125 переглядiв

Перша зміна у «Байдиківці»: спілкувалися, навчалися, розважалися

11 

Літо – це пора незвичайних вчинків, нових вражень, пора нового яскравого життя. Літо – це окрема маленька країна. Саме тому літній табір має бути джерелом позитивних емоцій, дружби, доброти та здоров’я.
Саме ці якості протягом 21 дня колектив дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Байдиківка» впроваджував у виховний процес на І зміні 2019 року. Усю виховну роботу закладу колектив спрямовував на те, щоб допомогти дітям розкрити свої творчі здібності, порозумітися між собою, пізнати один одного краще. Свою роботу колектив спрямовував на оздоровлення дітей, як фізичне, так і моральне. Адже дитина – це скринька з фантазією, талантом, упевненістю в собі, її просто потрібно вчасно відкрити.
Відповідно плану роботи зміна в ДЗОВ «Байдиківка» була тематичною – «Морський круїз». З перших днів тема зміни перепліталась майже з усіма заходами, що були організовані в закладі.
Впевненим стартом всієї програми стало тематичне відкриття зміни в стилі морської прогулянки. Цього року організатори змінили формат проведення заходів. Так, в роботі закладу було ліквідовано поняття «лінійка» і відкриття сезону відбулось у форматі урочистого заходу на літній естраді. Традиційно свято відкриття відвідали почесні гості: заступник Ізюмського міського голови Петров Костянтин Євгенович та начальник управління молоді, спорту та іміджевих проектів Стрельник Максим Андрійович. Гості на чолі з «капітаном» корабля «Байдиківка», директором закладу Бовдуєм Сергієм Григоровичем були «запрошені на борт корабля» та здійснили мандрівку за маршрутом: «Веселкова республіка» – «Байдиківка – країна талантів» – «Байдиківка – країна дружби» – «Байдиківка – країна мрій».
Після відкриття розпочалось бурхливе байдиківське життя. Підйом ранкова танцювальна зарядка, сніданок… Після сніданку всі загони збирались у дружнє ранкове коло, яке розпочиналось черговим випуском радіогазети «Байдиківка FM».
 Програма заходів була дуже насиченою. Щодня для всіх дітей проводились не лише загонові заходи, а й загальнотабірні:
Конкурсна програма «Я – рекордсмен» (збір креативних рекордів). Протягом заходу діти демонстрували всім присутнім свої незвичайні вміння та якості серед зареєстрованих рекордсменів на зміні 2019 року були акробати, дівчата та хлопці з найдовшим волоссям, спортсмени, найгнучкіша дівчинка, дівчинка-балерина, хлопчик, у якого 40 родимок на обличчі, дівчинка з гнучким язиком, хлопчик, який вміє муркотіти як кіт, дівчина з найнезвичайнішим іменем в Байдиківці, дівчинка з найдовшим прізвищем. Дівчинка з рухливим бровами, хлопчик, який вміє не кліпати очима майже 3 хвилини, найвищий хлопчик та багато інших.
 Одним із традиційних свят в закладі є проведення конкурсної програми «Крок до зірок». Конкурс проходив у 2 етапи – відбірковий і фінал. Цієї зміни на розсуд журі було представлено 18 номерів в 2 номінація х – вокал і хореографія. 14 учасників було обрано для участі у фіналі конкурсу. Всі переможці конкурсу були нагороджені грамотами і солодкими призами.
Яскравим враженням в пам’яті дітей 1 зміни залишиться відзначення Дня Конституції України. Протягом дня всі діти брали актину участь у запланованих заходах – малювали тематичні плакати і малюнки на асфальті, дізнавались цікаві факти про Україну та інформацію про це свято під час радіогазети, годин спілкування та ранковому колі, відвідували виставку дитячих робіт організовану вихованцями гуртка «Капітошка», брали участь в інтелектуальній грі тощо. Святковий день завершився виконанням українських пісень під час заходу «Караоке на естраді»
Одним із найулюбленіших заходів дітей, які відпочивають в «Байдиківці» не перший рік є «Полювання на мамонта». На 1 зміні захід було проведено у форматі Дня індіанця. Діти із захопленням протягом дня готувались до «полювання» – придумували костюми та бойові розмальовки, обирали вождя племені, писали історію свого племені, готували танці. Після полуденку всі «племена» вийшли на тропу полювання. Яка проходила через ліс. На шляху на дітей чекали різей випробування, які вони із задоволенням і азартом виконували. Фінальний етап полювання чекав на дітей в лігві мамонта.
Ще одним із жаданих і улюблених днів є День бізнесу і підприємців в закладі. Всі загони креативно поставились до завдання і створили різноманітні підприємства з надання послуг – таксі, салони краси, РАГС, охоронне агентство, пошта, караоке-зал, масажні салони та багато інших. Кожен мешканець Веселкової республіки отримав свій стартовий капітал – 25 райдужок (райдужка – табірна грошова одиниця). Всі діти із задоволенням відвідували запропоновані підприємства та сплачували за надані послуги необхідну суму. Основним завданням гри було заробити найбільше коштів. За підсумками дня найуспішнішими підприємцями стали діти 1 загону – 1625 райдужок.
Одним із найочікуваніших заходів в закладі є концерт «Вожаті – дітям». Весь педколектив готувався до цього дня, щоб порадувати своїх дітей. І ось цей день настав. Номери від вихователів просто зачаровували своїм рівнем і яскравістю: пісні, танці, театральні мініатюри, стеми… Бурхливі овації та посмішки на обличчях дітей – стали найвищою винагородою всім учасникам концерту за старання.
Наступного дня вся «Байдиківка» знову зібралась на літній естраді. Цього разу діти взяли участь у заході «Сам собі режисер». Діти готувались до цього “заходу не один день – всі загони обрали фрагмент мультфільму та зробили для нього авторське озвучування на тему «Один день із життя «Байдиківки». Окрім цього для під час заходу всі бажаючі виходили на сцену та дарували присутнім свої виступи: пісні, танці…
Одним із пріоритетних завдань закладу є підтримання фізичного здоров’я дітей. Протягом зміни в закладі проводилась велась робота щодо спортивного виховання дітей. В рамках проведення загальнотабірної спартакіади «Ігри патріотів» були проведені змагання з футболу, волейболу, піонерболу, настільного тенісу, водні ігри.
Спартакіада розпочалась проведенням масового заходу по збору спортивних рекордів «Веселі старти»: стрибки зі скакалкою, човниковий біг, підтягування, віджимання, прес, баскетбол, присідання, настільний теніс, біг (100 метрів). Всі діти із задоволенням відвідували кожну спортивну станцію. За підсумками заходу всі переможці в кожній номінації були нагороджені пам’ятними грамотами.
Завершилась спартакіада проведенням спортивних змагань «Батл поколінь», в яких взяли участь команда дітей та команда вихователів.
Бонусом для дітей на знак успішного завершення спартакіади стало проведення гри «Веселий футбол» в якій на футбольному полі зустрілись 2 команди – збірна команда «Байдиківки» проти команди графа Дракули (педагогічні працівники). Гра завершилась з рахунком 5х5.
21 день оздоровчої зміни пролетів, як одна мить. Наче тільки вчора ми всі вперше зустрілись на порозі «Байдиківки», а вже сьогодні на сцені вручаються грамоти найактивнішим дітям на знак завершення зміни, вже востаннє на цій зміні лунає гімн Веселкової республіки, президент передає краватку старшому вихователю, на очах дітей та вихователів сльози і корабель «Байдиківка» причалює до свого останнього порту на цій зміні. Проте ми ніколи не кажемо «прощавай», ми кажемо «до нових зустрічей» і щиро віримо, що вона не забариться.

Електронна платформа Громадський бюджет