186 переглядiв

В Ізюмі відбудеться інформаційний семінар щодо новацій у сфері житлово-комунальних послуг

20191106154823-5942

До 1 травня всі власники квартир повинні визначитися з формою управління будинком і обрати модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг.
З 1 травня 2019 року Законом №2189 – VIII “Про житлово-комунальні послуги” визначена нова класифікація ж/к послуг, передбачені різні моделі договірних відносин, змінені підходи до формування тарифів на нарахування плати споживачам, введена відповідальність за неналежне виконання договору, як для виконавців комунальних послуг, так і для споживачів.
Прикінцевими положеннями Закону передбачено, що не пізніше 1 травня 2020 року співвласники багатоквартирних будинків незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком зобов’язані прийняти рішення про моделі організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг (крім послуг з постачання електроенергії та природного газу), а виконавці комунальних послуг – укласти з такими співвласниками договори.
Якщо співвласники багатоквартирного будинку самостійно не виберуть одну з моделей організації договірних відносин, або не погодять з виконавцем розмір плати за обслуговування внутрішньо будинкових систем, між виконавцем відповідної комунальної послуги та кожним співвласником після 1 травня 2020 буде укладено індивідуальний договір про надання комунальних послуг з урахуванням особливостей, визначених частиною сьомою статті 14 Закону.
Договори про надання житлово-комунальних послуг укладаються відповідно до типових або за зразковими договорами, які затвердить Кабмін. Договори можуть затверджуватися окремо для різних моделей організації договірних відносин (індивідуальний договір і колективний договір про надання комунальних послуг) і для різних категорій споживачів (індивідуальний споживач, колективний споживач).
У перехідний період (з 1 травня 2019 року і до моменту укладення нових договорів) договори про надання комунальних послуг, укладені до 1 травня 2019 року, зберігають чинність на умовах, визначених такими договорами.
Після 1 травня 2019 року органи місцевого самоврядування та НКРЕКП не можуть встановлювати (в тому числі за результатами коригування) тарифи на комунальні послуги, які надаються за договорами, укладеними до набрання чинності Законом.
Однак з 1 травня 2019 року органи місцевого самоврядування мають повноваження встановлювати тарифи на постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання і водовідведення. Повноваження щодо встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення, централізованого постачання холодної води і водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем), з вказаної дати у органів місцевого самоврядування відсутні. Також відповідні повноваження відсутні в НКРЕКП.
Крім того, нормативно-правові акти, які затверджені Урядом і Мінрегіоном на виконання вимог Закону, можуть застосовуватися лише на умовах переходу на нові договірні відносини.
Окремо також необхідно звернути увагу на питання нарахування та стягнення пені за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги.
Нагадаємо, абонплата за користування ЖКП стягується незалежно від того, чи користувалися ви послугою.
Про всі новації в сфері ЖКГ ви можете дізнатися, якщо відвідаєте інформаційний семінар по новаціям ЖКГ, який відбудеться 22 січня 2020 року о 14.30 у великій залі Ізюмської міської ради за адресою: пл. Центральна, 1.

Електронна платформа Громадський бюджет