137 переглядiв

Обережно – менінгіт.

dytyna_termometr_temperatura_734-620x380

       Запальний процес, що вражає оболонки головного і спинного мозку, носить назву «менінгіт». Ця інфекційна хвороба, яка протікає дуже швидко, може бути спровокована проникненням в організм всіляких хвороботворних мікроорганізмів, наприклад: ентеровіруси, палички Коха, менінгокок, віруси кору, герпесу, гемофільна паличка, паличка інфлюенци, паличка Пфейффера, стрептокок групи Б, пневмокок.

       Крім того, привести до розвитку менінгіту у дітей і дорослих може наявність на шиї і обличчі пацієнта – тобто в безпосередній близькості від його головного мозку – чиряків і фурункулів, гайморит в запущеній формі, запалення середнього вуха пацієнта і деякі інші запалення, які супроводжуються запаленням захворювання. Їх лікування під контролем кваліфікованого фахівця – а саме такі доктора щодня ведуть прийом пацієнтів в Ізюмській ЦМЛ – дозволить не допустити розвиток цього загрозливого для життя ускладнення.

       Перші симптоми менінгіту можуть проявитися у пацієнта будь-якого віку і статі. Однак в групі ризику розвитку цього смертельно небезпечного захворювання знаходяться насамперед особи зі зниженим імунітетом, а також передчасно з’явилися на світ діти і ті, хто отримав черепно-мозкову травму або страждає від будь-якого захворювання, що вражає центральну нервову систему.

       У тому випадку, якщо менінгіт у дітей і дорослих своєчасно виявлено і розпочато його ефективне лікування, напевно вдасться уникнути ураження життєво важливих органів і систем організму людини. Це не відноситься до реактивної різновиди даного захворювання, при якій за відсутності розпочатого в перші 24 години з моменту появи симптомів менінгіту лікування пацієнт може навіть втратити зір або слух, а в особливо важких випадках не виключені кома з подальшою смертю хворого.

       Бактеріальній менінгіт.

       Дуже небезпечний для життя і здоров’я пацієнта є бактеріальний  менінгіт. У 9 випадках з 10 причина цієї хвороби – це інфекція, яка призводить в тому числі і до поразки центральної нервової системи пацієнта, а також до патологічної зміни характеристик спинномозкової рідини. Перші симптоми цієї хвороби можуть нагадувати звичайне ГРВІ, але буквально через 3-4 години до них приєднуються такі характерні симптоми менінгіту бактеріального походження, як:

  • нестерпний головний біль;
  • несвідомий стан;
  • неприборкана блювота;
  • висип на шкірі;
  • гіпертонус м’язів потилиці;
  • у багатьох пацієнтів ці симптоми супроводжуються раптово з’явився косоокістю.

       Що стосується симптомів менінгіту у дітей, то до перерахованих вище ознаками цього захворювання приєднуються також сонливість, розлад шлунка, пульсування джерельця. Крім того, у дитини можуть з’явитися транзиторні судоми.

       Найбільш небезпечний різновид інфекції – це реактивний бактеріальний менінгіт, клінічна картина якого стрімка і невтішна. Якщо медична допомога не прийшла до пацієнта в першу добу з початку захворювання, то існує небезпека летального випадку внаслідок наявності в безпосередній близькості від головного мозку великої кількості вогнищ гнійного запалення. Виявлення  цього захворювання можна за допомогою взяття у пацієнта поперекової пункції.

       Лікування менінгіту.
       Менінгіт – це не те захворювання, яке може пройти саме собою або за допомогою лікування народними засобами в домашніх умовах. При появі його перших симптомів хворого слід негайно госпіталізувати – тільки кваліфіковане лікування в стаціонарі здатне запобігти настанню у пацієнта інвалідності, а в особливо важких випадках – його летальний результат. Для лікування бактеріального менінгіту лікарі призначають певні антибіотики. Оскільки це захворювання прогресує раптово та миттєво, дуже важливо якомога швидше встановити діагноз та розпочати лікування.

Адміністрація ізюмської ЦМЛ 

бажає вам міцного здоров’я.