Офіційний сайт міста Ізюм

221 переглядiв

В Ізюмі пройшли громадські слухання стосовно створення госпітального округу

IMG_7923

       Зустріч, на якій були присутніми майже двісті членів територіальної громади, відбулась у КДК “Спартак”.

       На порядку денному громадських слухань було винесено питання  утворення госпітальних округів, в тому числі, на території міста Ізюм.

       Перше слово для доповіді було надано Ізюмському міському голові Валерію Марченку. У своєму докладі він відзвітував перед громадою про результати роботи міської влади з питання медичної реформи та формування госпітальних округів в Харківській області. Так, Валерій Віталійович розповів, що міська влада провела численні зустрічі з представниками Харківської ОДА, Міністерства охорони здоров’я України та Верховної ради України, круглі столи і наради з посадовцями і профільними спеціалістами сусідніх міст та районів, а також засідання з громадою міста. У підсумку, керівництво міста  досягло того, аби позицію ізюмчан все ж почули та пішли назустріч у вирішенні питання створення госпітального округу.

     Заступник Ізюмського міського голови Володимир Мацокін детально розповів, яким чином буде проводитись медична реформа в Харківській області та як це торкнеться нашого міста. Так, на засіданні робочої групи в м. Харкові було вирішено запропонувати Харківській облраді прийняти рішення по створенню госпітальних округів на території області за формулою «6 округів + 1 один» – це округ в м.Харкові. Таким чином, до складу нашого округу планується, що увійдуть райони з містами Ізюм, Балаклея, Борова, Барвінківе та Первомайський. Загальна кількість населення, яке буде обслуговуватись та отримувати медичні послуги — 234 714 осіб. Слід зазначити, що громада міста дуже вдячна голові Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличній за те, що вона почула мешканців Ізюма і посприяла тому, аби Ізюмська центральна міська лікарня під час розробки схеми формування госпітальних округів  залишилась лікарнею інтенсивного лікування другого рівня.

     Також, перед учасниками громадських слухань виступив заступник головного лікаря Олег Широкий, який звернув увагу на важливості проведення громадських слухань з цього питання, адже саме думка громадськості стане підсумком роботи міської влади, яка обов’язково вплине на рішення посадовців та депутатів, які вже незабаром повинні визначитися стосовно створення госпітальних округів, в тому числі в м. Ізюмі.

       Чимало присутніх у залі виказали бажання виступити та задати питання доповідачам. Це були і провокаційні питання, на кшталт: «навіщо взагалі проводити громадські слухання» або «хто більш за все доклав зусиль у захисті інтересів ізюмчан» – , і виступи на підтримку міської влади у вирішенні суспільно важливого питання для ізюмської громади.

       Після обговорення присутні у залі без змін та доповнень одностайно ухвалили пропозиції щодо питання утворення госпітального округу в тому числі, на території міста Ізюм. Таким чином, було затверджено офіційну позицію ізюмської громади щодо створення центру госпітального округу саме в м. Ізюмі та приєднання до нього сусідніх районів.

       Відтепер справа залишається за Кабінетом міністрів України, який повинен підписати відповідну постанову. Тож слід сподіватись, що в медичній галузі ані для ізюмчан, ані для працівників, жодних негативних  змін не відбудеться і заклади охорони здоров’я в нашому місті працюватимуть в штатному режимі.

Протокол громадських слухань