Офіційний сайт міста Ізюм

372 переглядiв

МЕДИЧНА РЕФОРМА: ЯК ПРОХОДИТЬ РЕОРГАНІЗАЦІЯ ПЕРВИННОЇ ЛАНКИ В ІЗЮМІ

1

В Україні триває медична реформа, яка, безперечно, належить до найскладніших. Її важливою складовою є реорганізація закладів охорони здоров’я первинної ланки у комунальні некомерційні підприємства та підписання декларацій з сімейними лікарями. Про те, як ці процеси проходять в Ізюмі, в інтервю ми попросили розповісти заступника Ізюмського міського голови В. В.Мацокіна.

 Володимире Володимировичу, як би Ви оцінили стан справ в сімейній медицині на Ізюмщині сьогодні?

– Безумовно, реформа охорони здоров’я в нашій країні зараз хвилює всіх українців. Не стоять осторонь неї і жителі Ізюмщини. Згідно з діючим законодавством та завданнями, які ставить держава перед органами місцевого самоврядування щодо реформи первинної ланки у медичній галузі (сімейна медицина), в Ізюмі триває процедура укладання декларацій населення з лікарями. Так, станом на 20 липня цього року їх було підписано 15351. З урахуванням кількості населення міста Ізюма та Ізюмського району можу сказати, що це непоганий результат. Але хочу наголосити на тому, щоб жителі Ізюмщини не зволікали з цим питанням. Тим більше, що укладання декларації з сімейним лікарем доволі проста процедура, для якої потрібно мінімум часу (до 10 хвилин) та мінімум необхідних документів (паспорт, код та телефон). Також скажу, що місце проживання не має значення при виборі сімейного лікаря для вашої родини.

Закликаю всіх ізюмчан і жителів району брати активну участь у медичній реформі, бо саме від вашої позиції залежить, наскільки успішною стане вона в майбутньому, і на скільки якісні та кваліфіковані послуги можна буде отримати.

В цьому процесі дуже важливу роль відіграє надання допомоги медичній галузі як з боку держави, так і з боку органів місцевого самоврядування. Скажу, що Ізюмською міською радою з міського бюджету були виділені кошти на придбання 21 сучасного комп’ютера для потреб сімейних лікарів нашої міської поліклініки. Наразі триває їх встановлення та підключення до Національної служби здоров’я України, яка сьогодні забирає на себе функції фінансування первинної ланки медицини. Проводиться робота по придбанню за рахунок міського бюджету і спеціальної комп’ютерної програми «Поліклініка без черг». Вона дозволить удосконалити та осучаснити медичні послуги, зробить їх максимально якіснішими та зручнішими. Сподіваюсь, що невдовзі ізюмчани по праву оцінять такі нововведення у медичні галузі нашого міста.

Також можна побачити, що нині за кошти міського бюджету триває оновлення фасаду поліклініки і вигляд будівлі стає охайнішим та привабливішим.

Крім того, відповідно до чинного законодавства триває процедура перетворення комунального закладу охорони здоров’я центру первинної медико-санітарної допомоги м. Ізюм (нашої міської поліклініки) в комунальне некомерційне підприємство.

Я хочу подякувати Ізюмській міській раді, її депутатському корпусу за розуміння та конструктивну позицію в процесі реформування та фінансування медицини у нашому місті. Ті завдання, які сьогодні ставляться перед сімейною медициною Ізюмщини Президентом України Петром Порошенком, головою Харківської облдержадміністрації Юлією Світличною, Ізюмським міським головою Валерієм Марченком, виконуються вчасно та якісно. Думаю, що зовсім скоро ми будемо мати гарний результат та сучасні, якісні та кваліфіковані медичні послуги.

– Сьогодні міська поліклініка обслуговує жителів міста Ізюма та Ізюмського району. Але говорять про те, що в майбутньому планується обслуговувати лише містян. Чи дійсно це так?

– Я вже сказав про те, що в процесі підписання декларацій з сімейними лікарями місце прописки чи місце проживання значення не мають. Тож жителі Ізюмського району можуть обрати собі в якості сімейного, лікаря, який працює у міській поліклініці.

Але у питанні медичного обслуговування жителів району не все так просто. Поясню чому. Дійсно, на сьогодні комунальне підприємство обслуговує мешканців і міста, і району. Але станом на 1 січня 2018 року борг районного бюджету перед медичним закладом складав 288 069 грн., а вже на 1 липня він становив 408 000 грн. До кінця року він може складати порядку одного мільйона гривень. У той же час, медичні послуги лікарів з міського бюджету фінансуються вчасно, без затримки. Так, за 2017 рік з міського бюджету на утримання первинної медицини перераховано 432 039 грн., а за 2018 рік вже надійшло 1 млн. 265 тис. гривень.

Безумовно, заборгованість районної влади негативно позначається на фінансовому стані медичного закладу та якості надання медпослуг населенню. Враховуючи Бюджетний кодекс України, який ми не маємо права порушувати, кошти платників податків міста Ізюма не можуть використовуватись для погашення заборгованості та оплати надання медичних послуг жителям Ізюмського району, бо ті є платниками податку до районного бюджету.

Свій шлях вирішення такої проблеми обрала нещодавно утворена Оскількська ОТГ – створення на своїй території окремого підприємства по наданню медичних послуг сімейних лікарів жителям своєї громади.

На жаль, наразі з районною владою ми не маємо конструктивного діалогу щодо вирішення питання погашення боргу медикам Ізюма. Існує штучний конфлікт – конфлікт амбіцій. Але міська влада шукає шляхи виходу з нього. Ви знаєте, що Верховна Рада України прийняла Закон «Про добровільне об’єднаня територіальних громад». Згідно з цим документом місто Ізюм, як місто обласного значення, може приєднувати до свого складу сільські ради, які розташовані поруч та які виявили таке бажання. Зараз міською владою проводиться активна робота з цього питання. Тож закликаю сільські ради вивчати відповідне законодавство, проявляти інтерес зі свого боку, бачити зацікавлення міської влади і об’єднуватися з містом Ізюм. Бо саме це може стати ефективним інструментом у вирішенні як існуючого медичного конфлікту, так і подальшого фінансування регіону взагалі.

Підсумовуючи, хочу сказати, що реформа охорони здоров’я в Ізюмі триває. Жителі Ізюма активно обирають собі сімейних лікарів та укладають з ними декларації. Міська влада зі свого боку й надалі буде робити все можливе, аби реформа в нашому місті пройшла гідно та ефективно, а якість надання медичних послуг населенню покращувалась.