Офіційний сайт міста Ізюм

493 переглядiв

Керівництво Ізюма забезпечить мешканців Ізюмського району централізованим водопостачанням

 

Питання сталого постачання води до міста Ізюм та сіл Ізюмського району зріло вже дуже давно. Адже у зв’язку зі значним зносом магістральних труб Букінського водогону під загрозою було стале водопостачання жителів мікрорайону Ізюма “Верхнього селища”, а також неможливість вводу до загальної системи водопостачання сіл Капитолівка,  Оскіл і  Діброва.

Саме ці три населені пункти Ізюмського району згідно проекту реконструкції Букінського водогону повинні бути в першу чергу підключені до центрального водопостачання.

В зв’язку з цим, на нараді із заступником голови Харківської обласної державної адміністрації Євгенієм Шахненком, Ізюмським міським головою та головою Ізюмської РДА, було вирішено спільно виконати заміну мережі Букінського водогону протяжністю 15 км.

При цьому, повну вартість матеріалів і робіт було вирішено здійснити за рахунок співфінансування обласного, міського та районного бюджетів.

Але вже невдовзі, керівництво Ізюмської районної державної адміністрації відмовилось фінансувати реконструкцію Букінського водогону. Тим самим вирішило залишити кілька тисяч мешканців сіл Капитолівка,  Оскіл і  Діброва без води, поставивши під загрозу взагалі реалізацію всього проекту.

Однак, керівництво Ізюма не могло залишити напризволяще жителів цих трьох сіл, бо неважливо, відноситься вирішення даного питання до компетенції Ізюмської міської влади або районної адміністрації – для керівництва Ізюма пріоритетним завжди буде турбота і захист інтересів громади, на відміну від політичних амбіцій тих, хто мав би в першу чергу піклуватися цим питанням.

Тому, рішенням депутатів Ізюмської міської ради були виділені кошти у розмірі 2 млн. 926 тис. 420 грн. на спільне фінансування реконструкції Букінського водогону між Харківською обласною радою і містом Ізюм.

Таким чином, загальна кошторисна вартість проекту склала 43 млн. 140 тис. 420 грн.

І вже невдовзі по тому,  будівельно-монтажні роботи на Букінському водогоні закипіли.  За словами директора підрядної компанії, яка виконує реконструкцію, заміна труб водогону відбувається за графіком. На будівельний майданчик завезено нові пластикові труби діаметром 500 та 400 мм, частково проведено зварювальні роботи 2,5 км трубопроводу та укладання труб в траншеї.

Головний інженер Ізюмського водоканалу Микола Кочура зазначив, що за планом перший етап ремонту водогону станції Букіно до кінця року буде завершено. Три населені пункти Ізюмського району –  Капитолівка,  Оскіл і  Діброва будуть підключені до централізованого водопостачання із Букінського водозабору.

Тож завдяки фінансуванню з обласного бюджету та небайдужості керівництва Ізюма до проблем жителів району,  невдовзі у кранах сотень домоволодінь сіл Капитолівка,  Оскіл і  Діброва з’явиться довгоочікувана чиста артезіанська вода.