Офіційний сайт міста Ізюм

155 переглядiв

Показовий День цивільного захисту відбувся в Ізюмській ЗОШ №4

MVT04343

Щоб навчити дітей діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, 18 квітня на базі ЗОШ № 4 проведено показовий День цивільного захисту.

До участі у заході були запрошені заступник Ізюмського міського голови Володимир Мацокін, завідувач навчально-консультаційним пунктом цивільного захисту та безпеки життєдіяльності м.Ізюма Олексій Кантор, представники Департаменту освіти і науки  ХОДА, навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Харківської області,  директори шкіл міста, вчителі предмету «Основи здоров’я» навчальних закладів міста та області,  представники ДСНС, поліції та ін.

Під час свого виступу на відкритті Дня цивільного захисту головний спеціаліст відділу управління персоналом та кадрового забезпечення Департаменту науки і освіти ХОДА Наталія Гончаренко  наголосила  на важливості та актуальності проведення днів цивільного захисту у загальноосвітніх навчальних закладах міста.
Підготовка заходу здійснювалась педагогічним колективом школи на чолі з директором Світланою Чернишевою.

В рамках цього заходу проведено загальношкільну лінійку «Відкриття цивільного захисту», на якій Володимир Мацокін привітав присутніх із такою визначною подією та зауважив, що такі заходи дуже важливі для нас, адже саме життя людини є найголовнішою цінністю держави. Того дня було проведено також  тематичні виставки,  відкриті уроки із використанням інформаційних технологій та інтерактивних методів на теми захисту від надзвичайних ситуацій.

Також серед учнів старших класів пройшла воєнізована естафета юних рятувальників. Юнаки продемонстрували уміння застосовувати засоби індивідуального захисту та способи транспортування уражених, а дівчата  показали високий рівень навичок з накладання медичних пов’язок. Не менш важливою складовою заходу було проведення об’єктового тренування, під час якого учасники навчально-виховного процесу та працівники школи відпрацювали питання проведення евакуації, застосування первинних засобів пожежогасіння, найпростіших засобів захисту та взаємодії з пожежно-рятувальним підрозділом.

Також представниками Ізюмського відділу поліції були продемонстровані прийоми самозахисту під час нападу злочинців.

Тож цього дня учні, педагогічний колектив школи та інші учасники заходу  удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти, щоб захистити своє здоров’я та життя.

Слід зазначити, що навчання з цивільного захисту проводились вперше серед учнівських та педагогічних колективів в нашому місті. Такі заходи сприятимуть обміну досвідом із питань підготовки учасників освітнього процесу до будь-яких надзвичайних ситуацій у подальшому.