280 переглядiв

Увага – кір!

Картинки по запросу логотип обережно кір

Увага – кір!

Що робити, аби не захворіти під час спалаху.

З огляду на спалах кору , Міністерство охорони здоров’я підготувало рекомендації, що допоможуть не допустити подальшого розповсюдження захворювання.

На даний час по місту Ізюм зафіксовано 8 випадків захворювання на кір, з них 1 дитина, 2 людини перехворіли в легкій формі, 6 перебувають на стаціоарному лікуванні в інфекційному відділенні.

У відомстві наголошують, що головна причина спалахів кору – низький рівень охоплення вакцинацією. Зазвичай хворіють ті, хто не був щеплений проти кору.

Для захисту від кору необхідно отримати дві дози вакцини КПК (проти кору, паротиту та краснухи).

У МОЗ також просять батьків дітей віком від 1 до 9 років, якщо вони пропустили першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, зробити це якомога швидше.

Дітям, яким скоро виповнюється 1 рік або 6 років, важливо зробити щеплення за календарем щеплень.

Закликаємо батьків по всій Україні, не лише там, де є спалахи, вакцинувати дітей, щоби вберегти їх від такого небезпечного захворювання, як кір. Кір є однією з головних причин дитячої смертності у світі“, – йдеться у повідомленні відомства.

 

 Картинки по запросу логотип обережно кір

Кір – не тільки дитяча хвороба, дорослі також можуть захворіти на кір, у них захворювання перебігає в більш тяжкій формі.

Вірус кору дуже летучий, передається від хворого повітряно-крапельним шляхом (при кашлі, чханні та інше), і може розповсюджуватись в сусідні кімнати та інші поверхи. Хвора людина заразна за 1-2 дні до початку захворювання до 5-го дня після висипу.

Контактна людина може захворіти через 8-10 днів або на 21 день від початку контакту. На цей же період встановлюється нагляд за контактними.

В перші 3-4 дні хвороби відмічається підйом температури тіла до 390, порушення загального стану, нежить, сухий кашель, сиплість голосу, кон′юнктивіт, світлобоязнь.

На 2-3 день захворювання на слизовій оболонці щік з′являються дрібні плями білого кольору – це ранній симптом кору – плями Філатова-Бєльського-Коплика.

На 4-5 день захворювання, спочатку на обличчі, а потім на тулубі, кінцівках появляється плямисто-папульозний висип, на місті якого в подальшому, з′являються пігментні плями (цвітіння).

К і р небезпечний ускладненнями – це запалення легень та коровий енцефаліт.

Лікування – симптоматичне, при тяжких формах та ускладненнях – госпіталізація.

При перших проявах хвороби слід негайно ізолювати хворого, та звернутись до лікаря.

Картинки по запросу логотип обережно кір

 

Електронна платформа Громадський бюджет