147 переглядiв

Не маємо право забути: ізюмчани відзначили роковини Голодомору 1932-1933 років

 1

Щороку, традиційно, у 4-ту суботу листопада в Україні згадують жертв великого геноциду, схиляючи голови в жалобі та запаливши свічки пам’яті за невинно вбитими Голодомором українців. Цьогоріч Україна вшановує 86-ті роковини Голодомору 1932-1933 років. 

23 листопада на горі Крем’янець біля Пам’ятного знаку жертвам Голодомору  1932-1933 рр.  відбувся загальноміський жалобний мітинг. Щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких на родючих землях змушували вмирати від голоду, на траурному заході зібралося керівництво міста, працівники підприємств, управлінь, організацій міста, громадськість.

У своєму виступі заступник  Ізюмського міського голови  Володимир Мацокін  виказав слова скорботи за загиблими під час геноциду та закликав ізюмчан долучитись до  Всеукраїнської Акції  і ввечері запалити свічки в пам’ять і за майбутнє  на підвіконнях, в серці, душі.

Директор краєзнавчого музею Ольга Махортова теж виступила перед присутніми, ознайомила з історичними фактами Голодомору, які стосувались безпосередньо тих подій на території Ізюмщини.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять померлих від Голодомору, після чого  поклали хліб, квіти та лампади  до пам’ятного знаку.

Наприкінці заходу духовенство міста відслужило заупокійну літію за жертвами голодоморів.