Офіційний сайт міста Ізюм

373 переглядiв

Ізюмчани, які не сплачують земельний податок, завдають територіальній громаді міста Ізюм мільйонні збитки  

 

       IMG_4427

       Торік в нашому місті була створена робоча група на чолі з Ізюмським міським головою Валерієм Марченком, яка займається вирішенням питань щодо забезпечення збільшення надходжень до бюджету м. Ізюм від плати за землю та запобіганням порушень земельного законодавства.

      Під час своєї роботи спеціалісти робочої групи виявили в Ізюмі більше сотні землекористувачів, які протягом декількох років користуються земельними ділянками без правовстановлювальних документів.

       Це означає, що такі землекористувачі ухиляються від сплати оренди за землю до міського бюджету, кошти з якого міська влада направляє на розвиток інфраструктури та благоустрою міста, а також на виконання соціальних програм та надання матеріальної допомоги ізюмчанам.

       Недобросовісних орендарів неодноразово викликали до виконкому  та нагадували про необхідність сплатити до міського плату за користування землею і попереджали, що в іншому випадку на них чекатиме претензійна робота та позови до суду.

       Втім, деякі боржники так і не виявили  свого бажання сплачувати податки до місцевої скарбнички, тим самим порушуючи Закон і що найгірше – вони не підтримують громаду рідного міста у своєму прагненні до чистих та освітлених вулиць, рівних доріг та гідного рівня життя.

       Тому, на одній із сесій Ізюмської міської ради депутати прийняли рішення про Порядок визначення та відшкодування територіальній громаді міста Ізюм збитків, заподіяних внаслідок порушення вимог земельного законодавства.

       Згідно даного  Порядку, рішенням виконкому була створена спеціальна комісія по визначенню збитків, до складу якої  увійшли керівництво міста та профільні спеціалісти.

       Кожному, хто роками ухилявся від плати за користування земельними ділянками,  було надіслано офіційне повідомлення про суму заборгованості та рекомендація сплатити її протягом 10 днів.

       Першими такі повідомлення отримали дев’ятеро боржників, які ухиляючись від сплати податків нанесли збиток громаді свого ж рідного міста на суму майже 1 млн. грн. Серед них:

       1. Темірсултанова Наталія Олександрівна завдала територіальній громаді міста Ізюм збитки за період з 01.01.2014 року по 31.12.2016 року в сумі, що дорівнює 198440 грн.

       Збитки завдані шляхом використання забудованої земельної ділянки площею 16915 кв.м, що розташована за адресою: місто Ізюм, провулок Електриків, 3, без укладання договору оренди землі та несплати земельного податку.

       2. Темний Сергій Іванович завдав територіальній громаді міста Ізюм збитки за період з 01.01.2014 року по 31.12.2016 року в сумі, що дорівнює 22878 грн.

Збитки завдані шляхом використання забудованої земельної ділянки площею 1083 кв.м, що розташована за адресою: місто Ізюм, вулиця Соснова, 3/9, без укладання договору оренди землі та несплати земельного податку.

       3. Щибря Максим Леонідович завдав територіальній громаді міста збитки за період з 01.01.2014 року по 31.12.2016 року в сумі, що дорівнює 46140 грн.

       Збитки завдані шляхом використання забудованої земельної ділянки площею 3933 кв.м, що розташована за адресою: місто Ізюм, вулиця Леваневського, 54-А, без укладання договору оренди землі та несплати земельного податку.

       4. Штейман Денис Миколайович завдав територіальній громаді міста Ізюм збитки за період з 01.01.2014 року по 31.12.2016 року в сумі, що дорівнює 26 841 грн.

       Збитки завдані шляхом використання забудованої земельної ділянки площею 2288 кв.м, що розташована за адресою: місто Ізюм, вулиця Пролетарська, 1-Є, без укладання договору оренди землі та несплати земельного податку.

       5. Соломко Олександр Миколайович завдав територіальній громаді міста Ізюм збитки за період з 01.01.2014 року по 31.12.2016 року в сумі, що дорівнює 80679 грн.

       Збитки завдані шляхом використання забудованої земельної ділянки площею 824 кв.м, що розташована за адресою: місто Ізюм, вулиця Паркова, 2-А, без укладання договору оренди землі та несплати земельного податку.

       6. Рогулін Олександр Миколайович завдав територіальній громаді міста Ізюм збитки за період з 01.01.2014 року по 31.12.2016 року в сумі, що дорівнює 211169 грн.

       Збитки завдані шляхом використання забудованої земельної ділянки площею 18000 кв.м, що розташована за адресою: місто Ізюм, вулиця Чумацька, 30, без укладання договору оренди землі та несплати земельного податку.

       7. Тертишний Анатолій Вікторович завдав територіальній громаді міста Ізюм збитки за період з 01.01.2014 року по 31.12.2016 року в сумі, що дорівнює 65188 грн.

       Збитки завдані шляхом використання забудованої земельної ділянки площею 1298 кв.м, що розташована за адресою: місто Ізюм, вулиця Ростовський шлях, 8, без укладання договору оренди землі та несплати земельного податку.

       8. Тертишний Віктор Володимирович завдав територіальній громаді міста Ізюм збитки за період з 01.01.2014 року по 31.12.2016 року в сумі, що дорівнює 101818 грн.

       Збитки завдані шляхом використання забудованої земельної ділянки площею 1954 кв.м, що розташована за адресою: місто Ізюм, вулиця Ростовський шлях, 10, без укладання договору оренди землі та несплати земельного податку.

       9. Тертишна Галина Федорівна завдала територіальній громаді міста Ізюм збитки за період з 01.01.2014 року по 31.12.2016 року в сумі, що дорівнює 85847 грн.

       Збитки завдані шляхом використання забудованої земельної ділянки площею 611 кв.м, що розташована за адресою: місто Ізюм, вулиця Чумацька, 10, без укладання договору оренди землі та несплати земельного податку.

       На суму, що дорівнює загальному боргу цих недобросовісних землекористувачів, які завдали фінансового збитку територіальній громаді міста Ізюм, наприклад, за кошти міського бюджету у минулому році було зроблено наступне:

  1. Капітально відремонтовано дорожнє покриття по вул. Соборній.
  2. Проведено поточний (ямковий) ремонт десяти вулиць нашого міста.
  3. Профінансовано управління культури, в тому числі закуплена нова концертна апаратура та проведено всі загальноміські свята.
  4. Забезпечено соціальних захист населення, в тому числі проїзд в громадському транспорті пільгових категорій громадян і виплачена матеріальна допомога ізюмчанам, що опинились в тяжких життєвих обставинах.

       Кожна гривня, що надходить до міського бюджету направляється на розвиток нашого міста та забезпечення комфортних умов проживання ізюмчан. Більша частина таких надходжень припадає саме на долю платників податків, які несуть найбільшу соціальну відповідальність перед громадою Ізюма. Тож, будь-яке ухилення від сплати податків негативно впливає на добробут всіх жителів нашого міста.

Пам’ятайте,  що для здійснення позитивних змін в нашому рідному місті, кожному із нас необхідно робити найголовніше – сумлінно сплачувати податки до міського бюджету.