152 переглядiв

Платити комуналку під час карантину ТРЕБА: скасовується лише пеня

komunalka-1024x633

Шановні жителі Ізюмської міської ОТГ!

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» з
12 березня 2020 року на усій території України установлено карантин. При цьому підприємстваа житлово-комунальної сфери продовжують працювати у штатному режимі, оскільки надання комунальних послуг та послуг з управління багатоквартирним будинком має здійснюватися безперервно. Перерви у постачанні можуть виникати лише у випадку ремонтних і профілактичних робіт, ліквідації аварій та у міжопалювальний період для систем опалення.
В умовах карантину та надзвичайної ситуації на території країни згідно із Законом України від 17 березня 2020 року №530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» до 1 липня заборонено під час карантину нараховувати та стягувати штрафи і пеню за несвоєчасну оплату ЖКП. Також забороняється припиняти або зупиняти надання послуг громадянам навіть у разі несплати платежів або їх затримки. Однак це не є приводом не платити за спожиті комунальні послуги. Обов’язок платити за спожиті послуги вчасно Закон не припиняє і не скасовує! Своєчасна оплата споживачами житлово-комунальних послуг безпосередньо впливає на роботу підприємств цієї галузі: несвоєчасна оплата може призвести до проблем у роботі постачальників – підприємства не матимуть достатніх ресурсів, щоб і надалі якісно і вчасно надавати комунальні послуги, оплачувати електроенергію, платити податки та збори, виплачувати заробітну плату працівникамм тощо.
Та в умовах небезпеки поширення коронавірусної інфекції Мінрегіон закликає українців утриматися від відвідувань банків та поштових відділень. Альтернативою в такому разі може стати оплата комунальних послуг онлайн за допомогою загальнодоступних сервісів Приват 24, Ощад 24, iPay, Portmone тощо. Звертаємося також із проханням до усіх, у кого є близькі люди віком від 60 років – допоможіть їм сплатити комунальні платежі вдома онлайн. Саме ця категорія людей знаходиться нині у зоні ризику розповсюдження коронавірусної інфекції. Тож це зможе убезпечити їх від зараження на COVID-19. А підприємствам житлово-комунальної сфери нашої громади надавати якісні і своєчасні послуги населенню.

Електронна платформа Громадський бюджет