівлі «Залізничника». Роботи будуть виконані протягом жовтня-листопада.
– у ЦЕНТРАЛЬНІЙ ДОРОСЛІЙ БІБЛІОТЕЦІ закінчено заміну фасадних вікон, системи опалення, внутрішнє облаштування та опорядження віконних блоків;
– у ІЗЮМСЬКОМУ КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ ІМЕНІ М.В.СІБІЛЬОВА зроблений поточний ремонт побутової кімнати;
– в ІЗЮМСЬКІЙ ДИТЯЧІЙ ХУДОЖНІЙ ШКОЛІ ІМЕНІ С.І.ВАСИЛЬКІВСЬКОГО та МУЗИЧНІЙ ШКОЛІ здійснено ремонт системи опалення.

– Олена Іванівно, повертаючись, так би мовити, від матеріального до духовного хочу спитати. На початку літа наше місто стало центром Ізюмської об’єднаної територіальної громади і до нього приєдналися села Кам’янської сільської ради. Чи поповнилася у зв’язку з ним мережа закладів культури?
– До мережі закладів управління культури Ізюмської міської ради тепер входить і Кам’янський Будинок культури та бібліотека, яка розташовано в ньому. Це просторе та комфортне приміщення для проведення заходів різного рівня. До того ж там є сучасно обладнана спортивна зала, в якій ми спільно з управлінням молоді, спорту та іміджевих проектів плануємо організувати стаціонарну роботу спортивного тренера.
Творчий потенціал аматорських колективів кам’янчан також на достойному рівні. У цьому можна було переконатися під час відзначення цьогоріч 338-ї річниці Дня міста. На святковому концерті ізюмчани мали змогу почути українські пісні у прекрасному виконанні дуету з Кам’янки, а для молоді з сучасним репертуаром виступила солістка Валерія Рябенко. Надалі також плануємо співпрацю і залучення аматорських творчих колективів та виконавців Кам’янського старостинського округу до загально громадських свят.
На останок, я хочу подякувати керівництву міста, і особисто Ізюмському міському голові Валерію Віталійовичу Марченку, за підтримку всіх наших творчих ініціатив і за всебічну матеріальну допомогу. Сподіваюсь, що фінансова підтримка буде продовжена й надалі. А це не тільки підвищить якість надання культурно-освітніх послуг, але і в цілому сприятиме позитивному культурному іміджу нашого рідного міста і нашої громади.

– Олена Іванівно, дякую Вам за інтерв’ю. Бажаємо працівникам культури нашої громади подальших творчих успіхі та високих здобутків. Продовжуйте дивувати нас своїми яскравими, оригінальними постановками та виступами.

Електронна платформа Громадський бюджет