Офіційний сайт міста Ізюм

421 переглядiв

Ізюмська лікарня отримала медичне обладнання майже на 8 мільйонів гривень

MVT00975

Наприкінці року завдяки ініціативі керівництва міста та черговій підтримці голови ХОДА Юлії Світличної Ізюмська центральна міська лікарня отримала медичне обладнання на загальну суму 7 807 675 грн. Це рентгенівська діагностична система, три кисневих апарати з датчиком та монітором, відеоендоскопічна система та апарат УЗД експертного класу з еластографією. Придбані вони за кошти обласного бюджету по договору зберігання з подальшим прийняттям у комунальну власність громади міста Ізюм. Наразі деяке обладнання вже введено в експлуатацію.
Так, унікальна відеондоскопічна система, за словами лікаря-ендоскопіста вищої категорії Вадима Костюка, відтепер дозволяє проводити обстеження шлунково-кишкового тракту максимально точно, а хірургічні втручання – із мінімальним травматизмом для пацієнта. На відміну від старого методу, де лише за допомогою ендоскопа можна було оглядати хворого, тепер новітня відеондоскопічна система фіксує все на екрані, здійснює високоточне дослідження порожнини, що дозволяє спеціалісту оперативно встановити точний діагноз. Вартість такого апарату майже 1 мільйон 400 тисяч гривень. Як зазначив Вадим Іванович, Ізюмська лікарня одна з небагатьох лікарень в Харківській області, яка має таке висококласне обладнання.
Сучасний апарат ультразвукової діагностики експертного класу з еластографією вартістю майже півтора мільйона гривень теж має свої переваги у порівнянні з тим обладнанням, яке вже є в кабінетах УЗД Ізюмської ЦМЛ. Так, лікар УЗД Євген Артюх розповів, що апаратат мaє кількa дaтчиків для pізних видів дoсліджень, що дозволить під час діагностики більш точно визначати злоякісні та доброякісні утворення (для щитовидної та молочних залоз), на ранніх стадіях виявляти онкологічні патології, серцево-судинні захворювання, а також обстежувати органи черевної порожнини, сечостатевої системи, нирки, периферичні та поверхневі судини тощо. До того ж апарат дуже зручний в управлінні, адже клавіатура на ньому – українською мовою.
Заступник головного лікаря Ізюмської ЦМЛ Надія Пишняк зазначила, що отримане обладнання дозволить вивести надання медичної допомоги жителям міста ще на більш якісний рівень. Адже за останні роки – це найбільший подарунок для Ізюмської лікарні. Звичайно, після капітального ремонту стаціонарного корпусу, інфекційного та пологового відділень, які здійснено за кошти обласного та місцевого бюджетів.