Офіційний сайт міста Ізюм

342 переглядiв

Шановні власники об’єктів житлової та нежитлової нерухомості!

Цього року громадяни сплачують податок за нерухоме майно, яким вони володіли у 2015 році. Платять податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичні та юридичні особи, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (відповідно до статті 266 Податкового кодексу України).

За 9 місяців 2016 року завдяки плідній співпраці міської влади з податковою службою  податку на нерухоме майно фактично надійшло до місцевого бюджету м. Ізюма 0,7 млн. грн. , що май же в двічі більше ніж у минулому році.

Ставки податку встановлено згідно рішення Ізюмської міської ради від 30 січня 2015 року №2854 для:

 житлової нерухомості для фізичних осіб у розмірі 0,2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового року), за 1 кв. метр бази оподаткування. Тобто розмір податку з фізичних осіб складає 2,44 грн. за 1 кв. метр.

 не житлової нерухомості для фізичних осіб у розмірі:

0,1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового року), за 1 кв. метр бази оподаткування. Тобто розмір податку з фізичних осіб складає 1,22 грн. за 1 кв. метр.

1 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового року), за 1 кв. метр бази оподаткування для вбудованих, прибудованих об’єктів що використовуються їх власниками фізичними особами з метою одержання доходів. Тобто розмір податку з фізичних осіб складає 12,18 грн. за 1 кв. метр.

0,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового року), за 1 кв. метр бази оподаткування для окремо визначених об’єктів що використовуються їх власниками фізичними особами з метою одержання доходів Тобто розмір податку з фізичних осіб складає 6,09 грн. за 1 кв. метр.

Згідно Податкового кодексу України пільга із сплати податку, встановлена у вигляді зменшення бази оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:

для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 м2;

для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 м2;

для різних видів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 м2.

Тому в черговий раз хотілось би звернути увагу, що у разі неотримання (із будь яких причин) платіжного повідомлення, а також при виникненні спірних питань прохання звертатися до Ізюмської ОДПІ за адресою:  м.Ізюм, вул.Покровська, 32, 2 поверх Центр обслуговування платників податків, щодня з 9-00 до 18-00, перерва з 13-00 до 13-45 або за телефоном: 5-80-32.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в 2016 році

                                                                                                     ІЗЮМСЬКА ОДПІ

1