Офіційний сайт міста Ізюм

684 переглядiв

Що шукають в Ізюмі геологорозвідники

1

5 червня у залі засідань міськвиконкому відбулося зібрання громади міста Ізюм з приводу проведення сейсмологічної розвідки в Ізюмі державною компанією «Укргазвидобування» та українською компанією «Вікоїл».

На збори були запрошені представники цих компаній, громадські організації, депутати Ізюмської міської ради, голови квартальних комітетів та ізюмчани.

Така зустріч була ініційована Ізюмським міським головою Валерієм Марченком на прохання громадськості Ізюма. Адже напередодні під час зібрання на центральні площі, за словами представників громади, людей турбувало, що на території їхніх домоволодінь та за їх межами без жодних попереджень проводилися роботи невідомого походження. Більшість членів громади непокоїло й те, що такі роботи стануть першим етапом видобування так званого сланцевого газу, що може стати причиною забруднення навколишнього середовища та зникнення питної води. Та як зазначили представники компанії, вони проводять геологорозвідувальні роботи з пошуку нових родовищ вуглеводнів на території України. Це зовсім не пов’язано з видобутком так званого сланцевого газу,  якого на території міста та району не має. Ці роботи передбачені Стратегією сталого розвитку «Україна-2020» та програмою Уряду з енергонезалежності, затвердженою Кабінетом Міністрів України та схваленою Указом Президента України 12 січня 2015 року.

Під час запланованого зібрання у приміщенні міськвиконкому представникам компаній не вдалось пояснити громаді, які саме роботи вони проводять та території нашого міста. Оскільки серед присутніх були заздалегідь проплачені громадяни, які тільки провокували й так обурених людей. І коли спеціалісти компаній намагались пояснити ізюмчанам, які роботи вони проводять на території міста, провокатори вигуками блокували будь-які на це спроби. Через це конструктивного діалогу не відбулося.

Тому після зборів було проведено брифінг, на якому заступник Ізюмського міського голови Костянтин Петров звернувся до громади міста аби заспокоїти та запевнити, що міська влада завжди буде підтримувати інтереси громади міста Ізюм. Адже чисте довкілля та здоров’я ізюмчан – це приорітет у діяльності міської влади. І навіть, якби в Україні й існував сланцевий газ, то керівництво міста в жодному разі не дозволило б видобувати його на території міста.

Дуже шкода, що деякі місцеві громадські діячі, займаючись популізмом та маніпулюючи обуреними ізюмчанами, лише створюють собі так званий «позитивний імідж борців за правду», тим самим готуючись до майбутніх виборів.

Під час брифінгу також було проінформовано ЗМІ про діяльність цих компаній, підстави для проведення геологорозвідувальних робіт на території міста та чи будуть мати наслідки такі роботи.

Так, за інформацією генерального директора «Вікоїл» Сергія Карандюка, спеціалісти компанії працюють на сертифікованому обладнанні за офіційними договорами. Він також запевнив, що всі розвідувальні роботи проводяться без використання хімічних речовин та безпечні як для жителів міста, так і для екології. За його словами, у разі виникнення будь-яких збитків у власників земельних ділянок, зокрема городів, на яких проводиться геологорозвідка, вони обов’язково компенсуються в розмірі, що враховує майбутню середню урожайність відповідної ділянки за найвищою ринковою ціною.

Після можливого виявлення вуглеводнів (а не сланцевого газу, якого в Україні нема, запевнив головний геолог філії «Укргазвидобування» «Шебелинкагазвидобування» Денис Пуц) на території міста, згідно чинного законодавства, подальше буріння відбудеться тільки за умови позитивного висновку місцевої громади.

Геологорозвідувальні роботи планується завершити до середини липня.