358 переглядiв

В Ізюмі буде створена нова модель системи охорони здоров’я

 MVI_1539.MOV_snapshot_01.13_[2016.12.26_16.49.34]

         Мабуть, не існує такої людини, яка  хоча б раз у житті не зверталася за медичною допомогою до лікаря. Саме тоді приходить розуміння, що від ефективної роботи лікарів, від належного фінансування цієї галузі залежить доля, а часто — і збереження життя людини.

Про те, чим сьогодні живе медична галузь в місті Ізюм, за яких умов працює та які цілі ставить перед собою, розповідає головний лікар Ізюмської центральної міської лікарні Дмитро Зінов’єв.

 

 1. Дмитро Івановичу, в минулому році керівництво міста оперативно і своєчасно прийняло рішення про проведення карантину в Ізюмі, що чекати в цьому сезоні ?

Дійсно, карантин в Ізюмі був введений одним з перших в Україні і першим в Харківській області. Наступні дні підтвердили ефективність і своєчасність прийнятого рішення. Кількість щоденних госпіталізацій відразу скоротилося вдвічі. Вжиті заходи дозволили, перервавши шляхи передачі вірусу, в кілька разів скоротити кількість хворих дітей. Не було допущено виникнення важких ускладнень.

         Цього року епідеміологічна ситуація в місті контрольована. Проводиться щоденний моніторинг захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції. У зв’язку з тим, що цього тижня в місті спостерігається підвищення захворюваності населення на верхні дихальні шляхи та ГРВІ,  керівництво міста знову зреагувало вчасно. Ізюмський міський голова Валерій Марченко розпорядився негайно провести в місті профілактичні заходи для запобігання поширення захворювання населення. Таким чином, з 13.12.2016 р. по 20.12.2016 р. тимчасово припиняється навчання дітей в усіх закладах освіти, культури та спорту Ізюма, а також вводиться «масочний» режим.

Якщо ситуація не покращиться, то цей термін буде продовжений.

Також, рекомендується призупинити роботу об’єктів ресторанного господарства, в тому числі кафе, барів, ресторанів та піцерій.

Сподіваємося, що і в цьому році, спільними зусиллями, епідеміологічний сезон буде пройдено успішно, як і в минулому році.

Закликаю ізюмчан в разі виявлення перших симптомів хвороби – це лихоманка, головний біль, сухий кашель, – невідкладно викликати лікаря і в жодному разі не займатися самолікуванням.

Телефони за якими можна звернутися по допомогу:

 1. 2-13-36 Педіатричне (дитяче) відділення Ізюмської ЦМЛ.
 2. 2-87-96 Терапевтичне (доросле) відділення Ізюмської ЦМЛ.
 3. 5-41-24 Амбулаторне відділення №2.
 4. 103 Швидка медична допомога.

Пам’ятайте – профілактика і вчасне звернення до лікарів допоможуть Вам зберегти здоров’я.

 

 1. Чи в достатній кількості лікарня має антивірусних препаратів для лікування в стаціонарних умовах хворих на грип?

         Так, завдяки додатковому фінансуванню із міського бюджету, в нашій лікарні достатньо медикаментозних препаратів проти складних штамів грипу.

 

 1. Як справи із фінансуванням медичної сфери?

Кошторис медицини в нашому місті  на 2016 рік становить 33 млн. 839 тисяч 263 грн. Щомісячне фінансування з міського бюджету відбувається в повному обсязі. 

Станом на 01.12.2016 р відсутня кредиторська заборгованість, проведені всі розрахунки з постачальниками.

Хочу зазначити, що в цьому році завдяки ініціативі міської влади в особі Ізюмського міського голови Валерія Марченка, з міського бюджету на сферу медицини виділено у 2,5 рази більше коштів, ніж минулого 2015 року –  це 1 млн. 466 тис. грн. у 2016 р., і всього 613 тис. грн. у 2015 р. 

Це дозволило придбати медичне обладнання та медикаменти, які першочергово дуже необхідні пацієнтам та які ми кілька років не мали змогу придбати.

Так, в гінекологічне відділення було придбано два гінекологічних крісла, в відділення анестезіології та інтенсивної терапії придбаний монітор пацієнта для спостереження за життєвими функціями організму.   Виділено додаткові кошти на придбання датчиків для апарату УЗД в сумі 500 тис.грн.

Крім цього, було придбано опромінювач бактерицидний і офтальмоскоп. В лютому  виділялися кошти в сумі 200 тис.грн. на придбання лікарських засобів для лікування грипу, гострих респіраторних інфекцій, пневмонії, а також 50 тис.грн на придбання вакцини.

Крім того, Ізюмська центральна міська лікарня отримала за рахунок обласного бюджету  медичне обладнання на загальну суму 4 млн. грн.  Це спирометр, пульсоксиметр ручний, апарат штучної вентиляції легень,  електрохірургічна стійка, система ультразвукова діагностична, монітор пацієнта, електрохірургічний генератор .

 

 1. Як відомо Центральна міська лікарня обслуговує не тільки мешканців міста, а й надає медичні послуги жителям району? В зв’язку з цим, скажіть, будь ласка, чи виділяє кошти районна адміністрація на медичні потреби лікарні?

Так, дійсно ми рівноцінно обслуговуємо мешканців і Ізюма, і Ізюмського району. Приблизно п’ята доля наших пацієнтів, які лікуються і амбулаторно, і стаціонарно, припадає на жителів Ізюмського району.

Фінансування медичної галузі відбувається за рахунок державної субвенції. В цьому році на утримання медицини надійшло 10 млн. 617 тис. грн. з 34 млн. грн. загальної суми державної субвенції, але хочу зазначити, що цих коштів не вистачає на утримання найважливішої для ізюмчан галузі. Ці кошти в основному йдуть на заробітну плату та оплату за енергоносії.

Тільки міська влада додатково профінансувала нас майже на 1,5 млн. грн, а натомість районна рада не надала жодної фінансової допомоги.      

 

 1. Відомо, що в Україні планується проведення реформи медицини, зокрема створення госпітальних округів. Розкажіть про їх суть та чи будуть вони  створені в Ізюмі?

 

Реформування дасть можливість створити нову модель фінансування системи охорони здоров’я, яка передбачає чіткі гарантії держави щодо медичної допомоги, надійний фінансовий захист для громадян у випадку хвороби, ефективний та справедливий розподіл фінансових ресурсів, а також скорочення неформальних платежів.

В рамках реформування у межах районів планується створити госпітальні округи – мережу стаціонарів. Управляти ними буде  «наглядова рада», до якої увійдуть головні лікарі медичних установ, представники громадськості. Цей орган самоврядування відстоюватиме інтереси пацієнтів, лікарів та, що не менш важливо, буде незалежним. 

В проекті створення госпітального округу в нашому місті передбачається реорганізація Центральної міської лікарні з подальшим утворенням на її базі Лікарні інтенсивного лікування Ізюмсько-Барвінківського госпітального округу. Ця лікарня обслуговуватиме додатково пацієнтів з Барвінкова, Борової — це приблизно 35-40 тис. осіб.  Зараз мешканців цих сусідніх районів ми обслуговуємо, але ані з державного, ані з місцевих бюджетів  ми нічого не отримуємо.  А ось таке нововведення надасть змогу отримати додаткову субвенцію з державного бюджету, а це в свою чергу, сприятиме покращенню матеріально-технічної бази сфери медицини, технічного забезпечення, підвищенню рівня  спеціалізованої медичної допомоги в умовах цілодобового стаціонару, денного стаціонару або в амбулаторних умовах дорослим і дітям в гострому періоді захворювання.

Окрім Лікарні інтенсивного лікування, до складу округу планується ввести:

лікарню планового та відновлювального спрямування, хоспіс, консультативний діагностичний центр.

Тож як тільки така реформа запрацює в Україні, ми відразу будемо вживати відповідних заходів, аби така реформа дойшла і до нашого міста, тим самим значно підвищивши рівень медичного обслуговування громадян.         

 

 1. Цього року Вузлова лікарня ст. Ізюм перейшла в підпорядкування міста Ізюм. З чим пов’язане таке рішення?

Відповідно чинного законодавства України та  окремого доручення Міністерства інфраструктури України ”Про передачу в комунальну власність медичних закладів, підпорядкованих Українській Залізниці”, Комунальний заклад охорони здоров’я “Міська залізнична поліклініка” було створено шляхом перетворення державного закладу “Вузлова лікарня ст. Ізюм СТГО “Південна залізниця” та є окремою юридичною особою і правонаступником всього майна, прав та обов’язків Державної установи «Вузлова лікарня ст. Ізюм СТГО «Південна залізниця».

Засновником установи є територіальна громада Ізюм, в особі Ізюмської міської ради. Орган управління майном – Виконавчий комітет Ізюмської міської ради.

І якщо раніше лікарня обслуговувала безкоштовно тільки “залізничників”, то зараз — всіх мешканців мікрорайону.

 1. Як тепер фінансується заклад? Чи були скорочені робочі місця? Як це вплинуло на медичне обслуговування мешканців мікрорайону “Залізничного ринку”? Чи враховувались інтереси усіх зацікавлених сторін?

З 1 січня 2015 установа фінансується за рахунок «Медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам».

Станом на 01.01.2015 року штатна чисельність становила 69,5 штатних одиниць. Станом на 01.11.2016 року штатна чисельність становить 55 штатних одиниць. Скорочення відбулося за рахунок вакантних посад протягом двох років, що не спричинило за собою погіршення якості медичного обслуговування жителів залізничного мікрорайону.

З 15.12.2016 року вводиться в дію новий штатний розклад Комунальної установи охорони здоров’я «Міська залізнична поліклініка», яке становить 26 штатних одиниць, з денним стаціонаром на 30 ліжок. Це суттєве скорочення штату  не позначиться на якості лікувального процесу і амбулаторного обслуговування жителів. Ведеться активна робота з працевлаштування персоналу, що підлягає скороченню, згідно трудового законодавства.

Розпорядженням Ізюмського міського голови від 16.09.2016 року № 624 на посаду головного лікаря КЗОЗ «Міська залізнична поліклініка» призначено Вродзинську Юлію Сергіївну, яка не тільки компетентний та досвідчений лікар, але й гарний керівник. До того ж, вона вже обіймала посаду головного лікаря в цій лікарні і показала позитивні результати своєї роботи.

Інтереси і медичного персоналу, і мешканців мікрорайону звичайно були враховані. Тому наразі я не бачу жодної проблеми від таких змін.

 

 1. Які Ваші плани, як очільника медичної сфери в нашому місті, на 2017 рік? Нещодавно нам стало відомо, що очікується проведення ремонту стаціонарного корпусу, каналізації, будівництво окремої котельні для центральної міської лікарні.

 

Як я вже сказав, у цьому році за ініціативи Ізюмського міського голови Валерія Марченка для поліпшення матеріальної бази лікарні з міського бюджету  виділено 638 тис. 365 грн. на ремонт дахів, реконструкцію каналізації, придбання забірних плит, виготовлення технічної документації по об’єкту «Капітальний ремонт центрального корпусу Ізюмської ЦМЛ». Ми сподіваємося, що в наступному році нам вдасться вирішити всі питання з капітального ремонту стаціонару.

В цьому році розпочали роботи по реконструкції мереж каналізації дитячого поліклінічного, інфекційного та патологоанатомічного відділень Ізюмської ЦМЛ, плануємо виконати роботи по дитячому поліклінічному відділенню, інші переносяться на 2017 рік. Зараз йде будівництво твердопаливної котельні з автоматичною подачею палива для опалення групи будинків і приміщень Ізюмської ЦМЛ.

Я надзвичайно вдячний міський владі і особисто Ізюмському міському голові Валерію Марченку за особливе тремтливе ставлення до проблем медицини в нашому місті і бажання створити в Ізюмі всі необхідні умови для якісного медичного обслуговування населення, змінити підходи в надані медичних послуг і повністю забезпечити необхідними умовами для комфортної роботи медичний персонал лікарні.

 

Електронна платформа Громадський бюджет