Офіційний сайт міста Ізюм

121 переглядiв

“Мир через Культуру”: в Ізюмському музеї відкрито нову виставку

 

 IMG_0663

        17 березня 2017 року в Ізюмському краєзнавчому музеї імені М.В. Сібільова відкрилася художньо-документальна виставка «Мир через Культуру», присвячена історії створення Пакту Реріха.  

       Сьогодні, коли людство задихається від постійних збройних конфліктів, девіз Миколи Реріха “МИР через Культуру” знаходить широкий відгук серед світової громадськості. У квітні 2012 року в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі відкрилася художньо-документальна виставка ”Пакт Реріха. Історія і сучасність”. Вона була створена Міжнародною громадською організацією «Міжнародний Центр Реріхів» і отримала величезну підтримку ООН та ЮНЕСКО. 

       Протягом останніх років виставка пройшла в країнах Європи, Азії та Америки.  Вона була підтримана на найвищому урядовому рівні. У квітні 2015 року на урочистому відкритті виставки в приміщенні Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун звернувся до урядів і народів усіх країн світу із закликом просувати ідеї Пакту Реріха.

       Харківщина одна з перших в Україні почала втілювати ідею Миколи Реріха “Мир через культуру”  в однойменному художньо-документальному  виставковому проекті, мета якого – ознайомлення громадськості з ідеями Пакту Реріха про значення культури як потужного чинника, в якому криється запорука мирного існування і стійкого розвитку цивілізації.

     Виставки проекту експонувалися в Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, в Національному юридичному Університеті ім. Ярослава Мудрого, в Харківському національному академічному театрі опери та балету імені М.В. Лисенка.

      Організатори проекту Харківське обласне об’єднання «Культурний Центр  імені М.К. Реріха», «Фонд Духовного Єднання Світу» та Первомайський науково-просвітний центр «Відродження Культури» надали нашому місту можливість одному з перших на Харківщині долучитися до проекту “Мир через Культуру”.

        На відкритті   виставки були присутні голова Харківської обласної організації “Культурний Центр імені М.К. Реріха”, директор “Музею життя і творчості родини Реріхів”, член Всеукраїнської творчої спілки “Конгрес літераторів України” Надточій Тетяна Леонідівна, голова Центру “Відродження Культури”, директор Первомайського краєзнавчого музею  Логінова Марина Юріївна,  заступник Ізюмського міського голови з економічних питань Петров Костянтин Євгенович, начальник Управління культури Ізюмської міської ради Яснова Олена Іванівна,  керівники громадських організацій,  творчих об’єднань, керівники закладів освіти, культури, представники засобів масової інформації.

 

Управління культури Ізюмської міської ради