116 переглядiв

РАК МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ

630_360_1538744048-633

В Україні рак молочної залози посідає 1-ше місце серед онкологічних захворювань у жінок. Кожні 35 хвилин у однієї з жінок діагностують захворювання  і кожну годину пацієнтка помирає від цієї страшної хвороби.

В Ізюмському районі за перше півріччя 2019р зареєстровано 108 випадків раку , з них 6 випадків на онкологічне захворювання молочної залози, що склало 8,76% всіх злоякісних новоутворень.  Фахівці вельми стурбовані зростанням захворювання і закликають жінок вчасно обстежуватися, особливо тих жінок, які потрапляють у групу ризику.

За останні десятиліття причини виникнення раку достатньо вивчені. Проте всі отримані дані говорять лише про непрямий вплив деяких факторів на виникнення захворювання. На жаль, біда може спіткати будь-кого, і бувають випадки, коли жінки до групи ризику не належать, ведуть здоровий спосіб життя, але все ж помирають від запущених форм раку.

Факторів, які так чи інакше впливають на зростання захворювання  безліч:

Вік – в 90% випадків рак молочної залози діагностується після 40 років, при цьому максимальна захворюваність відзначається у віці 40-60 років.

Як виявити рак молочної залози?

Надійного способу запобігти раку молочної залози не існує. Тому основна рекомендація –  регулярно проходити профілактичний огляд, щоб виявити захворювання ще на ранній стадії. Виявити рак на ранній стадії можна, якщо виконувати наступні рекомендації:

Жінкам до 40 років 1 раз на рік потрібно проходити УЗД і консультацію мамолога, гінеколога або онколога за місцем проживання в поліклініці;

Після 40 років слід робити мамографію (рентген молочних залоз) кожні 2 роки, а за наявності деяких факторів ризику (обтяжена спадковість, перші пологи після 30 років, відмова від годування грудьми, прийом замісної гормональної терапії, захворювання молочних залоз) – 1 раз на рік. Після 50 років потрібно проходити мамографію щороку;

Щомісяця кожній жінці слід робити самообстеження молочних залоз, що допоможе не тільки зменшити частоту запущених форм раку молочної залози, але і зменшити смертність від раку на 18,8%.

Обстеження в державних поліклініках і онкологічних центрах безкоштовне. Сучасне обладнання дозволяє зберігати дані в цифровому зображенні в базі даних. Апарати для цифрової мамографії дозволяють діагностувати ранні доклінічні форми раку – від 0,1 до 2 см, чого не зробиш на огляді. В Ізюмській ЦМЛ є в наявності сучасний цифровий мамограф. За перше півріччя 2019р обстежено 335р жінок у яких виявлено151випадків на патологію грудних залоз , з яких 9 випдків на рак молочної залози.   Тому адміністрація ЦМЛ запрошує всіх бажаючих пройти обстеження молочних залоз за направленням гінеколога, хірурга або лікаря загальної практики сімейної медицини.

 

Шановні ізюмчани – бережіть своє здоров’я та життя. 

Адміністрація Ізюмської ЦМЛ.

Електронна платформа Громадський бюджет