457 переглядiв

Спорт в нашому місті повинен бути єдиним

 Продовжуючи тему змін, які відбулись в органах місцевого самоврядування, сьогодні ми поговоримо про зміни у спортивній сфері нашого міста. Зокрема, це створення єдиної дитячої  юнацької спортивної школи ім. Володимира Ткаченка.  Детально про те, чим обумовлене таке рішення, як це вплинуло на тренерський склад, спортсменів, рівень підготовки  розповідає заступник Ізюмського міського голови Володимир Мацокін.

 

Володимире Володимировичу, донедавна, в Ізюмі існувало дві дитячі юнацькі спортивні школи. Одна — на вул. Замостянській, інша — в районі залізничного ринку біля Палацу молоді та підлітків “Залізничник”.

На одній із сесій Ізюмської міської ради депутати прийняли рішення об’єднати їх в одну — дитячу юнацьку спортивну школу ім. Володимира Ткаченка. Чим викликане дане рішення?

По-перше, в місті Ізюм існувала взагалі проблема розвитку спорту і ця проблема була добре відома Ізюмському міському голові Валерію Марченку. Це ще з моменту, як він був кандидатом. І в нього були передвиборчі зобов’язання, які ґрунтувались на наступному: Спорт в нашому місті повинен бути єдиним. Що це значить. Існувало дві спортивні школи: Ізюмська дитяча юнацька спортивна школа (ДЮСШ) відділу освіти Ізюмської міської ради і  Ізюмська дитяча юнацька спортивна школа «Донець» (ДЮСШ “Донець”) управління молоді та спорту Ізюмської міської ради. ДЮСШ “Донець” мала у підпорядкуванні три спортивні об’єкти: Фізкультурно-оздоровчий комплекс “Донець” (ФОК “Донець”), спортивний комплекс “Локомотив” (СК “Локомотив”), в який входив стадіон ще із старою назвою “Локомотив”, та кімната школяра по вул. Соборній, в якій знаходиться зал боксу.

Таким чином і фінансування і керівництво цих спортивних шкіл було роз’єднано. Роз’єднано було і питання фінансування. І коли ми це проаналізували, такий розподіл коштів був несправедливий.

Тому ми керувались тим, що спорт — єдиний, і він повинен знаходитись в одних руках під   керівництвом одного управління. Тому аби не було конфліктів на цьому підґрунті, ми прийняли рішення об’єднати.

Це є і можливість прийняття нових програм для розвитку спорту, і фінансування. Це абсолютно, я вважаю, прогресивне рішення. Воно було сприйнято не тільки депутатами Ізюмської міської ради, а й відповідними департаментами Харківської обласної державної адміністрації.

Ходять чутки, що багато персоналу при цьому було звільнено, а деякі секції закрились.  Ви можете цю інформацію підтвердити чи навпаки спростувати?

Думаю, найкращий спосіб спростувати, це звернутись до мови цифр. Наприклад, в ДЮСШ “Донець” управління молоді і спорту Ізюмської міської ради  було 26 працівників,  в  ДЮСШ відділу освіти Ізюмської міської ради — 13 працівників. При цьому кількість вихованців в обох школах приблизно однакова. Так от, якщо ми об’єднаємо ці показники, вийде загальна сума — 39 працівників. А в новоствореній школі буде 45 працівників. Тому різницю ви бачите. І ми для організації нормальної роботи вводимо посаду методиста. Наступна інформація для вихованців, для батьків, для працівників нашої спортивної школи: по-перше, всі гуртки, всі секції залишаються і працюють в тих же спорудах, що і раніше; по-друге, всі тренери залишаються на своїх місцях. Тобто, спортивна галузь в нашому місті залишається стабільною і буде розвиватись й надалі. Тому, те, що ви озвучили у своєму питання — лише чутки. 

 Які позитивні моменти такого об’єднання ви можете відзначити?

По-перше, ми будемо керувати школою, яка працюватиме в підпорядкуванні одного управління і вже не буде розбіжностей під час фінансування. По-друге ,ми вже розпочали працювати над зміцненням матеріально-технічної бази. По-третє, ми посилюємо методичну роботу, вводячи нові посади (методист, тренер — авт.). Наразі відбувається ремонт покрівлі на головній споруді  ДЮСШ ім. В. Ткаченка (по вул.Замостянській — авт.), вирішується питання опалення цієї будівлі. Хочу зазначити, що депутати Ізюмської міської ради за ініціативи міського голови виділили кошти і на спортивний інвентар. 

Які плани у керівництва міста стосовно розвитку новоствореної спортивної школи?

Планів ще дуже багато, і в першу чергу ми будемо підтримувати виїзд наших спортсменів на змагання усіх рівнів, навіть за кордон. Оскільки в нашому місті є спортсмени, які досягають високих результатів і на європейському рівні, і навіть на світовому. І саме зараз управління молоді, спорту та іміджевих проектів займається цим питанням та розробляє відповідну програму.

Відомо також, що управління молоді та спорту змінило свою назву і стало управлінням молоді, спорту та іміджевих проектів. Розкажіть, як це відбувалось? І яка причина такої зміни? Змінилась тільки назва, чи можливо напрямок діяльності управління?

За всі роки існування управління не було прийнято жодної програми розвитку молодіжної політики в нашому місті. А з огляду на те, що вже давно назрівало питання більше уваги приділяти іміджу нашого міста,  прийшов час відповідати вимогам сучасності. Для цього рішенням сесії міськради було ліквідовано управління молоді та спорту і створено управління молоді, спорту та іміджевих проектів. Це забезпечить роботу з молоддю, молодіжними організаціями, їх розвиток. Адже ви знаєте, яка талановита молодь в нашому місті, і вона потребує згуртованості, дороговказів.

Таке рішення  також надасть можливість сфокусуватись на туристичній галузі, на посиленні інвестиційного потенціалу нашого міста, підвищити рівень  матеріально-технічного забезпечення соціальної сфери. А для того, щоб ми працювали в даному напрямку, необхідно, аби місто мало відповідний імідж. Аби на теренах нашої країни, за кордоном знали про Ізюм,  його потенціал, історію, географічне розташування, визначних земляків, які прославили Ізюм, чим займається населення — полуницею, скловарінням, грибами тощо.  Тож перед управлінням ставляться амбітні завдання, і вже зроблено чимало.

Ви можете коротко підсумувати та оцінити роботу  управління молоді, спорту та іміджевих проектів за цей рік?

Як ви знаєте, до керівництва управління прийшли люди молоді, амбітні, з новим мисленням, відповідною освітою, люди, які побачили світ, досконало знають іноземні мови і прагнуть змінити наше місто на краще. За цей рік усі традиційні заходи і змагання були проведені на високому рівні. Запроваджено і нові заходи. Як я казав,  ми повинні займатись і молоддю. Кілька днів тому пройшов обласний молодіжний форум в нашому місті. Проводився він Департаментом молоді та спорту Харківської обласної державної адміністрації спільно з управлінням молоді, спорту та іміджевих проектів Ізюмської міської ради. Ми зібрали молодь зі всієї області і запросили молодих людей — спікерів, які мають досягнення в бізнесі, політиці, громадській, волонтерській діяльності,  та можуть поділитись власним досвідом досягнення таких результатів з молоддю нашого міста. На кшталт, як стати успішними, багатими, цікавими. Така подія — це перша та грандіозна подія для нашого міста.

            Ще ви пам’ятаєте, як ми вперше за всю історію проводжали Олександра Єзика на Паралімпійські ігри в Бразилію. Це був парад в центрі міста, було дуже зворушливо і дуже яскраво.

            В місті започатковано традицію —  кубок Ізюмського міського голови для КВК.    Важливо, що управління виходить на зв’язки з благодійними, інвестиційними організаціями.  Зокрема, за цей рік наше місто вже виграло три грантових проекти, отримавши від Фонду Кличка спортивний інвентар, від ТМ «Конорал» — фарбу, від компанії Cоса-Cоlа — сучасний спортивний майданчик для школярів ІЗОШ №2. Хочу додати, що перемога у вищевказаному гранті  дісталась Ізюму завдяки зусиллям всіх учнів ІЗОШ №2 та лідера учнівського самоврядування Владислава Орла, який до цього пройшов змістовне навчання в Школі Успіху Фонду Кличко в Пущі-Водиці Київської області. 

Також я хочу відзначити, що в нашому місті створено перший Футбольний Клуб “Крем’янець”. Це дало можливість почати стрімко розвивати футбол в Ізюмі. І вже сьогодні на змаганнях різних рівнів стадіон переповнений вболівальниками.

            У нас обов’язково будуть багато звершень, і не тільки в спорті.

Чи має дане управління стратегію розвитку на майбутнє? Якщо так, то які її основні аспекти?

Для нас зараз важливо зорганізуватись, створити та затвердити програму розвитку спорту,  програму молодіжної політики і програму формування іміджу нашого міста. Це є головними аспектами наших планів. І це потрібно зробити до нового року, аби отримати від Ізюмської міської ради фінансування на наступний рік.

Зараз ми маємо провести заплановані і започатковані змагання на гідному рівні. Разом з тим розпочинаємо співпрацю з молодіжними, благодійними та іноземними організаціями.

На останок, хочу звернутись до ізюмчан із закликом приймати участь в розбудові спортивної галузі нашого міста, в заходах, що проводяться, адже це робиться все для вас. А формування здорового способу життя і спортивні досягнення — це дуже важливо для молоді, ізюмчан. Це надія нашого міста і майбутнє нашої країни.

Електронна платформа Громадський бюджет