401 переглядiв

В Ізюмі пройшов «Флешмоб вишиванок»

MVT05969

Щороку у третій четвер травня в Україні і багатьох країнах світу, де живе українська діаспора,  відзначається Всесвітній день вишиванки.  У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

Долучились до свята і ізюмчани. У четвер 16 травня міська влада, працівники органів місцевого самоврядування та органів державної влади разом з громадою міста Ізюма провели «Флешмоб вишиванок». Одягнені у яскраві вишиванки, вони  вишикувались на пішохідному мосту з прапорцями України та рушниками, засвідчуючи свою повагу та любов до українських традицій.

Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Свято не передбачає обов’язкових заходів, окрім одягання вишиванки. Хоча протягом усієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки. Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку — одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом із тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

Електронна платформа Громадський бюджет