Офіційний сайт міста Ізюм

256 переглядiв

В Ізюмі голів квартальних комітетів та голів ОСББ консультували щодо змін у призначенні субсидій

Заставка Ізюм.00_00_10_12.неподвижное изображение002

4 вересня 2018 року у великій залі засідань виконавчого комітету Ізюмської міської ради з ініціативи міської влади на прохання голів квартальних комітетів та голів ОСББ відбувся консультативний семінар щодо порядку нарахування субсидій з 1 травня 2018 року.

Начальник управління соціального захисту населення Ізюмської міської ради Надія Петрова, начальник відділу обробки документів та прийняття рішень Любов Білецька та державний реєстратор відділу державної реєстрації апарату виконавчого комітету Ізюмської міської ради Віта Мітіна ознайомили присутніх зі змінами, які відбулися у законодавстві з цього питання у зв’язку з прийняттям 27 квітня 2018 року постанови Кабінету Міністрів України №329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1022».

Раніше субсидію перепризначали на новий період раз на рік у травні та окремо розраховували її розмір на літній і зимовий період. Тепер, відповідно до оновленого механізму, це відбуватиметься двічі на рік – у травні та жовтні: у травні цього року (на неопалювальний період) при перепризначенні субсидій враховувалися доходи за 3-й та 4-й квартал 2017 року, у жовтні (на опалювальний період) будуть враховуватися за 1-й та 2-й квартал 2018 року.

Із нововведень, що вступили в дію з весни цього року, є і такі. Якщо раніше до уваги бралися доходи лише осіб, які зареєстровані в домогосподарстві, на яке призначається субсидія, то постановою №329 введено нові правила: відтепер при призначені субсидії будуть враховуватися доходи та майновий стан всіх членів сім’ї всіх осіб, які зареєстровані в домогосподарстві.

Наголошувалося й на тому, хто за новим законом втратить право на отримання субсидій: власники квартир площею понад 120 квадратних метрів та будинків площею понад 200 квадратних метрів. Оплачувати «комуналку» за такі помешкання доведеться у повному обсязі, незалежно від того, хто зареєстрований у цьому житлі – працюючий чи пенсіонерка з мінімальною пенсією. Виняток – дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї та сім’ї, в яких не менше року проживають троє і більше дітей.

Не можуть претендувати на отримання субсидій громадяни, якщо у власності родини є авто або інший транспортний засіб, якому менше п’яти років від дати випуску (крім мопеда). Не враховується транспорт, отриманий безоплатно чи придбаний на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля.

Не може бути призначена субсидія особі, яка не мала доходів або мала доходи менші за мінімальну заробітну плату, не відраховувала ЄСВ, але при цьому сукупно понад 60 днів перебувала за кордоном протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидій. Обмеження не стосуються тих, хто їздив за кордон на лікування, навчання, у службове відрядження, що підтверджується документами.

Уряд бореться з тіньовою зайнятістю. Саме так презентують нововведення, за яким дохід офіційно не працюючих і тих, що не перебувають на обліку в центрі зайнятості, буде враховуватися на рівні трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб – тобто нині це 5286 грн.

Також постановою введено обов’язок для громадян, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, щомісячно сплачувати обов’язкову частку плати (обов’язковий платіж) за послуги незалежно від обсягу їх споживання. У разі несплати обов’язкової частки плати надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг.

Умов, за яких субсидія не призначається, стало більше. Але майже з усіх цих правил може бути виняток – рішення комісії (не розповсюджується виняток лише на великі помешкання – на них субсидії однозначно не дадуть). Для рішення комісії обов’язково складається акт обстеження матеріально-побутових умов. Ще одна умова, без якої комісія не призначить субсидію – сплата ЄСВ у розмірі, не меншому, ніж мінімальний (819,06 грн.) протягом двох місяців поспіль перед днем звернення за призначенням субсидії.

Особливо було наголошено на правильності оформлення довідки про склад сім’ї, яка є підставою для визначення розміру субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Така довідка повинна бути складена при наявності документу, що підтверджує особу та місце її реєстрації, і тільки на основі будинкової книги. Довідка повинна містити відомості лише про зареєстрованих членів домогосподарства власника житлового приміщення, який звертається до органів соціального захисту за отриманням субсидії. Якщо у домових книгах є невідповідності, то для їх усунення власнику домогосподарства слід звертатися до відділу державної реєстрації. Реєстраційні послуги населенню надаються безкоштовно в установленому законодавством порядку. І як зазначили присутні на семінарі представники компетентних служб, лише після того, як будинкова книга буде оформлена належним чином, голови квартальних комітетів та голови ОСББ мають право видати довідку.

Наостанок начальник управління соціального захисту населення Ізюмської міської ради Надія Петрова закликала до активної співпраці присутніх голів квартальних комітетів та голів ОСББ, аби полегшити процедуру оформлення та уникнути будь-яких непорозумінь з жителями Ізюма, що звертаються за отриманням субсидій.