159 переглядiв

В Ізюмі пройдуть заходи з нагоди Дня Соборності України

21-56a0bf0faacba-kak_na_dnepropetrovshtine_budut_otmechat_den_sobor

У 2019 році виповнюється 101-річчя бою під Крутами, 101-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки та 100 років з дня підписання Акта Злуки між Українською Народною Республікою та Західно-Українською Народною Республікою.
Вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в одну державу.
Тому день 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки
Боротьба українського народу за соборність своїх земель – одна із важливих сторінок нашого минулого. Слово «соборність» включає в себе єдність і згуртованість.
З метою належного відзначення Дня Соборності України, 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки (22 січня) та Дня пам’яті Героїв Крут (29 січня) в Ізюмі відбудеться цикл урочистих та меморіальних заходів.
Зокрема, напередодні в закладах освіти, спорту та культури пройдуть тематичні та виховні заходи.
А 22 січня відбудеться покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченку.
Запрошуємо ізюмчан теж приєднатись до відзначення Дня Соборності України та покласти квіти до пам’ятника Кобзареві протягом дня.

Заходи управління культури Ізюмської міської ради

Заходи управління молоді, спорту та іміджевих проектів Ізюмської міської ради

Заходи управління освіти Ізюмської міської ради

Заходи Служби у справах дітей Ізюмської міської ради

 

Електронна платформа Громадський бюджет