Офіційний сайт міста Ізюм

126 переглядiв

В ІЗЮМІ ПЛАСТУНИ ВШАНУВАЛИ ЗАХИСНИКІВ ДОНЕЦЬКОГО АЕРОПОРТУ

01

19 та 20 січня 2019 року за сприяння міської влади в Ізюмській гімназії №1 та ДЮСШ імені В.В.Ткаченка ПЛАСТ-СТАНИЦЯ ІЗЮМ, заснована восени 2018 року, вперше провела акцію «Аеропорт 242». Захід був спрямований на поширення серед пластунів та молоді міста інформації про оборону Донецького аеропорту та вшанування пам’яті героїв-захисників, сьогодні відомих як «кіборги».
Історія українських кіборгів була обрана ізюмськими пластунами невипадково. Як зауважив комендант заходу Олег Єфіменко, багато хто з молоді не достатньо добре ознайомлений з цією сторінкою сучасної війни на Сході України. Станична Тетяна Єфіменко зазначила, що насправді тема оборони Донецького аеропорту дуже близька для Пласту, бо серед кіборгів був і пластун Євген Подолянчук. Начальник управління молоді, спорту та іміджевих проектів Максим Стрельник підкреслив символічнісь проведення першої акції скаутів по вшанування пам’яті кіборгів, які 242 дні героїчно захищали Донецький аеропорт, саме в Ізюмі, адже з нашого міста воїни-оборонці відправлялися на ротацію.
Учасники акції мали змогу прослухати гутірку про пластунів, які є учасниками АТО, взяти участь у заняттях з тактики, мінної безпеки, маскування, тактичної медицини, самооборони. По завершенню суботнього дня відбулася традиційна пластова ватра, а в неділю після Служби Божої учасники пройшли квест в місті Ізюм.
На захід до пластунів місцевого осередку вперше завітали гості з Харкова – юнаки із куреня імені Михайла Поготовка та юначки з куреня імені Катерини Перелісної. Вони стали цікавими співрозмовниками для молоді Ізюма, яка нещодавно розпочала свої пластові пригоди. Такі відвідини стали можливими завдяки сприянню керівництва міста, управлінню освіти та управління молоді, спорту та іміджевих проектів Ізюмської міської ради, які допомогли належно організувати проведення заходу.
Щиру подяку пластуни станиці Ізюм за надзвичайно цікаві гутірки висловлюють ГО «Ветерани АТО» м. Ізюма, інструкторам-ветеранам Олександру Чернову та Олександру Любицькому, головному лікарю ЦПМСД м. Ізюма Олегу Широкому за викладання основ тактичної медицини, адміністрації Ізюмської гімназії №1 та ДЮСШ імені В.В.Ткаченка за надані зручні умови проведення акції, релігійній громаді УГКЦ м. Ізюма за спільну недільну Літургію.
Сподіваємося, що «Аеропорт 242» стане традиційною акцією для юнацтва станиці Ізюм.
Також запрошуємо усіх дітей та молодь, яких цікавить український скаутинг, пригоди, мандрівки, знайомство з новими друзями, приєднатися до ізюмських пластунів. Додаткову інформацію можна отримати на сторінці у Facebook «ПЛАСТ-ІЗЮМ».