Офіційний сайт міста Ізюм

173 переглядiв

Ізюмчани відсвяткували Масляну

IMG_4469

Масляна – це давнє східнослов’янське свято, що перш за все символізує зустріч весни і прощання з довгою зимою. Святкування триває цілий тиждень і завершується Прощеною неділею.

У народі Масляна символізувала пробудження природи від зимового сну. Давні слов’яни відзначали його також, як початок весняних землеробських робіт. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець.

Весела та ситна була Масляна в нашому місті. Свято відбулось на центральній площі у суботу 9 березня. Провести зиму та зустріти весну прийшло чимало жителів міста.  Того дня творчі зразкові колективи розважали мешканців Ізюма численними конкурсами, іграми, призами, народними танцями та піснями, традиційних для Масляничних гулянь. Сміх, радість та гарний настрій отримали не тільки учасники, але й глядачі.

І яка ж Масляна без млинців та вареників. Охочих пригощали смачними стравами. Також того дня працювала святкова торгівля — вареники, млинці, шашлики, сало, а також сувеніри для дітей.

Ізюмський міський голова Валерій Марченко привітав присутніх зі святом, після чого разом із своїми заступниками Михайлом Іщуком та Костянтином Петровим та скуштував млинці.

Святковий захід завершився урочистим спаленням опудала Масляної – символу холодної і важкої зими. Тому, прощаючись з ним, усі раділи, що всі печалі, прикрості й образи минулої пори року перетворюються на попіл, а весна принесе тільки здоров’я, щастя, радість, любов та благополуччя!