Офіційний сайт міста Ізюм

98 переглядiв

В Ізюмі відбувся семінар щодо правового регулювання земельних відносин

IMG_5995

11 квітня в Ізюмі у великій залі міськвиконкому з ініціативи Ізюмського міського голови Валерія Марченка пройшов семінар-нарада з практичних питань наповнення місцевих бюджетів, організований Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області.

У заході взяли участь перший віце-прем’єр, виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Микола Тітов, Ізюмський міський голова Валерій Марченко,  голова Ізюмської районної ради  Сергій Дуванський, представники управління Держгеокадастру у Харківській області, керівники та спеціалісти профільних управлінь та відділів Ізюмської міської ради, голови сільських рад Ізюмського району.
Відкриваючи семінар, Ізюмський міський голова Валерій Марченко подякував голові Харківської обласної ради та голові Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Сергію Чернову за можливість проведення таких зустрічей, оскільки вони допомагають розв’язувати  найбільш нагальні питання у роботі місцевого самоврядування.
Далі слово будо надане виконавчому директору Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Миколі Тітову. Він наголосив на тому, що завдання Асоціації полягає саме у наданні корисних фахово-експертних порад щодо конкретних проблем оподаткування, з якими стикаються органи місцевого самоврядування на законодавчому рівні. Тож залучення спеціалістів з обласних управлінь та установ гарантує позитивний результат їх вирішення.
Від  виконуючої обов’язки начальника Ізюмського управління Головного управління Державної фіскальної служби України у Харківській області Інни Павлової учасники дізнались про правові особливості бюджетного процесу та таку його важливу складову, як ресурси для наповнення місцевих бюджетів, зокрема, за рахунок земельного податку.
Про новації у земельному законодавстві України розповів начальник управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Юрій Перекунський.
З веденням контролю за використанням земель та методами щодо запобігання порушенням земельного законодавства присутніх ознайомив начальник відділу з контролю за використанням та охороною земель у Балаклійському, Барвінківському, Борівському, Ізюмському районах Управління контролю та охорони земель Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Кирило Павлов.
Хочеться зазначити, що учасники семінару виявили значну зацікавленість до його тематики і задавали багато запитань. Зокрема, щодо ставок земельного податку, виготовлення технічної документації на земельну ділянку та занесення її до Державного реєстру, стягнення заборгованості за користування земельною ділянкою тощо.
За результатами наради було вирішено створити робочу групу для розв’язання питань, пов’язаних із земельним оподаткуванням та використанням. ЇЇ завданням буде напрацювання конкретного матеріалу та пропозицій щодо вдосконалення правового регулювання проблемних питань вищезазначених напрямків, аби надалі мати змогу із залученням відповідних фахівців їх поступово вирішувати.