Офіційний сайт міста Ізюм

224 переглядiв

В Ізюмі відбувся круглий стіл щодо створення госпітального округу з центром у нашому місті

IMG_5486

       На зустріч були запрошені представники місцевого самоврядування, районних адміністрацій та головні лікарі Борової, Барвінкова, Балаклії, Ізюма та районів, Харківської обласної державної адміністрації і Харківської обласної ради, громадськості нашого міста.

       В рамках проведення круглого столу з питань реформи охорони здоров’я в Україні та створення госпітальних округів в Харківській області заступник Ізюмського міського голови  Володимир Мацокін та головний лікар Ізюмської центральної міської лікарні Дмитро Зинов’єв презентували проект «Створення госпітального округу. Оцінка перспектив.», в якому вони окреслили основні переваги та аргументи створення в Ізюмі центру госпітального округу. Так, зокрема, Ізюм  розташований на автошляху міжнародного значення Київ-Харків-Довжанський, територіальному автомобільному шляху України Р 79, (E105, М18 — Сахновщина — Ізюм — Борова — Куп’янськ — Дворічна — Піски), через місто проходить Південна залізниця (станція Ізюм).

       Саме Ізюм, як центр госпітального відповідає нормі 60-кілометрової зони обслуговування Борівського, Барвінківського, Балаклійського та Ізюмського районів.

     До того ж заклади охорони здоров’я в Ізюмі забезпечують надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги в умовах цілодобового стаціонару, денного стаціонару та амбулаторних умов надання медичних послуг населенню у гострому стані захворювання або з хронічними захворюваннями, що потребують інтенсивного лікування та догляду, з обов’язковою наявністю відділень екстреної (невідкладної) медичної допомоги.

       Також, в Ізюмі за ініціативи міської влади незабаром розпочнуться масштабний капітальний ремонт будівлі стаціонарного корпусу Ізюмської центральної міської лікарні на загальну суму понад 30 млн. грн. Це найбільша інвестиція в галузь медицини нашого міста за останні десятиліття, що свідчить про великий потенціал медичної сфери Ізюма і належне ставлення до галузі охорони здоров’я з боку міської влади.

       Заступник Ізюмського міського голови Костянтин Петров презентував проект «Участь громади у фінансуванні охорони здоров’я – запорука успішних реформ». Мова йшла  про майбутній проект створення сучасного медичного центру на базі чотириповерхової недобудови на території Ізюмської ЦМЛ. Йшлося і  про збільшення міською владою видатків на утримання медичної галузі міста, про впровадження заходів з енергозбереження, що позитивно позначається на якості надання медичних послуг пацієнтам не тільки нашого міста, а й сусідніх районів, і внутрішньо переміщеним особам з ОРДЛО.

       У ході дискусії представники з Барвінкова та Борової виказали свою зацікавленість приєднатись до госпітального округу з центром саме в Ізюмі, бо до цього вони разом з представниками Народного депутата України Віктора Остапчука розглядали лише питання приєднання Борової і Борівського району до госпітального округу з центром тільки у м. Куп’янську, а не в Ізюмі.

       Результатом зустрічі став підсумковий документ, в якому відображено пропозицію до Харківської обласної ради, Харківської обласної державної адміністрації, Управління охорони здоров’я ХОДА врахувати вищенаведені аргументи під час прийняття рішення про створення госпітальних округів в Харківській області.

       Підводячи підсумки наприкінці зустрічі Ізюмський міський голова Валерій Марченко подякував усім присутнім за плідну дискусію та небайдужість до даного питання.

       Він зауважив, що  проведення такої зустрічі стане важливим кроком у взаємодії місцевого самоврядування та органів держаної влади у  реформуванні сфери охорони здоров’я в Україні та створення госпітальних округів в Харківській області.