Офіційний сайт міста Ізюм

233 переглядiв

Інтерв’ю з начальником управління ЖКГ Юрієм Донцем

MVI_9425-0-00-15-089

 

       1. Юрію Олександровичу, які основні напрямки діяльності Вашого управління?

       Управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради є юридичною особою, яка здійснює власні та делеговані Ізюмською міською радою повноваження з питань житлово-комунального господарства міста.

       Основними завданнями Управління є:

       – забезпечення реалізації міських та державних програм у сфері житлово-комунального господарства;

       – забезпечення комплексного розвитку житлово-комунального господарства міста з питань експлуатації та ремонту житла, водопостачання та водовідведення, дорожнього, зеленого господарства, благоустрою території міста, надання житлово-комунальних, побутових та ритуальних послуг, виконання ремонтно-будівельних робіт;

       – сприяння впровадженню у житлово-комунальне господарство міста прогресивних проектних рішень, новітніх технологій, матеріалів та обладнання;

       – здійснює контроль за якісним виконанням послуг підприємств різних форм власності, які обслуговують житловий фонд міста та забезпечують теплопостачання, водопостачання, водовідведення та робот з благоустрою;

       – організовує благоустрій територій міста із залученням для цієї мети бюджетних коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення.

       Управління здійснює організацію контролю за використанням нежитлових приміщень, будинків, споруд, що належать до комунальної власності.

       З цією метою Управлінням, в рамках своїх повноважень, проводиться цілий ряд заходів щодо надання вільних приміщень в оренду або їх відчуження..

       Періодично проводиться аналіз реалізації програм, методик, в разі необхідності вносяться зміни та доповнення, згідно чинного законодавства.

       Завдяки затвердженої 11 сесією Ізюмської міської ради 7 скликання №0216 від 15 березня 2016р. «Методики и порядку використання плати за оренду, Порядку проведення конкурсу на право оренди комунального майна територіальної громади міста Ізюм» 100% надходжень від оренди нерухомого майна, яке являється комунальною власністю територіальної громади  міста Ізюм перераховується до місцевого бюджету: за 2016 рік до місцевого бюджету надійшло 554  тис. грн., за дев’ять місяців 2017 року надійшло 467 тис. грн. що на 51 тис. грн. більше ніж за аналогічний період 2016 року.

 

       2. Яким чином фінансуються комунальні підприємства міста? Вони існують за власний кошт чи допомагає міська влада?

       Незважаючи на те, що комунальні підприємства є госпрозрахунковими підприємствами,  для   створення умов для більш стабільної і беззбиткової роботи комунальних підприємств  при здійсненні своєї господарської діяльності, органами влади затверджені «Програми місцевого бюджету», на підставі яких у разі необхідності здійснюється фінансування комунальним підприємствам.

       Так, на теперішній час затверджена і є діючою «Програма фінансової підтримки об’єктів житлово-комунального господарства на 2015-2017 роки», яка затверджена рішенням 85 сесії Ізюмської міської ради 6 скликання від 27.02.2015 № 2927 та передбачає наступні заходи:

       – надання комунальним підприємства фінансової підтримки на поточні видатки;

       – відшкодування різниці в тарифах;

       – здійснення внесків до статутного капіталу комунальних підприємств.

       Для виконання даної Програми на 2017 рік були передбачені в міському бюджеті кошти на загальну суму 1623,8 тис. грн, які станом на 23.10.2017 профінансовані одержувачам – комунальним підприємствам у розмірі 1373,8 тис. грн, що становить майже 85% від загальної суми затверджених на 2017 рік асигнувань.

       Так, станом на 23.10.2017 надана з місцевого бюджету фінансова підтримка на поточні видатки  3-м  комунальним підприємствам на загальну суму 1054,7 тис. грн,  серед яких КП Благоустрій м. Ізюм, ІКПТМ та КЖРЕП-1. Дані кошти використані одержувачами в повному обсязі на придбання матеріалів для проведення ремонтів житлового фонду (КЖРЕП-1), теплових мереж (ІКПТМ), на сплату спожитих паливно-мастильних матеріалів (КП Благоустрій м. Ізюм). 

       Крім того, здійснені за рахунок коштів місцевого бюджету внески до статутного капіталу 4-м комунальним підприємствам, серед яких КП «Благоустрій м. Ізюм», ІКПТМ,  КЖРЕП-1,  ІКВВКП, при цьому загальна сума фінансування склала 569,1тис.грн. 

       Слід зазначити, що виділені комунальним підприємствам бюджетні кошти в сумі 569,1тис.грн. використані ними в повному обсязі шляхом придбання основних засобів на оновлення виробничих потужностей та зниження рівня аварійності об’єктів для подальшого поповнення їх статутного капіталу.

 

       3. Рішенням виконавчого комітету міської ради затверджено перелік обов’язкових мінімальних послуг з утримання багатоквартирних будинків, в якому передбачено поточний ремонт м’яких та шиферних покрівель. Роз’ясніть будь ласка, принцип проведення таких ремонтів. Який відсоток будинків потребує проведення поточного ремонту і скільки будинків відремонтовано в цьому році?

       Підприємство проводить поточні ремонти покрівель згідно заяв громадян, та самостійно виявлених проблемних покрівель. Графік проведення поточних ремонтів складається на рік (з урахуванням надходжень заяв мешканців будинків). Поточні ремонтні роботи проводяться за власний кошт КЖРЕП-1, за рахунок фінансування з місцевого бюджету, а також із залученням матеріалів власників та прийняття дольової участі у витратах на проведення ремонту. Станом на 01.10.2017 року потреба у проведенні поточного ремонту  зі 152 будинків складає 75 %. У 2017 році проведено поточний ремонт покрівель на 72 будинках, в тому числі ремонт шиферної покрівлі на 9-ти будинках. Загальна ж площа відремонтованої покрівлі складає майже 7000 м2.

       Ще на початку року міська влада виділила майже 153 тис. грн. на ремонт дахів багатоквартирних будинків, які знаходяться на балансі «Комунальне житлове ремонтно-експлуатаціне підприємство-1».   

       Окрім коштів з місцевого бюджету, підприємство на ремонт покрівель витратило 82 тис. грн. Мешканці багатоповерхівок теж взяли активну участь у співфінансуванні — приблизно 75 тис. грн.

       Заяв від ізюмчан дуже багато, але відремонтувати одразу все, що не робилося десятиліттями, ні фінансово, ні фізично вони просто не в змозі.

       У планах підприємства провести ремонт дахів на всіх будинках.

 

       4. Яким чином відбувається співробітництво з ОСББ?

       Всього в місті станом на 23.10.2017 р. зареєстровано 31 об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) на 39 будинках, 10 з яких були створені шляхом перереєстрації ЖБК в ОСББ.

       Вже створенним ОСББ надається допомога, так на підставі «Програми сприяння створенню та підтримки об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), в місті Ізюм на 2015-2017 роки», затвердженої рішенням 94 сесії Ізюмської міської ради 6 скликання від 28.08.2015 року №3135 з місцевого бюджету в 2016 році виділено по 10,0 тис. грн. на поточний ремонт наступним ОСББ: «УЮТ», «МАГНОЛІЯ-16», «БУДИНОК-РОЗА», «ВОСТОК-КООП»,  «НАШ ХУТОРОК», «АЛЬЯНС-8», «ПОРТАЛ-16», «СПІЛЬНИЙ ДІМ НА ЖУКОВСЬКОГО»  та «ВИСОТА-2016» – 60,0 тис. грн. на 6 житлових будинків.  Кошти ОСББ освоєно повністю. (загалом 140 тис. грн.)

       В 2017 році виділено кошти з місцевого бюджету ОСББ «ВООСТОК-КООП» – 10, 0 тис. грн, ОСББ «КАЙДАШЕВА СІМ”Я» – 10,0 тис. грн., ОСББ «РІЗДВЯНА МРІЯ» – 20,0 тис. грн., ОСББ «СОНЯЧНИЙ» – 3,0 тис. грн., ОСББ «ІЗЮМ 6+8» 20,0 тис. грн. Крім того, ОСББ «ОБЕРІГ –ІЗЮМ» прийняло участь у міні-проекту «Разом в майбутнє» та отримало кошти в сумі 116,7 тис. грн., з яких 55,3 тис. грн. з місцевого бюджету.

       Також вказана Програма включає інформаційне забезпечення населення міста: друк буклетів, інформаційних матеріалів, біл-бордів, витрати пов’язані з реєстрацією ОСББ, виготовлення технічного паспорту будинку, у якому створено ОСББ, виготовлення землевпорядної документації прибудинкової території, фінансова підтримка ОСББ при умові фінансування субвенцій державного бюджету на проведення капітального ремонту, реконструкції, утеплення або інших видів робіт.

       Крім того рішенням 24 сесії Ізюмської міської ради 7 скликання від 27.10.2016 року №0602 затверджено «Програму відшкодування частини суми кредиту ОСББ на заходи з підвищення енергоефективності в місті Ізюм на 2016-2018 роки», якою передбачається відшкодування частини суми кредиту з місцевого бюджету, залученого в фінансових установах, що надаються ОСББ.

       Реалізація вищезазначеної Програми дозволить зменшити споживання енергоносіїв, підвищити комфортність умов проживання в будинках жителів міста, зменшити фінансове навантаження на мешканців по оплаті за спожиті житлово-комунальні послуги.

       На сьогодні звернень на відшкодування частини суми кредиту від ОСББ не надходило.

 

       5. Які, на вашу думку, основні проблеми в комунальній сфері нашого міста?

  • застаріла матеріально технічна база комунальних підприємств;
  • більша частина будинків перевищує 30 річний строк експлуатації у тому числі внутрішньо-будинкових мереж;
  • брак кадрів;
  • заборгованість мешканців за комунальні послуги.

       6. Який стан справ з ремонтом доріг в нашому місті?

       З початку 2017 року проведено капітальний ремонт автомобільних доріг на 4-х вулицях міста, а саме капітально відремонтовано 8 479 кв. м. дорожнього полотна: вул. Суходольська (шляхопровід), вул. Європейська, вул. Харківська (міст через р. Сіверський Донець), пров. Каретний та автостоянка на ринку “Поворотка”. Хочу зазначити, що проведення ремонтних робіт автостоянки  ініціювала в цьому році міська влада і виділила близько 1 млн. 700 тис. грн. на її капітальний ремонт. В результаті дорожнє полотно повністю відновлене і має систему. водовідведення.

       Виконано частковий капітальний ремонт вул. Покровська в районі 1-ї гімназії, поточний ремонт автомобільних доріг на 16-ти вулицях міста, а саме відремонтовано 6 807,8 кв. м. дорожнього полотна. Також планується виконати поточний ремонт вулиці Покровська в районі центральної поліклініки після виділення коштів. А також ремонти тротуарів та у подвір’ях багатоповерхівок.

       Таким чином, з початку 2017 року загальна сума запланованих коштів складає 7 257,6 тис. грн., освоєно коштів по ремонту автомобільних 100% від запланованого.

       Не можу не сказати про відремонтований залізобетонний міст, який знаходиться на ділянці траси Харків-Довжанський. На ремонт мосту довжиною 210 м., що тривав з вересня 2016 року, держава витратила близько 20 мільйонів грн., в рамках співфінансування понад 2 млн. було виділено з міського бюджету. Завдяки постійним переговорам керівництва міста з головою Харківської обласної державної адміністрації Юлією Світличною, нарешті була відремонтована і ділянка траси, яка проходить повз Ізюм.

       Також хочу повідомити, що нами готується проектно-кошторисна документація для капітального ремонту пішохідного мосту.

 

       7. Ваші плани на найближчий час.

       Наразі в стадії завершення проектно-кошторисна документація по ремонту пішохідного мосту через річку Сіверський Донець. Плануємо на виконання робіт залучити кошти обласного бюджету.

       Плануємо у найближчий час залучити науково-дослідницьку організацію м. Харків провести дослідження щодо можливості встановлення кругового руху на перехресті вул. Європейська та Суходольська або ж встановлення там світлофорних об’єктів.

 

       8. У минулому ви педагог. Чи використовуєте Ви свої педагогічні або виховні навички на посаді начальника управління ЖКГ?

       Так, звичайно. Школа привчила щоденно бути у формі: чесним, точним, справедливим, головне – щирим. Дорослі – це ті ж діти, тільки в більшості забули про це…  😀 .