Офіційний сайт міста Ізюм

326 переглядiв

ПРО ІНСУЛІН, ТУБЕРКУЛІН ТА ФІНАНСУВАННЯ МЕДИЦИНИ В ІЗЮМІ

1536961348_lohd

Брифінг заступника Ізюмського міського голови з гуманітарних питань Володимира Мацокіна щодо забезпечення лікарськими препаратами жителів міста та процесу реформування медицини в Ізюмі

Шановні ізюмчани!

В Україні триває медична реформа, мета якої покращити надання діагностичних та лікувальних послуг населенню. Тож вважаю за необхідне проінформувати щодо її перебігу в нашому місті.

Ви знаєте, що сьогодні актуальним є забезпечення необхідними ліками хворих на цукровий діабет. В Ізюмі 265 таких людей, з них 14 – діти. Є також і хворі на нецукровий діабет. Аби всі вони мали повноцінне життя цьогоріч з Державного бюджету виділено 1059,438 тис. грн. Але цих коштів до кінця року не вистачає.

З ініціативи Ізюмського міського голови Валерія Марченка у вересні 2018 року було прийняте рішення про забезпечення необхідними лікарськими препаратами хворих на діабет ізюмчан з міського бюджету. Депутатами Ізюмської міської ради було виділено 300 тис. грн. Ці кошти перераховані аптекам для закупівлі потрібних медикаментів. У жовтні для цих потреб виділено ще 200 тис. грн. Тож до кінця 2018 року жителі Ізюма хворі на діабет будуть мати необхідні препарати у повному обсязі. Запевняю – проблем не виникне, оскільки це питання перебуває під постійним контролем і міської ради, і особисто Ізюмського міського голови.

Крім того, хочу повідомити про те, що вперше за останній час цього року з міського бюджету виділено кошти у сумі 20,598 тис. грн. для закупівлі туберкуліну – препарату, який потрібен для виявлення туберкульозу у дітей. Надалі фінансування продовжиться. Сподіваюсь, що ці кроки з боку міської влади допоможуть діагностувати страшну хворобу на ранніх стадіях, аби запобігти її подальшому розвитку та розповсюдженню.

Під постійним контролем керівництва міста знаходиться й питання фінансового забезпечення необхідними лікарськими препаратами осіб пільгового контингенту – онкохворих та інвалідів. Сума коштів, яка була виділена цього року, становить 69 тис. 576 грн.

У рамках реформи медичної галузі в Україні передбачено перехід на сімейну медицину. І щоб медичне обслуговування ізюмчан було якісним і відповідало законодавчим стандартам, вже зараз за кошти міського бюджету кожний кабінет сімейного лікаря підключений до мережі Інтернет. Закуплена спеціальна програма «Поліклініка без черг», яка осучаснить та додасть оперативності у роботі лікарів. На це було виділено 195 тис. грн. Зараз спеціалісти налаштовують програмне забезпечення. Пізніше буде проінформовано щодо правил користування програмою. Для роботи сімейних лікарів придбано 21 сучасний комп’ютер, 15 принтерів, три МФУ на загальну суму 319,294 тис. грн. Сподіваюсь, що така техніка забезпечить успішне впровадження медичної реформи в нашому місті. Також, що важливо, на енергоносії для потреб первинної ланки медицини (сімейних лікарів) з міського бюджету виділено 672 тис. 931 грн.

Шановні містяни! Користуючись нагодою, закликаю вас не затягувати з процесом укладання декларацій, оскільки до його кінця залишилося лише два з половиною місяці. Зазначу, що підписання декларацій – це не лише забезпечення якісної, своєчасної діагностики та лікування захворювань, але й кошти для нашої сімейної медицини. А отже, і для розвитку цієї сфери в Ізюмі. Бо держава у повному обсязі бере на себе фінансування первинної ланки медицини та кожного жителя країни, який обрав сімейного лікаря та уклав з ним декларацію.

На останок, іще раз хочу запевнити вас у тому, що всі процеси в медичній сфері міста Ізюма знаходяться під контролем міського голови та міської ради. Тож будь-яких проблем, пов’язаних із закупівлею лікарських препаратів чи впровадженням медичної реформи, в нашому місті не має і в подальшому не буде.