465 переглядiв

Результати роботи Ізюмського міського голови Валерія Марченка за 2017 р. та плани розвитку Ізюма на майбутній рік

Презентация Microsoft Office PowerPoint

Шановні ізюмчани!

Цей 2017 рік став для нашого міста часом закріплення успіхів. Ми не тільки зберегли, але й зміцнили досягнення минулого року.

Досвід, який ми накопичили став для нас надійним фундаментом для нових звершень і здобутків

Але, як завжди це буває, таких чудових результатів в цьому році ми змогли досягти тільки через вирішення надскладних проблем і випробувань, які випали на нашому шляху.

Скажу відверто, в 2017 році на бюджет Ізюма лягло значне фінансове навантаження, яке було пов’язано з передачею міській владі повноважень держави по утриманню закладів освіти та охорони здоров’я, що могло стати реальним тягарем для нас.

Була вірогідність того, що майже всі кошти місцевого бюджету, які направляються на розвиток міста, будуть витрачені на оплату енергоносіїв та виплату заробітної плати технічним працівникам цих закладів.

Але ми не склали руки – не здалися, а почали шукати вихід із цієї ситуації.

Ми налагодили партнерські зв’язки з керівництвом Харківської області, високопосадовцями та іноземними інвесторами. Нам вдалося заручитися їхньою підтримкою і розпочати разом втілювати в життя масштабні проекти із залученням державних і грантових коштів.

Разом із цим ми почали системно вирішувати питання наповнення міського бюджету за рахунок власних надходжень.

В результаті злагодженої роботи керівництва міста, депутатів, членів виконавчого комітету та службовців органів місцевого самоврядування нам вдалося майже вдвічі збільшити перевиконання бюджету і направити цю кошти на розвиток Ізюма.

А для досягнення цієї цілі ми використовували всі можливості.

 1. Органи місцевого самоврядування

Упродовж року в органах місцевого самоврядування територіальної громади міста Ізюм було створено новий відділ контролю благоустрою міста, який здійснюватиме нагляд за дотриманням громадянами та підприємствами Правил благоустрою на території міста Ізюм, а також буде проводити роз’яснювальні роботи з населенням і у разі потреби складати протоколи на порушників, яких притягуватимуть до адміністративної відповідальності.

Над новими Правилами благоустрою міста Ізюма спеціалісти виконкому працювали майже півроку, до роботи були залучені фахівці різних галузей і представники громадськості.

Вперше в Ізюмі створено дизайн-код міста, в якому прописані вимоги до оздоблення приміщень і прибудинкових територій. Також визначено історичну центральну частину міста і перелік архітектурних об’єктів, які складають культурну цінність для ізюмської громади. В Правилах міститься вичерпний перелік прав та обов’язків громадян і суб’єктів господарювання щодо дотримання благоустрою в Ізюмі.

Окрім цього ми реорганізували управління економіки у відповідності до вимог сучасності, визначивши інвестиційну діяльність пріоритетом в своїй роботі.

Для цього в нове управління економіки та інвестицій були залучені відповідні спеціалісти з проектного менеджменту, які займаються пошуком потенційних інвесторів і готують проектні заяви для реалізації грантових проектів в нашому місті.

Також в управлінні з’явилася нова посада – інспектор з праці. Це в першу чергу пов’язано із змінами в законодавстві України, які передбачають передачу функції держави щодо контролю за трудовим законодавством на місця.

В свою чергу для забезпечення матеріальної і соціальної захищеності службовців органів місцевого самоврядування, в цьому році середня заробітна плата працівників збільшилася майже на 75 %.

 1. Міський бюджет

Бюджет міста Ізюм за рахунок власних надходжень станом на 01 грудня 2017 року виконано в сумі майже 100 млн. грн.

В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились в півтора рази. Таким чином загальна сума перевиконання міського бюджету складає майже 38 млн. грн.

Податок на майно, земельний податок, орендна  плата за землю та єдиний податок склали 30% доходної частини міського бюджету, що дорівнює 27 млн. грн.,  або в півтора рази перевищує показник 2016 року.

Це результат спільної роботи міської влади з платниками податків. Мені дуже приємно, що минулорічна тенденція плідної співпраці влади та бізнесу в Ізюмі продовжується і ми маємо такі чудові результати.

Але разом з цим, є і ті, хто продовжує ухилятися від сплати місцевих податків, кошти з яких ідуть на фінансування добробуту нашого міста.

Та я запевняю, що міська влада прикладає максимум зусиль для захисту інтересів ізюмчан в боротьбі з такими недобропорядними суб’єктами господарювання. Працюють спеціальні комісії і проводяться роз’яснювальні роботи, а в разі злісної непокори – справи щодо нанесення збитків громаді передаються в суд.

В свою чергу я гарантую, що всі добрі ініціативи підприємців направлені на розвиток нашого міста матимуть всебічну підтримку і допомогу міської влади. Ми маємо спільну мету і спільні завдання, тому забезпечимо належні умови бізнесу для створення нових підприємств і нових робочих місць в Ізюмі.

 1. Залучення інвестицій

Протягом 2017 року міська влада проводила значну роботу по залученню грантових коштів та міжнародних інвестицій на впровадження  енергозберігаючих технологій і розвиток соціальних об’єктів Ізюма.

Разом з нашими головними партнерами із Німеччини компанією GIZ ми втілили в життя низку масштабних проектів по реконструкції та ремонту освітніх закладів міста. Придбали техніку для комп’ютерних класів, шкільне приладдя та нові меблі в дитячі садочки і школи.

Завдяки залученим коштам державного фонду регіонального розвитку в місті впроваджується проект по капітальному ремонту будівлі стаціонарного корпусу центральної міської лікарні, що значно покращить умови надання якісних медичних послуг не тільки для мешканців міста, а для жителів сусідніх районів в області. 

Вже замінені всі вікна в лікарні і утеплена будівля. Встановлено нову систему опалення, водопостачання та водовідведення. Проводиться ремонт лікарняних палат для пацієнтів і реконструкція даху.

Також продовжується  облаштування території лікарні новою огорожею із сучасною пропускною системою, яка обмежить на територію лікарні доступ сторонніх осіб та транспортних засобів.

Традиційно Ізюм брав участь в обласному конкурсі міні-проектів «Разом у майбутнє» і ми перемогли в 7 проектних заявках та вже готуємося до участі в конкурсі на 2018 рік.

Заступники Ізюмського міського голови більш детально розкажуть Вам про всі ці проекти і безпосередню участь в них міської влади, а я хочу звернути Вашу увагу на те, що загальна сума інвестицій, які були залучені в цьому році на розвиток Ізюма склала майже 100 млн. грн.

Для того щоб було зрозуміло зазначу, що ця сума практично дорівнює загальній сумі власних податкових надходжень в місті.

 1. Житлово-комунальне господарство

У цьому році в сфері комунального господарства, завдяки значній підтримці керівництва Харківської області та особисто голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної нам вдалося, як то кажуть, виконати і перевиконали план.

Це пов’язано з проведенням капітального ремонту автомобільних доріг в Ізюмі, в тому числі, автотраси Харків-Довжанський та залізобетонного мосту через р. Сіверський Дінець, на урочисте відкриття якого, вперше в історії нашого міста з офіційним візитом завітав Президент України Петро Порошенко.

Як я і обіцяв минулого року міська влада провела ремонтні роботи асфальтового покриття автостоянки біля ТЦ «Поворотка» та на другорядних дорогах в різних мікрорайонах Ізюма. Також ми закрили питання ремонту шляхопроводів в місті і на сьогодні всі мости автомобільного призначення в Ізюмі капітально відремонтовані.

Поруч з ремонтом та утриманням дорожньої інфраструктури, в 2017 році продовжувався процес відновлення і модернізації вуличного освітлення.

Минулого року, у зв’язку із заходами економії бюджетних коштів, пов’язаними із підвищенням тарифу на електроенергію в 2 рази, вуличне освітлення в Ізюмі працювало недостатньо тривало.

Але вже зараз після спілкування з багатьма ізюмчанами щодо цієї проблеми – я вирішив, не зважаючи на пору року збільшити по всьому місту час роботи ліхтарів до 23:00 год. Таким чином забезпечити належний рівень безпеки ізюмчан у вечірній час.

Є, на жаль, і проблеми в цьому питанні, через те що не на всіх вулицях прокладені лінії освітлення, але ми намагаємося їх поступово відновлювати. До того ж, вже замінено майже 90% старих ламп накалювання на нові енергоефективні LED.

В цьому році ми провели масштабні ремонти покрівель. Загальна площа відремонтованих поверхностей становить майже 7000 м2.

Для забезпечення належного утримання об’єктів благоустрою в місті, цього року для комунального підприємства «Благоустрій  міста Ізюм» було придбано нову спецтехніку, серед якої маркувальна машина для нанесення дорожньої розмітки на проїжджій та пішохідній частинах. Тому ізюмчани вже навесні відчують позитивні результати роботи працівників благоустрою у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Окрім цього, комунальники протягом року постійно займалися належним утриманням об’єктів благоустрою міста, це: ліквідація стихійних сміттєзвалищ, зріз аварійних гілок і дерев, покіс трави та чагарників, встановлення нових і ремонт діючих конструкцій на автобусних зупинках, а також багато іншої рутинної але повсякденної роботи.

В тому числі, реконструкція Центральної площі Ізюма.

Іще раз повторю свої слова: «На 100% гарантую, що до Дня міста нова площа буде відкрита».

Ремонтні роботи на площі проводяться нашим комунальним підприємством «Благоустрій міста Ізюм», гроші які були виділені з місцевого бюджету на реконструкцію площі залишилися в Ізюмі і були направлені на створення додаткових робочих місць для ізюмчан.

 1. Гуманітарна сфера

Міська влада продовжує дбати про соціальну захищеність ізюмчан та піклуватися про розвиток гуманітарної сфери міста.

Так, наприклад, завдяки Комплексній програмі соціального захисту мешканців Ізюма, в 2017 році ізюмчанам, що опинились в тяжких життєвих обставинах, із міського бюджету виплатили матеріальну допомогу на суму більш ніж 725 тис. грн., що перевищує показник минулого року і я вважаю це значним досягненням.

Міська влада продовжує забезпечувати безкоштовний проїзд в громадському транспорті, для тих хто має пільги. В цьому році сума витрат для 16 тис. ізюмчан-пільговиків склала 450 тис. грн.

Ізюмська Центральна міська лікарня отримала новий діагностичний апарат – мамо граф, вартістю понад 1 млн. грн. Наразі відповідні спеціалісти проходять навчання для роботи з новим медичним обладнанням і вже в цьому місяці почнуть проводити прийом пацієнтів.

Це стало можливим завдяки підтримці голови Харківської обласної ради Чернова Сергія Івановича та обласних депутатів.

Особливу подяку за це я хочу виказати депутату Харківської обласної ради Вісхану Ісламову, який особисто опікувався цими питаннями і сприяв у їх вирішені. Також додам, що Вісхан Алавдієвич завжди допомагає нашому місту і підтримує реалізацію багатьох проектів в Ізюмі, серед яких обласний конкурс «Разом в майбутнє» та багато іншого.

В закладах освіти Ізюма розпочали встановлення індивідуальних теплових пунктів, які автоматично регулюють подачу тепла в приміщеннях, з урахуванням температури навколишнього середовища.

Іншими словами, якщо на вулиці тепло, то регулятор в індивідуальному тепловому пункті знижує подачу теплоносія, а якщо холодно – то підвищує її.

Таким чином в будівлі постійно підтримується оптимальний тепловий режим, який відповідає санітарним нормам. 

Це надає можливість не тільки проводити навчально-виховний процес в комфортних умовах , а й дозволяє вже зараз значно заощаджувати на оплаті за енергоносії, а зекономлені кошти направляти на модернізацію матеріально-технічної бази закладів освіти.

Додатково в цьому році на різного роду поточні ремонтні роботи в школах та дитячих садочках з міського бюджету було виділено майже 1 млн. грн.

Також, в цьому році значну підтримку отримала сфера культури. На розвиток матеріально-технічної бази та проведення загальноміських заходів в Ізюмі міська влада виділила більше 1 млн. грн.

Поряд з традиційними для нашого міста святами, в 2017 році було реалізовано декілька нових мистецьких проектів. Серед яких святкування Дня Європи із залученням до його проведення громадських організацій та установ міста, а також Всеукраїнський фестиваль «Дорога та Схід».

На розвиток і популяризацію спорту в Ізюмі не тільки серед молоді, а й серед дорослого населення міська влада виділила майже 1 млн. грн.

Слід відзначити, що дорослі збірні команди після багаторічної перерви, почали брати активну участь у міських та обласних Спартакіадах з різних видів спорту і в деяких видах досягли не поганих результатів. Це доводить, що дорослий спорт в місті існує і ми будемо його всебічно підтримувати. 

В цьому році наші вихованці із ДЮСШ імені В. Ткаченка їздили майже на всі змагання, які проводилися на обласних, Всеукраїнських та міжнародних рівнях за кошти місцевого бюджету. А раніше, як Ви знаєте, це все проводилось тільки за батьківський рахунок.

Цього року, міська влада виділила бюджетні кошти  на поїздку наших спортсменів на чемпіонат світу з кікбоксінгу, який проходив в Греції, де Артем Таран та його тренер Андрій Дуднік, який теж брав участь у змаганнях, стали чемпіонами світу з цього виду спорту та прославили наше місто на міжнародній арені.

Хочу також відзначити наш  місцевий футбольний клуб «Крем’янець».

На сьогоднішній день на стадіоні «Крем’янець» оновлена арка стадіону, облаштоване місце для паркування автотранспорту, обладнанні нові роздягальні та душові,  замінені вікна на адміністративній будівлі, оновленні місця для глядачів та конструкції-навісів для секторів команд.

Футболісти закінчили сезон 2017 року на 12 місці турнірної таблиці серед 21 команди Чемпіонату Харківської області з футболу серед аматорських команд.

Але слід відзначити, що це не поганий результат, оскільки у минулому році, молода команда, тільки набиралася досвіду і закінчила сезон 2016 року на останній сходинці.

До речі, завдяки ФК «Крем’янець» в Ізюмі сформувалась «футбольна культура», коли на вихідних ізюмчани родинами приходять на стадіон, аби переглянути цікаві матчі чемпіонату області.

Так, наприклад, на трибунах стадіону «Крем’янець» збирались сотні вболівальників, особливо на іграх «Ізюмського дербі», які стали рекордними з відвідування  глядачів по області.

 1. Співпраця з громадою

Зазначу, що міська влада сьогодні активно співпрацює з органами самоорганізації населення – головами квартальних комітетів та ОСББ.

Саме ці люди, які обрані громадою у своїх мікрорайонах і багатоповерхових будинках представляють інтереси своїх мешканців. Вони постійно спілкуються з місцевими жителями і знають їхні настрої і побажання. Тобто являються тією ланкою, яка з’єднує міську владу з усіма ізюмчанами і оперативно передає нам інформацію про життєдіяльність в усіх мікрорайонах міста.

Тому із кожним квартальним та управителем ОСББ я особисто спілкуюся, цікавлюся їхніми проблемами для того, щоб спільними зусиллями вирішувати їх.

Зараз міська влада надала квартальним та ОСББ дуже серйозні повноваження – це навіть можна назвати, своєрідною місцевою децентралізацією, але при цьому ми наголошуємо на обов’язковій відповідальності квартальних та управителів ОСББ за свою діяльність.

І вже зараз ми можемо сказати, що прийняте нами рішення виявилося правильним.

Голови ОСББ стали брати активну участь у різних грантових програмах щодо утеплення і модернізації власних житлових будинків, а міська влада завжди допомагає їм в оформленні необхідних документів і гарантує фінансову підтримку під час реалізації таких проектів.

Голови квартальних комітетів почали активно займатися благоустроєм на своїх територіях, залучаючи до цієї роботи не тільки місцевих жителів, а й комунальників із спецтехнікою.

Окремо хочу відзначити активну участь в питаннях розвитку нашого міста громадських організацій та ініціативних груп.

Майже у всіх грантових проектах, які реалізовувалися цього року в Ізюмі, долучалися громадські організації, серед яких Ізюмська міська рада ветеранів, Спілка ветеранів АТО, Ізюмський центр культурних ініціатив та інші.

Особливо хочу звернути Вашу увагу на ініціативну групу внутрішньо переміщених осіб «Нова мета», які не так давно стали частиною нашої дружньої громади, але вже встигли втілити в Ізюмі декілька проектів, серед яких перемога в гранті від Міжнародної організації з міграції, яка дозволила нам встановити в Міському парку професійний спортмайданчик для занять з Воркауту.

Тобто вони своїм прикладом довели, що завдяки власній ініціативі можна реалізовувати масштабні проекти і залучати до них ізюмську громаду.

Тож поки одні громадські організації успішно займаються розбудовою нашого міста, інші псевдоактивісти прагнуть стати на заваді позитивних змін в Ізюмі, але я запевняю, що якби вони не намагалися – нічого в них не вийде.

Тому що наша злагоджена і плідна співпраця продовжується, а значить всі ми разом зможемо зробити наше місто комфортним, затишним та безпечним.

В цьому році ми всіляко допомагаємо нашій армії та військовослужбовцям в АТО. В цьому році ми подарували 54-у артилерійському дивізіону пересувну лазню, а бійцям 27-ї Сумської бригади передали дві відремонтовані штабні автівки переобладнані для польових умов.

До того ж наші артисти часто приїжджають до військових підтримати їхній бойовий дух цікавими концертними програмами. Так, наприклад, вже через тиждень, 6 грудня, таланти Ізюма їдуть вітати військовослужбовців з Днем Збройних Сил України до міста Святогірськ.

Ще багато чого можна розповісти, про те що вже зроблено за 2017 рік, але я думаю, Ви це й самі бачите повсякденно. Тому зараз я хочу поділитися з Вами планами на 2018 рік.

 1. Охорона здоров’я

Так, наприклад, в наступному році в Ізюмі продовжиться капітальний ремонт стаціонарного корпусу лікарні.

Після зовнішнього утеплення і заміни мережі комунікацій розпочнуться внутрішні роботи на першому та третьому поверхах. Це означає, що ці медичні відділення лікарні будуть повністю відремонтовані.

У наших планах створити на першому поверсі нове відділення екстрено-медичної допомоги, для того щоб всі пацієнти, які потраплятимуть до лікарні проходили огляд на місці.

В цьому відділені буде розміщуватися діагностичний центр, в якому хворі будуть мати змогу пройти повне медичне обстеження, після чого будуть направлятися на лікування до відповідних профільних відділень.

Також після завершення ремонту будівлі ми проведемо роботи по благоустрою навколишньої території лікарні.

Паралельно із цим плануємо розпочати капітальний ремонт приміщення акушерсько-гінекологічного відділення Ізюмської центральної міської лікарні, або як кажуть в народі – пологовий будинок.

В будівлі будуть замінені всі вікна, проведуть ремонт покрівлі і утеплення фасаду.

Сподіваюся, що ці заходи позитивно вплинуть на статистику народжуваності в нашому місті.

В 2018 планується провести реконструкцію інфекційного відділення лікарні, тому ми вже підготували відповідний проект та будемо шукати кошти для його реалізації. І я впевнений, що нам це вдасться.

Питання розвитку первинної медицини в Ізюмі, так само має велике значення для нашої громади, особливо для жителів мікрорайону залізничного ринку

Тому вже на початку наступного року ми розпочнемо капітальний ремонт приміщення за адресою пров. Залізничний, 4, в якому раніше розміщувалася амбулаторія №2. І відновимо в ній роботу сімейних лікарів.

Це дозволить, вперше за останні 15 років в медичних закладах мікрорайону залізничного ринку, відокремити лікування дітей від дорослих.

 1. Освіта

Обов’язково продовжиться наша робота в сфері модернізації закладів освіти.

Вже, як ви знаєте, розпочато капітальний ремонт дитячого садочку №10, а також в наступному році почнуться роботи по впровадженню заходів енергозбереження в дитячому садочку №6.

Хочу зазначити, що ці дошкільні навчальні заклади знаходяться в мікрорайонах «Нафтовик» та «Піски», і саме тут є найбільша потреба в місцях у дитячих садочках.

В зв’язку з цим, ми плануємо підготувати проекти по будівництву нових корпусів в дошкільних навчальних закладах №6 та №10.

Завдяки чому, проблема недостатньої кількості місць в дитсадках цих двох мікрорайонів буде вирішена.

 1. Спорт

Спортивна інфраструктура в Ізюмі незабаром поповниться новим футбольним майданчиком із синтетичним покриттям, яке буде встановлено біля приміщення ДЮСШ імені В. Ткаченка по вул. Замостянській.

Проект порівну фінансуватиметься з державного і місцевого бюджетів.

Також, ми продовжуємо працювати над реалізацією проекту по реконструкції ФОК «Донець» за адресою вул. капітана Орлова, 47 з влаштуванням на його місці сучасного басейну. Де на першому поверсі буде сам басейн, а на другому – спортивний зал.

Для реалізації цього проекту ми направили одразу дві заявки на фінансування в Державний фонд регіонального розвитку України та Європейський інвестиційний банк. І вже відомо, що наша заявка до Європейського банку пройшла конкурсний відбір та повинна бути реалізована до 2020 року.

 1. Культура

Не проста ситуація в Ізюмі склалася з проведенням капітальних ремонтів в закладах культури нашого міста. Оскільки, деякі із них внесені до реєстру пам’яток архітектури і це значно ускладнює можливість проведення будь-яких робіт на цих об’єктах.

Серед них Палац молоді та підлітків «Залізничник», який потребує невідкладної реконструкції. Тому ми вже розробляємо проект на реконструкцію цієї будівлі.

Я думаю, що нам, все ж таки, вдасться пройти складні процедури отримання дозволів на ремонт цього об’єкту та зберегти його унікальність поєднавши із сучасними заходами енергозбереження.

 1. Адміністративні послуги

В 2018 році в центрі Ізюма з’явиться сучасний Центр надання адміністративних послуг, який розташовуватиметься за адресою вул. Соборна, 50.

Також ми плануємо розпочати в Центрі виготовлення та видачу паспортів, в тому числі і закордонних.

Таким чином, мешканці нашого міста зможуть швидко та якісно отримати будь-які адміністративні послуги.

 Це не тільки спрощує процедуру отримання ізюмчанами необхідних довідок і документів, а й дозволяє уникати прямого контакту громадян зі службовцями і таким чином запобігати будь-яким випадкам корупції.

 1. Дороги та інфраструктура

Хочу звернути Вашу увагу, на питанні дорожньої інфраструктури. Як Ви бачите за два роки нам вдалося відремонтувати дуже багато доріг загального користування в Ізюмі.

Тому я прийняв рішення, що настав час ремонту пішохідних шляхів і тротуарів з урахуванням гендерних аспектів – облаштування пандусів для людей з обмеженими можливостями і молодих мам з дитячими візочками.

Також в 2018 році планується розпочати поточні ремонти в нашому Центральному парку.

Хочу зазначити, що ми активно займаємося питанням капітального ремонту пішохідного мосту в Ізюмі. Наразі вже розроблено проект реконструкції, а ілюстрації «нового мосту» Ви можете побачити на Офіційному сайті міста Ізюм.

 1. Інформаційний простір

На останок свого звіту я хочу повідомити Вам ще одну добру новину.

В жовні цього року КП «Ізюмська радіокомпанія «Радіо-Ізюм» брала участь у конкурсі на отримання ФМ-частот від Національної ради з питань радіомовлення і здобула перемогу – радіочастоту 100.8 ФМ.

Одразу ж після цього ми розпочали роботи по приведенню у відповідність матеріально-технічної бази нашого радіо та опрацювання майбутнього спектру мовлення – рубрик і тем радіопередач, а також формату музичного наповнення.

Авжеж цей процес не швидкий, однак я запевняю, що вже в 2018 році місто почує позивні нової радіостанції 100.8 ФМ «Радіо-Ізюм».

Тож, шановні ізюмчани!

Всі ці здобутки – це наш з Вами спільний результат.

І особисто мені дуже приємно, що за цей час в нас склалися чудові партнерські зв’язки з високопосадовцями, які відгукнулися на наші пропозиції.

За цей період було дуже багато зроблено, в тому числі завдяки підтримці Президента України Петра Порошенка і Уряду України, які не забули про наше місто і пам’ятають про заслуги ізюмчан, які свого часу стали на захисті України.

Значну допомогу Ізюм отримав від керівництва Харківської області і особисто голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної, яка перейнялася проблемами нашого міста і сприяла у їх вирішені на найвищих рівнях державної влади.

Я впевнений, що такі відносини між нами будуть збережені в майбутньому і я запевняю, що всі зобов’язання, які міська влада взяла на себе для вирішення питань щодо розвитку нашого міста будуть нами повністю виконані.

Бо наша головна мета – це зробити Ізюм кращим і ми впевнено ідемо на цьому шляху.

Адже це наше рідне місто і рідна країна.

Щиро дякую Вам за довіру та підтримку!

 

 

 

Електронна платформа Громадський бюджет