233 переглядiв

В Ізюмі постійно впроваджують заходи з ефективного використання земель територіальної громади

 3049

Земельним кодексом України передбачено, що використання землі є платним. Кодекс зобов’язує власників землі та землекористувачі своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату. Більше того, кодекс покладає на власників землі та землекористувачів обов’язок своєчасно надавати органам місцевого самоврядування дані про стан і використання відповідних земель. Завдяки своєчасній сплаті податків за використання комунальної землі зростають надходження до місцевого бюджету.

В Ізюмській міській раді діє комісія  по визначенню збитків, заподіяних територіальній громаді міста Ізюм в особі Ізюмської міської ради внаслідок порушення вимог земельного законодавства. 20 квітня 2018 року відбулося її чергове засідання.

У місті Ізюм є чимало підприємців, які роками користуються комунальними земельними ділянками, але при цьому за їх користування в міський бюджет не платять ні копійки. Таких підприємців запрошують на засідання комісії для з’ясуванння підстав користування земельною ділянкою комунальної власності. Якщо ж підприємець користувався земельною ділянкою територіальної громади, але за це не платив до бюджету нічого, йому нараховують суми відшкодування за використання ділянок з порушенням.

За час роботи комісії до Ізюмського міського бюджету добровільно відшкодовано вже 203 тисячі гривень.

Але є не добросовісні користувачі земельними ділянками, які не укладають договору оренди і не сплачують податків за використання комунальної землі. У такому разі міська рада звертається до органів суду з метою відшкодування завданих збитків та поновлення порушених прав.

Тож міська влада Ізюма вкотре закликає землекористувачів вчасно сплачувати орендну плату до міського бюджету, бо земля є ключовим ресурсом для планування і розвитку місцевих громад.

Електронна платформа Громадський бюджет