356 переглядiв

Інтерв’ю з начальником управління молоді, спорту та іміджевих проектів Ізюмської міської ради Максимом Стрельником

01

Фізична культура і спорт – невід’ємна частина виховного процесу дітей, молоді та повноцінного життя дорослого населення міста. Її основне призначення – зміцнення здоров’я, підвищення фізичних можливостей людини, забезпечення здорового способу життя. Популяризувати заняття спортом задля зміцнення здоров’я – це ключова теза Управління молоді, спорту та іміджевих проектів на чолі з начальником Стрельником Максимом Андрійовичем.  Саме тут опікуються умовами для впровадження здорового способу життя, залученням населення міста до масового спорту як важливої складової, покращенням якості та тривалості активного життя населення міста, забезпеченням виховання молоді в дусі олімпізму та залученням до здорового способу життя. А головне – підтримуванням позитивного іміджу міста Ізюм.

– Розкажіть, які заходи Ви проводите для популяризації спорту в нашому місті?
– З січня 2019 року по жовтень 2019 року в сфері фізична-культура і спорт були проведенні наступні заходи:
1. Участь протягом року у видах спорту за програмою обласної Спартакіади серед районів області міст обласного значення та ОТГ на кубок голови Харківської обласної адміністрації.
2. Проведення в рамках загальноміської Спартакіади, – змагання з 9 видів спорту в , якій прийняли участь 10 збірних-колективів підприємств, установ та організацій міста.
3. Турнір з футзалу серед аматорських команд м. Ізюм присвяченого Дню Соборності та Дню пам’яті Героїв Крут.
4. 3 місце на турнірі Балаклійського району з волейболу серед чоловічих команд, присвяченого Дню вшанування учасників бойових дій (м. Балаклія).
5. Участь у відкритому кубку Харківської області з настільного тенісу, який проходив 23 лютого 2019 року в смт Ковшарівка.
6. Проведення відкритого традиційного турніру з футзалу серед ветеранів 45+.
7. 1 місце у XІX традиційному баскетбольному турнірі чоловічих команд на призи Володимира Мельникова, які проходив з 05 квітня 2019 року по 07 квітня 2019 року в м. Лозова Харківської області.
8. Проведення турніру з швидких шахів присвяченому Дню Перемоги.
9. Участь у ІІ етапі Всеукраїнської Спартакіади серед народних депутатів України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, сільських та селищних рад  в Харківській області, які проходитимуть 11 травня 2019 року в м. Харків на базі КЗ «КДЮСШ «ХТЗ» та зайняли 3 місце в змаганнях з мініфутболу.
10. Участь команди міста Ізюм в змаганнях серед фізкультурних працівників в Спартакіаді з масових видів спорту серед районів області, міст обласного значення та ОТГ 25 червня 2019 року в м. Харків.
11. Проведення змагань з пляжного волейболу з нагоди святкування Дня Молоді-2019.
12. 1 місце (чоловіча команда) у змаганнях «BALAKLIYA OPEN CUP 2019» з пляжного волейболу серед чоловічих та жіночих команд
13. Проведення змагань з пляжного волейболу з нагоди святкування Дня незалежності України.
14. Вперше започатковано та проведено 14 вересня 2019 року спортивно – масового заходу легкоатлетичного пробігу «Izyum Run», присвяченого Дню фізичної культури і спорту України.
15. Вперше започатковано проведення відкритої ліги з мініфутболу серед аматорських команд на кубок Ізюмського міського голови сезону 2019 року «Переможці.
16. Проведення Чемпіонату міста Ізюм з настільного тенісу.

– Скільки секцій існує в ДЮСШ ім.Ткаченко та скільки всього дітей там займаються?
– Спорт – це не просто фізичні вправи, це здоров’я нації і престиж країни на міжнародній арені. Заняття спортом грають величезну роль як у фізичному, так і в духовному вихованні підростаючого покоління.
У Ізюмській дитячо-юнацькій спортивній школі функціонують 8 відділень з таких видів спорту як баскетбол, бокс, волейбол, легка атлетика, тхеквондо (ВТФ), футбол, боротьба самбо та кікбоксінг WPKA.
Станом на 01.01.2019 року в школі навчалося 506 учнів.
В складі ДЮСШ функціонують 3 спортивних зали, 3 спортивні майданчика з штучним покриттям, на базі яких діти та підлітки можуть безкоштовно займатися спортом. Тренування проводяться на безоплатній основі кваліфікованими тренерами-викладачами.
– Які турніри та змагання проводились цьогоріч в ДЮСШ?
– За підтримки міської влади, з метою популяризації різних видів спорту, виявлення здібних спортсменів щорічно проводиться наступні міські турніри та змагання, які вже стали традиційними:
1. Відкритий турнір з баскетболу пам’яті ізюмських тренерів Баклашкіна В.П. та Ткаченка В.В.
2. Відкритий обласний турнір з боксу, присвячений Дню Перемоги.
3. Весняний турнір з волейболу серед дівчат.
4. Відкритий кубок ХОСК «КВОН», присвячений Дню Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні.
5. Відкритий турнір з міні-футболу, присвячений новорічним святам.
6. Відкритий турнір з міні-футболу, пам’яті вихованця ізюмського футболу Андрія Верещаки.
7. Змагання приурочені до Дня захисту дітей, Дня фізичної культури та спорту.
В турнірах беруть участь юні спортсмени з м. Харкова, Харківської, Донецької та Полтавської областей. Все це сприяє росту іміджу нашого міста.

– Які перемоги здобули юні спортсмени на турнірах вищих рівнів?
– За звітний період вихованці Ізюмської дитячо-юнацької спортивної школи Ізюмської міської ради Харківської області імені В.В. Ткаченка взяли участь у змаганнях наступних рівнів:
1. Міські змагання – 10
2. Чемпіонати області – 22
3. Міжобласних та обласних турнірах – 17
4. Чемпіонати України – 7
У 2019 році команда юнаків 2005 року народження стала бронзовим призером ХVІІ чемпіонату України з баскетболу – Всеукраїнська Юнацька Баскетбольна ліга (ВЮБЛ) сезону 2018/2019 років, та виборола право підвищитися у класі, виступати у наступному сезоні у вищому дивізіоні чемпіонату.
Команди юнаків старшої (2002-2003 р.н.) та середньої (2004-2005 р.н.) вікових груп дійшли до фіналу Чемпіонату Харківської області з футболу серед ДЮСШ, де посіли четверті місця.
Вихованці відділень боксу, тхеквондо та кікбоксінгу діючі чемпіони та призери Чемпіонатів України, Харківської, Донецької та Полтавської областей.
За підсумками змагань у 2019 році п’ятьом вихованцям школи присвоєно  І спортивний розряд, двадцяти чотирьом – ІІ спортивний розряд та двадцяти учням – ІІІ спортивний розряд.
– Хто фінансує участь наших команд у вищезазначених змаганнях?
– На участь вихованців Ізюмської ДЮСШ  у різних видах змагань нам виділяють кошти з місцевого бюджету. Ми дуже вдячні керівництву міста, адже вони розуміють важливість для дітей участь у змаганнях різних рівнів за межами міста. Тож проїзд команд, відрядження тренерів та харчування команд на всеукраїнських та міжнародних змаганнях оплачується з міського бюджету.  

– Які справи з матеріально-технічним забезпеченням ДЮСШ імені В.В.Ткаченка?
– Велика увага з боку адміністрації закладу та керівництва міста приділяється підтримці та розвитку матеріально-технічної бази дитячо-юнацької спортивної школи. Так у цьому році було проведено наступні ремонтні роботи:
1. У спортивному корпусі по вул. Замостянській, 31 відремонтовано жіночий туалет, замінено 8 віконних блоків та встановлено 6 міжкімнатних дверей, частково проведено ремонт м’якої покрівлі будівлі.
2. У СК «Локомотив» проведено поточний ремонт системи вентиляції, косметичний ремонт (пофарбування стін, підлоги, стелі), заміна шпалер у приміщеннях, в коридорі комплексу та на ґанку укладено плитку, проведено поточний ремонт м’якої покрівлі та облаштування фасаду будівлі із встановленням світильників.
3. Проведено поточний ремонт Зали боксу за адресою проспект Незалежності, 49.
Всього на виконання цих робіт, закупівлю матеріалів для поточного ремонту та господарчих потреб спортивної школи було витрачено 1 074 577,67 грн.
За звітний період було придбано боксерські шлеми та рукавички для відділення кікбоксінгу на суму 6 195,00 грн., до кінця поточного року планується ще закупівля спортивного інвентарю на загальну суму понад 50 000,00 грн.
Адміністрація, тренерський колектив та технічний персонал школи докладає максимум зусиль для стабільної роботи закладу.

– Розкажіть про успіхи та матеріальне-технічне забезпечення ФК «Крем’янець».
В цьому році вдруге футболісти ФК «Крем’янець» взяли участь  у «Зимовому Чемпіонаті» Харківської області з футболу, який проходив з лютого по квітень 2019 року. Ці змагання дали можливість сформувати та підготувати команду до основного Чемпіонату. В Чемпіонаті Харківської області з футболу серед аматорських команд сезону 2019 року ФК «Крем’янець» брав участь у Першій лізі і в перше в історії ізюмського футболу, посів друге місце. Чемпіонат тривав з квітня по жовтень місяць.
Продовжуються заходи пов’язані з розбудовою стадіону «Крем’янець». Було оновлено місця для глядачів та встановлено нові конструкції-навіси.
Для команди було придбано нові м’ячі та форма.

– Які  результати оздоровлення та відпочинку дітей в цьому році?
– Цього року за підтримки обласного бюджету, Департаменту соціального захисту населення ХОДА  та Управління у справах молоді та спорту ХОДА було надано 167 путівок на оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки до оздоровчих закладів області та України, зокрема до таборів м. Київа, Одеської, Львівської та Запорізької областей.
В цьому році путівки до ДЗОВ «Байдиківка» придбали: ІКВВКП (водоканал), Харківобленерго, ПАТ «Укрпошта», ТОВ Ізюмська Агротехніка, ДНЗ «Ізюмський РЦПО», Ізюмський приладобудівний завод, Оскільська ОТГ, профспілка управління освіти Ізюмської міської ради, профспілка медпрацівників, Ізюмська міська рада, Ізюмська РДА, Барвінківське РДА, м. Лозова, м. Люботин, м. Київ, м. Чугуїв, м. Краматорськ.
Для підготовки та функціонування дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Байдиківка» були виділені кошти з місцевого бюджету в сумі 377514 грн. Було проведено благоустрій прилеглої території, виконані ремонтні роботи системи водопостачання та каналізаційних стоків, поточний ремонт підлоги в спальних корпусах «Говерла» та «Еверест». Покращена матеріальна база: придбана пральна машина, інвентар для
Під час оздоровчої компанії 2019 року в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Байдиківка» було оздоровлено 377 дітей. (у 2018 році було оздоровлено 406 дітей.) (За відсутності дітей оздоровчі заклади с.м.т. Барвінкова, Борової та м. Куп’янська  у 2019 році не працювали.)
Оздоровлено дітей з м. Ізюм – 238 осіб, з них дітей пільгових категорій 45 осіб.
Для оздоровлення дітей пільгових категорій з міського бюджету було виділено 196600 грн.
Також було оздоровлено 139 дітей з Харківської області,
Для підготовки та функціонування дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Байдиківка» у оздоровчий сезон 2019 року виділено коштів з місцевого бюджету в сумі 377514 грн. (у 2018 році було виділено –  337792 грн.)
У 2019 року для покращення матеріально – технічної бази закладу було проведено: поточний ремонт підлоги в спальних корпусах «Говерла» та «Еверест», були виконані всі заходи згідно приписів Ізюмського РВ ГУ ДСНС України, Головного управління Держпраці у Харківській області та Ізюмського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Харківській області, було здійснено закупівлю матеріалів, інвентарю для господарчих потреб, придбано пральну машинку.
Під час проведення оздоровчих змін дітям надавалось збалансоване харчування (112 грн. на добу), у відповідності до погодних умов проводилось  купання в Червонооскільському водосховищі, загартовування, проводились різноманітні спортивні та культурно – масові заходи, організовано змістове дозвілля.
При наданні послуг з оздоровлення та відпочинку дітей у 2019 році було получено коштів на спеціальний рахунок закладу – 1 512 740 грн.
Витрачено коштів під час оздоровчого сезону у 1-3 зміну – 1 519 586 грн: це –
на оплату заробітну плату та ЄСВ 22 % – 572403 грн., на придбання матеріалів, інвентарю для господарчих потреб – 70833 грн, медикаментів – 8874 грн., продуктів харчування – 671049 грн., на оплату – послуг – 60760 грн., вивіз відходів – 3498 грн., за використання електроенергії – 95569 грн. та на культурно – масове обслуговування – 35577 грн.
Залишок коштів на спеціальному рахунку закладу складає 89 610 грн.

– Цього року урочисто було відкрито бюджетну установу «Молодіжний центр». Цим буде займатись центр і чи є вже перши результати діяльності центру?
– Відкриття бюджетної установи «Молодіжний центр» Ізюмської міської ради відбулося 27 вересня 2019 року. Проте, робота з молоддю тривала, навіть, під час ремонтних робіт. Так, у червні було проведено змагання зі спідкубінгу. Фотосушка за участі провідних ізюмських фотографів проводилася двічі поспіль та отримала позитивні відгуки відвідувачів.  У співпраці з Ізюмським міським центром у справах сім’ї та молоді було проведено захід з протидії булінгу. Найближчим часом планується проведення вечорів настільних інтелектуально-розважальних ігор, турніру з шахів, перегляд фільмів соціального спрямування, проведення тренінгу для підлітків 13-17 років «Школа успіху», інформаційні заняття стосовно ВІЛ, ІПСШ, серії творчих майстер-класів зі скетчингу (акварельний живопис) та створення гуртка спідкуберів.  

– При Ізюмській міській раді в цьому році почала функціонувати Молодіжна рада. Яка мета її створення?
– 18 червня 2019 року було створено консультативно-дорадчий орган  «Молодіжна рада» при Ізюмській міській раді, до складу якого ввійшло
30 осіб.  Представники «Молодіжної ради» ініціювали проведення дискотеки, яку було присвячено останньому дню літніх канікул, та розважально-тематичного заходу, присвяченого святкуванню Хелловіну. Приймають участь у заходах, які проводяться у місті, таких як День молоді та
«Ізюм  RUN», також долучаються до обговорення важливих питань розвитку та благоустрою міста. Сприяють реалізації молодіжної політики в місцевій громаді.

– Розкажіть про роботу «Радіо-Ізюм». З моменту його створення чи змінилось щось в форматі мовлення?
– ІРК «Радіо-Ізюм» забезпечує місцеве інформаційне мовлення щодня з 7  до 18 год., будуючи його на базі блоків місцевих новин, що звучать в ефірі кожної години, інформаційно аналітичних, культурно-мистецьких та науково-просвітницьких програм. Для цього творчий колектив радіокомпанії користується як матеріалами з офіційних джерел, так і оперативною інформацією, отриманою власними журналістами.
Більше року «Радіо-Ізюм» є інформаційним джерелом міста, яке висвітлює всі сторони суспільного, економічного, спортивного та культурного життя. І це дуже важливо, адже чим ближче інформація до людини, до її рідної домівки, тим цікавіше це для неї.
В інформаційно –аналітичній програмі «Вільна студія» ізюмчани слухають  інтерв’ю, брифінги, тематичні виступи керівників органів місцевого самоврядування, фахівців з різних них сфер діяльності.
«Радіо-Ізюм», як комунальне підприємство, приділяє велику увагу виготовленню та трансляції в ефірі соціальної реклами, питань медичної, пенсійної та освітньої реформ, соціального захисту населення, поліпшення ситуації у сфері  зайнятості населення , боротьби  з проявами булінгу та насилля в сім’ї, а також  інших соціально важливих тем.
«Радіо-Ізюм» готує   широкий спектр дитячих,  розважальних і музичний програм.

– Відомо, що Ви в цьому році брали участь у різноманітних грантових проектах. Розкажіть про результати.
– Так, ми виграли у двох проектах обласного конкурсу «Разом в майбутнє». Перший проект вже реалізовано – це наш молодіжний центр. Другий – це будівництво сучасного ролердрому, скейтмайданчика в місті. Знаходитимиться він за адресою пл. Джона Леннона, 4 Г неподалік від центральної сцени у парку. Сподіваюсь, що до кінця цього року скейтмайданчик буду збудовано.
Користучючись нагодою, дякую керівництву міста в особі міського голови Валерія Марченка і депутатам Ізюмської міської ради за підтримку, без якої нам би не вдалось реалізувати стільки проектів, досягти тих успіхів і тих перемог, які наразі у нас є. Також хочу подякувати  колективу управління  молоді, спорту та іміджевих проектів, всім працівникам спортивних закладів, спортсменам, вболівальникам та всім небайдужим до розвитку спорту в нашому місті.

Електронна платформа Громадський бюджет