210 переглядiв

Лекції з медіаграмотності для ізюмських школярів

MVT00730

        Всеукраїнське молодіжне громадське об’єднання «Студентське братство» провело 31 січня в гімназії №3 майстер-клас на тему  «Що молодь може зробити для протидії дезінформації?».

        Захід відбувся у рамках проекту «Протидія дезінформації через підвищення медіаграмотності майбутніх педагогів і вчителів». Проводиться він  за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США. Своє сприяння для проведення заходу також надали Харківська ОДА, керівництво міста та  адміністрація гімназії.

        Лектор  проекту Дмитро Філоненко розповів, що лектори Студентського братства за останні кілька місяців вже провели аналогічні лекції з медіаграмотності на кількох факультетах Харківського національного педагогічного університету ім. Г.Сковороди, а також у сімох інших вищих навчальних закладах педагогічного профілю Сходу України, а також у школах 7 регіонів України. 

        Дмитро Філоненко наголосив: «Сьогодні наша мета не лише підвищити базову медіаграмотність широкого загалу учнів, але й навчити  найбільш зацікавлених тому, як самим перевіряти інформацію, і як проводити просвітницькі заходи серед школярів  у формі “уроків з медіаграмотності” та кіноуроків, які долають міфи і стереотипи». Він закликав усіх охочих записуватися за результатами лекції у волонтери.

        Інший волонтер Студентського братства Михайло Лунін, який долучився на аналогічній презентації у Харківському національному педагогічному університеті ім. Г.Сковороди розповів, що він є переселенцем з окупованого Стаханова, а залучився до громадської активності кілька місяців тому і вже проводить просвітницькі заходи, виступи серед молодіжних аудиторій.

        Інший волонтер Віталій Петренко розказав учням гімназії, як перевіряти інформацію, розвивати критичне мислення, як самим не ставати жертвами дезінформації, в тому числі через соціальні мережі, а також як допомагати в цьому одноліткам через громадські просвітницькі заходи, які проводять волонтери Студентського братства.

        За результатами заходу усі дізналися, який власний внесок можна зробити кожному волонтеру у справу подолання міфів та негативних стереотипів, які розділяли Україну та сіяли недовіру між різними регіонами держави. Після заходу Студентське братство сформувало волонтерську групу для проведення кіноуроків та інших просвітницьких заходів в навчальних закладах міста Ізюм.