360 переглядiв

У трояндовому вінку Тукумса тепер є квіти ізюмчан

1

Щороку в середині липня в Тукумсі (Латвія) проходить традиційний фестиваль троянд. На нього запрошуються представники з міст-побратимів Тукумса з Німеччини, Франції, Швеції, Польщі, Литви, Грузії, Росії, Білорусі та України. Це найголовніше для всіх жителів міста свято завжди організовується спільними зусиллями міської влади та місцевих підприємців, бо для кожного взяти на себе фінансову відповідальність та бути причетним до загальноміських святкувань є честю.

Цьогоріч з нагоди 100-річчя проголошення незалежності Латвії свято проходило під девізом «Мрія про троянду для Латвії». Символом дійства став великий трояндовий вінок, до створення якого долучилися й представники нашого міста. До складу офіційної делегації міста Ізюм увійшли заступник Ізюмського міського голови Костянтин Петров, депутати Ізюмської міської ради Юрій Бриль та Олег Бондарев.

З 13 по 15 липня наших земляків чекала надзвичайно цікава й насичена культурно-мистецька програма: екскурсії визначними місцями Тукумса, святковий марш головною вулицею Тукумса, різноманітні виставки оригінальних трояндових виробів флористів та художників, просто неба музичні різножанрові концерти місцевих та латвійських зірок музики та танцю, кіносеанси, традиційний велопробіг, трояндова квітка на асфальті у виконанні мотоциклістів, салют із пелюстків троянд тощо. Справжнім сюрпризом стали шоу-виступ акробатів і паркуристів Латвійського Олімпійського центру, а також трупи вуличного театру зі світловим драм-шоу з Великобританії.

У Тукумському Льодовому холі відбувся офіційний прийом мера Тукумса Еріка Лукмана, під час якого він подякував ізюмській делегації за гостинний прийом у червні на святкуванні Дня міста Ізюм, висловив сподівання на те, що й надалі бачитиме в Тукумсі ізюмчан. Заступник Ізюмського міського голови Костянтин Петров запевнив, що його земляки дуже високо цінують дружні стосунки з латвійським народом.

Цього року виповнилося 15 років як Ізюм і Тукумс підписали договір про співпрацю у сфері регіонального планування та розвитку, підприємництва, туризму, культури та організації й проведення спільних заходів. За цей час накопичено чималий досвід у реалізації різних проектів. Тож міська влада буде робити все можливе зміцнювати дружні стосунки з містами-побратимами.

Загальні враження від поїздки у представників ізюмської делегації залишилися найкращими: гостинність жителів Тукумса, чисті вулиці та парки, порядок в місті та європейські дороги нікого не залишили байдужим.

З метою перейняття досвіду господарювання наша делегація відвідала завод з сортування сміття. Ця робота в Латвії вже давно стала високотехнологічним процесом. Через сортувальну лінію розташовану на території підприємства проходять усі побутові відходи, які звозяться на звалище. На підприємстві використовується єдина в Латвії двоканальна оптична установка з сортування відходів, завдяки чому сміття сортується з ефективністю 90%. Незважаючи на високий рівень автоматизації, на виробництві використовується й ручна праця. Організація роботи підприємства ще раз переконала представників нашої делегації у тому, що сьогодні варто відповідально ставитися до правил сортування сміття і до циркуляції відходів: не викидати їх подалі з очей, а сортувати, переробляти та знову використовувати. Бо за рахунок цього з’являється можливість підвищення рівня енергозабезпеченості міста.

Такий обмін господарським та культурним досвідом, встановлення міжнародних партнерських зв’язків піде тільки на користь нашому місту.

Електронна платформа Громадський бюджет