507 переглядiв

Утримання будинків та дворів в Ізюмі по-новому

01

Реформою житлово-комунального господарства передбачено створення в Україні конкурентного ринку послуг у цій сфері. Тобто на зміну ЖРЕПам мають прийти альтернативні управляючі компанії, які повинні обслуговувати багатоквартирні будинки.

Як проходить цей процес в Ізюмі, розповідає заступник Ізюмського міського голови з питань економіки та фінансів Костянтин Петров:
– У відповідності до Закону України від 09.11.2017 року №2189 «Про житлово-комунальні послуги», який набрав чинності з 01 травня 2019 року, співвласники кожного багатоквартирного будинку повинні були обрати форму управління будинком. Адже саме співвласники повинні нести відповідальність за стан свого будинку.
Згідно зі ст. 9 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» управління багатоквартирним будинком здійснюють його співвласники. Форму цього управління обирають самі співвласники на загальних зборах. Передбачено наступні форми управління будинку:
1.Управління співвласниками (самостійно) – тобто всі питання, які виникають під час експлуатації будинку, його ремонту, прибирання прибудинкової території, величину тарифу та інше вирішуються спільно всіма мешканцями будинку.
2.Управління управителем (керуюча компанія) – фізична особа підприємець або юридична особа. Основна функція управителя – забезпечити належні умови проживання, належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку та прибудинкової території. Ціну на послуги з управління визначають співвласники разом з управителем на етапі укладання договору.
3.Створення ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку) – є юридичною особою, створеною власниками кватир у відповідно до ЗУ «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» для утримання і використання спільного майна. ОСББ – неприбуткова організація.
Слід зазначити, що співвласники 31 багатоквартирного будинку обрали управителя самостійно, 31 будинок – створили ОСББ, 1 будинок обрав управління будинком самостійно (самоорганізація), на жаль 159 будинків не визначились з формою управління.
Згідно з ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» у разі якщо співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено ОСББ, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок.
У такому разі ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається за результатами конкурсу, який проводиться відповідно до Наказу №150 від 13.06.2016 року Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
В результаті Ізюмська міська рада була вимушена виконувати норми закону України і визначити на конкурсних засадах для цих будинків управителя. Тому відповідно до вимог чинного законодавства України, в газеті «Обрії Ізюмщини» від 25.04.2019 року №17 було опубліковано інформаційне повідомлення про проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку в місті Ізюм.
В будь-який момент протягом дії договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком, укладеного за результатами конкурсу, співвласники за результатами загальних зборів жителі конкретного будинку можуть прийняти рішення про зміну форми управління багатоквартирним будинком або про обрання іншого управителя, після чого співвласники достроково розривають такий договір у відповідності до чинного законодавства.
Також повідомляю, що відповідно до Протоколу засідання конкурсної комісії з призначення управителя багатоквартирного будинку від 27.05.2019 року, прийнято рішення виконавчого комітету Ізюмської міської ради від 26.06.2019 року №0573 «Про призначення управителя багатоквартирного будинку». Цим управителем згідно результатів конкурсу визначено комунальне підприємство «Благоустрій міста Ізюма».

Тож, керуюча компанія КП «Благоустрій міста Ізюма» бере всі турботи та питання по обслуговуванню багатоповерхівок на себе. Відповідно сформовано перелік послуг, які будуть надаватися підприємством. Розповідає директор комунального підприємства «Благоустрій міста Ізюма» Юрій Бриль:
– Згідно з конкурсною документацією проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку перелік робіт (послуг) наступний:
1. Технічне обслуговування внутрішньо будинкових систем: водопостачання; водовідведення; теплопостачання; зливова каналізація; електропостачання.
2. Технічне обслуговування ліфтів.
3. Обслуговування систем диспетчеризації.
4. Обслуговування димових та вентиляційних каналів.
5. Поточний ремонт конструктивних елементів, технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядкування, що розміщені на закріпленій в установленому порядку прибудинковій території (в тому числі спортивних, дитячих та інших майданчиків), та іншого спільного майна багатоквартирного будинку.
6. Поточний ремонт внутрішньо будинкових систем: водопостачання; водовідведення; теплопостачання; зливова каналізація; електропостачання.
7. Прибирання прибудинкової території.
8. Прибирання підвалів та горища (2 рази на рік)
9. Прибирання снігу, посипання частини прибудинкової території, призначеної для проходу та проїзду, протиожеледними сумішами.
10. Дератизація (2 рази на рік)
11. Дезінсекція (2 рази на рік)
12.Придбання електричної енергії для освітлення місць загального користування, живлення ліфтів та забезпечення функціонування іншого спільного майна багатоквартирного будинку.
Місячна сума витрат у розрахунку на 1 кв. метр загальної площі житлових та нежитлових приміщень у будинку у більшості будинків (крім будинків з ліфтом та послугою понад обов’язковий перелік) не перевищує соціальний норматив житлової послуги, витрат на управління багатоквартирним будинком та становить 5,94 грн. на 1 кв. м.
Щодо особливості використання коштів сплачених мешканцями багатоквартирного будинку, то у відповідності до ст. 8 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» управитель веде окремий облік доходів і витрат за кожним багатоквартирним будинком, що перебуває в його управлінні, та забезпечувати співвласникам багатоквартирного будинку вільний доступ до такої інформації щодо їхнього будинку в порядку, визначеному договором. Так, наприклад, у разі, ненадання тієї чи іншої послуги, кошти можуть використовуватися на інші роботи по будинку в межах кошторису.
Тож, законодавство руйнує монополію ЖРЕПів, які виконували ремонтні роботи і не надто переймалися їх якістю, не звітували перед населенням. Сподіваємося, що незабаром ізюмчани побачать і оцінять зміни на краще у наданні житлово-комунальних послуг жителям нашого міста.

Електронна платформа Громадський бюджет