347 переглядiв

Ізюмське об’єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області інформує

Пенсійний фонд України

       Згідно ЗУ № 2464 від 08.10.2010 р. з 1 січня 2017 року фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, зобов’язані сплатити єдиний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску. Відповідні періоди здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу зараховуються пропорційно до сплаченого єдиного внеску.

       У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб підприємців становить 704 грн. на місяць (3200 х 22 відсотки).

       Отже, для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену системи оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, обов’язково є сплата єдиного внеску у сумі не менше 352 грн. щомісяця.

       Водночас, для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплатити за місяць єдиний внесок в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн.

       У разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн. за місяць страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме 0,5 місяця, що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та її розмір.

 

Електронна платформа Громадський бюджет