Офіційний сайт міста Ізюм

129 переглядiв

Ізюмське об’єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області інформує:

 

 Пенсійний фонд України

        Переведення зі “спеціальних” законів на Закон України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” з 01 жовтня 2017 року

        Переведення з 01.10.2017 зі “спеціальних” законів на Закон України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” провадиться у разі, якщо розмір пенсії після перерахунку розрахований за вищезазначеним законом буде більший. Переведення здійснюється за матеріалами пенсійних справ.

        Зміна виду пенсій, наприклад, переведення з пенсії по інвалідності на пенсію за віком, здійснюється згідно заяви пенсіонера. Величина оцінки одного року страхового стажу становить 1%. При переведенні на пенсію за матеріалами пенсійної справи мінімальний розмір пенсії та доплати за кожний повний рік страхового стажу визначається в залежності від дати призначення пенсії за “спеціальними” законами:

        – якщо пенсія була призначена до 01.10.2011 – мінімальна пенсія за віком встановлюється за наявності у чоловіків 25 років, у жінок 20 років страхового стажу та збільшується за кожний повний рік страхового стажу понад 25 років для чоловіків та 20 років для жінок.

        – якщо пенсія призначена після 01.10.2011 – мінімальна пенсія за віком встановлюється за наявності у чоловіків 35 років, у жінок 30 років страхового стажу та збільшується за кожний повний рік страхового стажу понад 35 років для чоловіків та 30 років для жінок.

        При переведенні на пенсію згідно Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” застосовується показник середньої заробітної плати за 2014, 2015, 2016 роки – 3764-40. Заробітна плата з якої було обчислено пенсію, за документами пенсійної справи за умови, що період, за який обчислено заробітну плату, визначено згідно вимог законодавства, що діяло на час призначення пенсії за “спеціальними” законами або перерахованої відповідно до ст. 40, 43 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

        З 01.10.2017 провадиться автоматичне переведення за матеріалами пенсійної справи.