136 переглядiв

Міський Палац культури відзначає свій 60 – річний Ювілей!

IMG_20191018_101129

«Славна перемога будівельників» – так рясніли газетні шпальти в жовтні 1959 року, коли Державна комісія прийняла на оцінку відмінно новобудову Палацу культури.

Збулися сподівання і мрії заводчан і мешканців міста – урочисто відкрилися двері  нового потужного осередку культури і розпочався відлік його історії. З 1959 року по 1995 рік Палац належав профспілковому комітету Ізюмського приладобудівного заводу та перебував на утриманні заводу.

Історія закладу цікава, яскрава і різноманітна! І, як в ті далекі 60-ті роки,  так і сьогодні,  творять  цю історію творчі колективи з їх кваліфікованими керівниками, викладачами та учасниками.

Першими на час відкриття Палацу розпочали свою роботу позашкільний відділ, відділ для робочої молоді та гуртки юних техніків. До їх складу увійшли хореографічні, вокальні, театральні, циркові гуртки та ВІА. Гордістю Палацу стали його оркестри: естрадний, духовий, народних інструментів, який до речі, мав почесне звання Народний. Серед провідних спеціалістів того часу були: керівник танцювального колективу Левченко З.Б., вокального ансамблю – Почесний громадянин міста Яровий І.Т., театрального  – Кейбал П.П., духового оркестру – Сабіда Л.М., циркового – Черевко В.С., театр ляльок – Федорук Е.А., естрадного оркестру – Мітін В.Ф., оркестру народних інструментів – Левченко А.І. та багато інших. До багатьох колективів входили самі заводчани.

В закладі проводилось безліч тематичних вечорів, вечорів відпочинку, новорічні свята для дорослих та дитячі ранки. Майже відразу після відкриття Палацу на його базі почав діяти популярний на той час народний університет культури, який разом з бібліотечним відділом проводив для всіх верств населення літературні, музичні вечори на різноманітні теми. Багато хто з відвідувачів і досі пам’ятає перший кінопоказ на великому екрані в глядацькій залі казки «Аленький цветочек».

Досить скоро в парку поряд з Палацом культури запрацювали літній кінотеатр та танцювальний майданчик. Заклад  нараховував тоді понад 700 учасників колективів художньої самодіяльності, а штат працівників налічував до 70 осіб Дуже символічно, що ця кількість учасників колективів зберігається і сьогодні. Палац впевнено тримає свою високу творчу планку.

Нині тут працюють 17 колективів художньої самодіяльності, один з  яких має звання Народний  (вокальний  колектив «М – Стиль» кер.Л.Мітільова), три Зразкові аматорські хоеографічні колективи: сучасна хореографія («Театр танцю «Совершенство» кер.В. Лойченко), (бального та сучасного танцю «Елегія»  кер.С. Фролова) та ансамбль народного танцю «Вдохновение» (кер. Н. Полівода). В Палаці активно працюють хореографічний колектив сучасного танцю «Совершенки» ( кер.Г. Лойченко), дорослий та дитячий театральний колектив «ШОК»(кер.Н. Шерстюк), ВІА «Вокаліз» (кер. Д. Ріпак), гурток народного співу «Пава»(кер.Л. Деряга), міський хор «Криниченька» (кер.Г. Редько),гурток декоративно-прикладного мистецтва «Скриня» (кер. І. Мандзюк). Також на базі закладу працюють клуби за інтересами: клуб садоводів, клуб краєзнавців, клуб ветеранів, клуб шахістів, клуб любителів театру.

Кожного року колективом проводиться близько 400 різноманітних внутрішніх та загальноміських заходів, з них 150 цілеспрямовано для дітей різних вікових груп. А якщо ми все це помножимо на 60 років – уявіть яку величезну творчу роботу провів наш Палац!

Чисельні перемоги колективів, їх вагомі здобутки на сценічних майданчиках, як України, так і за її межами, календарні та обрядові заходи, шоу-програми, високий рівень загальноміських та державних свят – все це частка гідної праці кожного творчого колективу, кожного працівника Палацу.

За свою історію цей заклад культури проклав стежку для багатьох відомих на сьогодні, як в Україні, так і на зарубіжжі артистів та фахівців в галузі культури і мистецтва. Його двері завжди гостинно відкриті для відвідувачів.

Електронна платформа Громадський бюджет