423 переглядiв

В Ізюмі створені нові квартальні комітети

 

DSC01330

На виконання вимог Закону України «Про органи самоорганізації населення»  в серпні 2016 р. депутати Ізюмської міської ради затвердили межі  нових територіальних утворень – кварталів, що в свою чергу поклало початок для створення нових органів самоорганізації населення – комітетів кварталів, та проведення виборів на посади голів і членів квартальних комітетів.

Під час цього процесу були обрані ініціативні групи на місцях, які почали підготовку до проведення першої конференції громадян.

На зборах громадян за місцем проживання були затверджені ініціативні групи, які звернулися до Ізюмської міської ради з проханням надати їм дозвіл для проведення виборів членів квартальних комітетів.

Згідно законодавства голови та члени квартальних комітетів були обрані шляхом таємного голосування. Під час опитування жителі приватного сектору самостійно пропонували кандидатів на посади голови та членів квартального комітету, які, на їхню думку, відповідають вимогам таких відповідальних посад.

Тому, під час виборів, були обрані найбільш ініціативні, амбітні та активні громадяни, які працюватимуть на благо мешканців кварталів. Раніше ж голів квартальних комітетів могли обрати шляхом звичайного голосування під час зборів, на яких могли бути присутніми лише кілька осіб.

Таким чином на засіданні виконавчого комітету Ізюмської міської ради було прийнято рішення про легалізацію новостворених квартальних комітетів з новообраними головами.

Такі рішення дали можливість міській владі  оптимізувати діяльність органів самоорганізації населення, зробити їх більш ефективними в процесі вирішення соціальних питань мешканців кварталів.

Новообрані голови матимуть ті ж повноваження, що були раніше, але тепер вони будуть мати власну печатку для затвердження документів. Це дозволить спростити  для жителів приватного сектору отримання документів та скоротити час, потрібний для цього. З огляду на такі нововведення, голови квартальних комітетів будуть більш відповідально ставитись до виконання своїх обов’язків та нестимуть відповідальність за дотримання правил благоустрою свого кварталу.

За посиланням http://city-izyum.gov.ua/kvartalni-komiteti/ на Офіційному сайті міста Ізюм в розділі «Органи місцевого самоврядування» можна повністю ознайомитися з інформацією про:

  1. Номер новоствореного квартального комітету.
  2. Межі новоствореного квартального комітету.
  3. Адресу для прийому громадян новоствореного квартального комітету.
  4. Голову новоствореного квартального комітету.
  5. Положення про новостворений квартальний комітет.
Електронна платформа Громадський бюджет