Офіційний сайт міста Ізюм

404 переглядiв

КОЖНІЙ ЛЮДИНІ – ОСОБЛИВУ УВАГУ

27

З давніх часів в українському суспільстві цілком природнім вважалося допомогти знедоленому, поділитися з ним шматком хліба, захистити старість і немічність. У нашому місті місію допомоги самотнім 27 років поспіль виконує територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Ізюмської міської ради. І це не просто великий досвід роботи, це – щоденні кроки назустріч ізюмчанам із непростими долями – тим, хто опинився сам на сам зі своїми проблемами, хто страждає від хвороб чи байдужості оточуючих. Заклад надає послуги громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання, в умовах тимчасового або денного перебування. Розташований він за адресою: вулиця Пушкінська, 34. Докладніше про специфіку роботи територіального центру розповідає його директор Олена Анатоліївна КОВАЛЕВСЬКА.

– За I півріччя 2018 року нашою установою було обслуговано 1603 особи та надано 76492 послуги. Проблемами соціально незахищених верст населення опікуються робітники та фахівці трьох відділень: соціальної допомоги вдома, денного перебування та відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги. Чисельність працюючих складає 66 осіб.

Працівники ВІДДІЛЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ ВДОМА надають соціальні послуги по догляду вдома безкоштовно, на платній основі та з установленням диференційованої плати відповідно до чинного законодавства України. Для отримання послуг можуть звертатися одинокі громадяни, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою втратою рухової активності та потребують сторонньої допомоги у наданні соцпослуг в домашніх умовах згідно з медичним висновком. Це люди похилого віку, особи з інвалідністю, хворі (із числа одиноких осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше як чотири місяці). За умови, якщо заявник є одинокою особою (не має дітей), або його діти досягли похилого віку, або його діти є особами з інвалідністю, отримати послуги у відділенні можна безкоштовно.

Для обслуговування 460 підопічних задіяні 41 соціальний робітник, фахівець із соціальної допомоги вдома, соціальний працівник та завідувач відділення. Послуга догляду вдома включає в себе придбання та доставку продовольчих та промислових товарів, медикаментів, допомогу в приготуванні їжі, прасування, прибирання, допомогу в самообслуговуванні, в здійсненні оплати комунальних послуг, супровід у медичні заклади, інші організації міста та багато іншого.

Для підвищення якості надання послуг та полегшення праці соцробітників за кошти місцевого бюджету були придбані проїзні квитки на міські автобусні маршрути для 16 працівників. За власні кошти терцентру за надання платних послуг було придбано 14 господарських сумок на колесах та проведено поточні ремонти велосипедів.

Відновлено надання транспортної послуги «Соціальне таксі» спеціалізованим автотранспортом з електричним підйомником. а безоплатній або платній основі за умови подання заяви скористатися нею можуть особи з інвалідністю, громадяни похилого віку, які мають порушення опорно-рухового апарату і не можуть самостійно пересуватися або пересуваються за допомогою інвалідного візка, милиць, палиць. Хочу наголосити, що для осіб з інвалідністю I та II групи, а також підопічних цього відділення, які обслуговуються на безоплатній основі, є можливість скористатися цією послугою 2 рази на місяць у межах міста безкоштовно.

Пріоритетом у роботі фахівців відділення є чуйність та людяність. Вони постійно консультують (як особисто так і по телефону) громадян, які потрапили у складні життєві обставини, виїжджають на місце їхнього проживання для з’ясування обставин та надання допомоги, співпрацюють з центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Хотілося б мати у штаті психолога, бо такий спеціаліст допоміг би нашим підопічним правильно вирішувати особистісні проблеми та конфлікти, навчив би ефективно спілкуватися тощо.

ВІДДІЛЕННЯ ДЕННОГО ПЕРЕБУВАННЯ реалізовує комплекс соціальних послуг, які спрямовані на підтримку життєдіяльності та соціальної активності громадян похилого віку та інвалідів. На обслуговуванні перебуває 333 особи.

Для підопічних працюють тренажерна зала та фізіотерапевтичний кабінет, в якому можна покращити стан здоров’я за допомогою сеансів аромотерапії, соляної кімнати, ручного вібромасажера, роллового масажу (ліжко «Nuga best»), міостімулятора («Nuga best»), апарата Дарсонваль, магнітотерапії, біомата.

З трьома групами: «Бадьорість» (28 осіб), «Фітбол-1» (19 осіб) та «Радість та здоров’я» (18 осіб) спеціалісти з фізичної реабілітації проводять заняття з оздоровчо-профілактичної гімнастики. Вік відвідувачів – від 60 до 80 років. Враховуючи фізичні можливості кожної групи, розроблено три різних комплекси оздоровчих вправ: оздоровчо-профілактичні вправи для більш фізично підготовлених відвідувачів, які займаються у терцентрі вже понад 10 років: вправи на фітбольних м’ячах для майже усіх груп м’язів для покращення гнучкості та координації: суглоба гімнастика з елементами йоги за методикою Норбекова, яка включає в себе дихальну гімнастику, орнітотерапію та медитацію. Попит на такі послуги з кожним днем зростає. Тому в планах – розширення площі приміщення для цих занять.

Послуги соціальної адаптації та реабілітації надаються безкоштовно. У відділенні працює гурток майстринь «Скарбничка натхнення», постійно проводяться спортивно-розважальні ігри, масові та святкові заходи (екскурсії, арт-терапія, семінари, лекції, поетичні вечори, перегляди вебінарів). Минулого року за допомогою міської влади був відремонтований більярдний стіл. І тепер майже кожного дня тут збирається чоловічий клуб любителів гри у більярд та доміно.

Плануємо впровадження нових послуг: «скандинавська ходьба», фізична реабілітація за допомогою тренажерів, відвідування історично-культурних місць області та країни тощо.

З червня цього року відділення має можливість обслуговувати учасників АТО, що частково втратили здатність до самообслуговування і потребують послуг соціальної адаптації або денного догляду, визнані такими в порядку, затвердженому Міністерством охорони здоров’я України.

На обслуговуванні у ВІДДІЛЕННІ ОРГАНІЗАЦІЇ НАДАННЯ АДРЕСНОЇ НАТУРАЛЬНОЇ ТА ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ перебуває 821 особа. Тут надаються на платній та безоплатній основі послуги з ремонту взуття та прокату технічних засобів реабілітації (інвалідні візки, параподіум, ходунки, милиці), перукарські, швацькі, комунально-господарські послуги, в зимовий період здійснюється обігрів бездомних осіб. Завдяки залученню нових працівників, увазі до підопічних, поновлення засобами реабілітації пункту прокату відділення є лідером з надання платних послуг, чим фінансово підтримує нашу установу. За І півріччя нинішнього року на дому було надано 92 перукарські та інформаційні послуги.

Відділенням також обслуговуються учасник АТО, які мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей з інвалідністю, осіб похилого віку, осіб з інвалідністю, а також працездатних внутрішньо переміщених осіб, які мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей з інвалідністю, осіб похилого віку, осіб з інвалідністю за умови, якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий, ніж прожитковий мінімум для сім’ї.

Життя в територіальному центрі не стоїть на місці. Кожного дня наші працівники удосконалюють роботи закладу, приводять у відповідність до законодавства та державних стандартів документацію з надання соціальних послуг, приділяють більше уваги контролю за якістю обслуговування населення. Зараз власними силами проводиться поточний ремонт відкосів вікон в середині будівлі. В планах – внутрішній ремонт та поліпшення матеріально-технічної бази. Сподіваємось, що у вирішенні цих питаннях не залишимося без допомоги міської вдали.

Тож приходьте або звертайтеся за телефонами: 2-16-54, 2-53-22 – ми завжди раді надати необхідну допомогу!