Офіційний сайт міста Ізюм

147 переглядiв

Міста-побратими зібралися в польському містечку Андрихув

SANY0102

У польському містечку Андрихув з 7 по 9 вересня з дружнім візитом перебувала ізюмська делегація у складі секретаря Ізюмської міської ради Артема Єрдаларяна, депутата Ізюмської міськоої ради Валерія Гелли та директора ТОВ «Обрії 1919» Костянтина Григоренка.

На гостину завітали також представники з міст-побратимів Ізюма Хоні (Грузія) і Тукумс (Латвія), були делегації Чехії, Німеччини, Нідерландів та українського міста Сторожинець (Чернівецька область). Всі стали учасниками святкових обжинок, які традиційно проводяться в цьому польському містечку.

Урочистості розпочалися відкриттям скульптурної композиції, виготовленої майстрами чеського міста Бржецлав. Мер Андрихува Томаш Жак під час офіційного прийому відзначив важливість входження до європейської спільноти таких країн, як Україна та Грузія. За його словами, міста-побратими у цьому контексті є першим кроком до розвитку дружніх взаємин. У відповідь секретар Ізюмської міської ради Артем Єрдаларян передав щирі вітання від міського голови Валерія Марченка та всієї ізюмської громади, побажав Томашу Жаку перемоги на майбутніх місцевих виборах.

Гостей вразила святкова хода городян. Бовваніли національні костюми, здіймалися догори штандарти найбільших установ, гарцювали коні, торохтіли брички. Незвичайною була й урочиста меса в костелі.

Офіційне відкриття свята обжниок набуло й ділового відтінку. Ізюмська делегація мала можливість зустрітися з представниками різних гілок місцевої влади. Артем Єрдаларян вів діалог з мером міста та спікером місцевого парламенту. Він, зокрема, ознайомився зі специфікою діяльності профільних комісій і депутатських фракцій, з процедурою прийняття рішень під час пленарних засідань. Валерій Гелла спілкувався з депутатами міської ради, переймав їх досвід роботи. Костянтин Григоренко побував у редакції газети «Новини Андрихува», виступив у прямому ефірі на місцевому радіо.

Важливо зазначити. що буквально всі делегації цікавилися ситуацією, яка склалася в Україні, зокрема життям ізюмської громади. І грузини, і латвійці, і поляки висловили неабияке захоплення від побаченого під час Дня міста Ізюма. Їх вразила масовість аматорських художніх колективів, професійність майстрів декоративного мистецтва. Особливу увагу до ізюмської делегації проявили німці та голландці. Секретар Ізюмської міської ради провів перемовини з мером німецького міста Існи та віце-мером голландського Ландграфу, які висловили готовність розвивати дружні стосунки і навіть запросили керівництво Ізюма відвідати їх міста для встановлення тісної співпраці.