Офіційний сайт міста Ізюм

83 переглядiв

Коли в Україну прийде грип та яких штамів треба ждати в цьому сезоні.

3adebd8c6c2fc4d3

Як повідомляє МОЗ та Центр загального здоров’я в Україні в цьому році захворювання на грип та ОРВІ почнеться в жовтні  та закінчиться в травні наступного року. Згідно прогнозу Всесвітньої організації охорони здоров’я до України прийдуть наступні штами: A/Michigan/45/2015(H1N1)pdm09; A/Singapore/ INFIMH-16-0019/2016(H3N2); B/Colorado/06/2017.

Згідно статистики щорічно в Україні реєструється близько 6 мл. випадків захворювання на грип та ОРВІ. Вакцинація населення залишається дуже низькою. За попередні три епідсезони рівень щеплень серед загального населення становив близько 0,5%. Хоча саме вакцинація є найбільш ефективним  методом профілактики захворювання та попередження його важких ускладнень.

Заразитися вірусом грипу можливо через контакт з хворою людиною, коли та кашляє чи чхає. Щоб уникнути зараження потрібно перебувати від людини з ознаками грипу на відстані не менш ніж 2 метри.

Найбільш небезпечне захворювання на грип для людей що хворіють: на серцево-судинну патологію, діти до 5 років, вагітні жінки, люди з надмірною вагою, особи старше 65 років, хворі на діабет, хворі на хронічні захворювання легенів та люди з іншими хронічними захворюваннями.

Професії, що підпадають до групи ризику це-медичні працівники, вчителі, водії громадського транспорту, продавці та особи що працюють в місцях великого скупчення людей.

Ознаки грипу: Різке підвищення температури тіла, головний біль, нежить та закладення носу, біль у горлі , кашель, біль у м’язах.  Також при кишковій формі може спостерігатися блювота та пронос.

 Як попередити зараження грипом?

– уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;

– обмежити відвідування місць великого скупчення людей;

– часто провітрювати приміщення;

– часто мити руки з милом;

– не торкатися очей, носа або рота немитими руками;

– прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;

– уникайте обіймів, поцілунків та рукостискань;

– повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми;

Найголовніша профілактика від грипу є вакцинація.

 

Якщо у Вас виникли запитання.

Телефони для довідок та виклику лікаря додому:

Для дорослого населення: 2-87-96

Для дітей та підлітків: 2-13-36